חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולים אסתטיים

אסתטיקה רפואית  
מרפאות אסתטיקה רפואית
פורום אסתטיקה רפואית

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפולי הסרת קעקועים?

הכנסו לשאלון וגלו!


מילוי קמטים

ניתוחים פלסטיים   > אסתטיקה רפואית  > מילוי קמטים  > מילוי קמטים באמצעות סיליקון
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום מילוי קמטים
לקבלת יעוץ שלח טופס

קרופניק

מילוי קמטים באמצעות סיליקון

 
שיתוף פייסבוק

סיליקון ידוע בעולם הרפואה הפלסטית כחומר המוביל עבור שתלים. בשנים האחרונות הוא התגלה כשימושי במיוחד גם עבור טיפולי מילוי קמטים בפנים

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

הזרקות סיליקון הן שיטה ותיקה ולא יקרה שמתאימה למטרות אסתטיות מגוונות. מלבד השימוש בסיליקון לצורך מילוי קמטים בפנים, חומר זה משמש גם לעיצוב ותיקון מבנים נוספים: מילוי ועיצוב לחיים וסנטר, עיצוב עצם הגבה, עיבוי שפתיים, עיצוב בטן, מילוי ישבן ועוד. לצרכים אלה, סיליקון מעובד לצורה של שמן ומוזרק לשכבה התת עורית כטיפות זעירות. בכדי להגיע לאפקט רצוי ולהקטין את הסיכוי לתגובות אלרגיות, מומלץ להזריק כמויות קטנות של סיליקון בסדרת הזרקות, כאשר יש לחכות כחודש בין הזרקת סיליקון אחת לשניה.

מילוי קמטים בפנים והזרקות סיליקון

סיליקון הוא חומר סינתטי שאינו מזוהה על ידי הגוף ואינו מפורק על ידו. מילוי קמטים בעזרת סיליקון מתאים לגילאי 35 ומעלה, אך כחומר מילוי, עיבוי ועיצוב הוא משמש גם כטיפול בגילאים צעירים יותר. ניתן להשתמש בחומר לתיקון פגמים בפנים ובגוף, עיבוי והגדלה, מילוי קמטים בפנים, מילוי שקעים וטיפול בא-סימטריה.

הליך מילוי קמטים בפנים בעזרת סיליקון

לאחר ביצוע מבחן רגישות לחומר, מטופלים שאינם מפתחים תגובה אלרגית יכולים להתחיל את הטיפול. קמט צר או שקע קטן יכולים להתמלא בהזרקה אחת, אך לעתים נדרשת סדרה של הזרקות בין אם המטרה היא מילוי קמטים בעזרת סיליקון, תיקון פגמים או מילוי שקעים. במקרים רבים, מוזרקות לאזור המטופל טיפות קטנות של סיליקון. בחודשים שלאחר ההזרקה, מגיב הגוף לטיפות הקטנות הללו על ידי בניה של רקמות חדשות מסביבן, וכך מעובה האזור המטופל. ההזרקה מתבצעת תוך אלחוש מקומי ואינה כרוכה בכאב. בסיום ההליך ניתן להמשיך בשיגרה היומית ואין צורך בהקפדות מיוחדות.

תוצאות מילוי קמטים בסיליקון

כעבור מספר שבועות מהזרקת חומר מילוי זה, נוצרת על ידי הגוף מעטפת המבודדת ותוחמת את החומר. מתקבל מעין שתל יציב המורכב מהסיליקון והריקמה שפיתח הגוף סביבו. בנוסף, נוכחות סיליקון מגרה את העור לייצר קולגן, אשר מגדיל עוד יותר את הנפח. בשונה משאר חומרי מילוי קמטים בפנים, סיליקון (כמו גם חומר חצי סינתטי שנקרא ארטקול) לא נספג בגוף ואפקט הטיפול קבוע. תכונה זו מהווה יתרון מכיוון שלא צריך לחזור על הטיפול שוב ושוב, כך שנחסכת חוסר נוחות והעלות קטנה מאוד. ניתן בעזרת סיליקון להשיג תוצאות יפות מאוד, דרמטיות או מינוריות – בהתאם לשיקולים האסתטיים של המטופל/ת והרופא.

סיכונים ותופעות לוואי

האפקט הקבוע, שמתקבל כתוצאה מהשימוש בסיליקון עבור מילוי קמטים, עלול להות גם חיסרון. כיוון שהסיליקון ע נעטף ברקמות הגוף לאחר השתלתו, קשה מאוד להפריד ולשאוב אותו החוצה. לכן, במידה ונעשתה טעות במהלך הטיפול קשה מאוד לתקנה. בנוסף, יש מספר סיבוכים אפשריים בטיפול מילוי קמטים בפנים בעזרת סיליקון: השתל עלול לזוז ממקומו, עלולים להופיע גושים, ועלולה להיות תגובה אלרגית לשתל סיליקון. בשל הסיכונים האפשריים, חשוב לבצע את הטיפול אצל רופא מוסמך ומיומן.

יתרונות וחסרונות

היתרון הבולט של מילוי קמטים בפנים עם סיליקון הוא העמידות הגבוהה והזמינות של החומר, שמאפשרת טיפול לא יקר. הסיליקון מאפשר טווח תוצאות רחב שתלוי במיומנות הרופא, כך שניתן להשיג בעזרתו אפקטים שקשה להשיג בעזרת חומרים אחרים. השנים הרבות בהן נעשה שימוש בחומר כבר הוכיחו את בטיחותו הרבה לשימוש. יחד עם זאת, טיפול בידיים לא מיומנות עלול ליצור אזור נוקשה שאינו נעים למגע, הוכחה נוספת לחשיבות הבחירה ברופא מקצועי לצורך ביצוע טיפול מילוי קמטים.

פורומים מרפאות אסתטיקה רפואית הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - מילוי קמטיםשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות