חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולים אסתטיים

אסתטיקה רפואית  
מרפאות אסתטיקה רפואית
פורום אסתטיקה רפואית

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפול פוטורג'וביניישן?

הכנסו לשאלון וגלו!


מילוי קמטים בפנים

לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום מילוי קמטים
לקבלת יעוץ שלח טופס

קרופניק

מילוי קמטים בפנים

 
שיתוף פייסבוק

מה ההבדל בין מילוי קמטים לניתוח פלסטי? באיזה גיל אפשר להתחיל ומהם החומרים בהם משתמשים למלא קמטים בפנים? כל התשובות ועוד מידע על הליך מילוי קמטים בכתבה הבאה

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

מילוי קמטים בפנים הוא אחד הטיפולים האסתטיים הפופולאריים והזולים שקיימים בישראל. מזה עשרות שנים נעשה שימוש נרחב בחומרי מילוי קמטים על מנת לשוות לפנים מראה צעיר וחלק יותר, להעלים קמטים וקמטוטים ולטפל במראה לא סימטרי. כיום ישנו מגוון של חומרי מילוי המתאימים לכל סוג קמט ואזור בפנים, וטכניקות המילוי וההזרקה הן פשוטות, לא פולשניות ובעלות פוטנציאל אפסי לסיבוכים. גיל המטופלים נע בדרך כלל בין 35 ל-60, אך אין מניעה לעבור את הטיפולים גם בגיל צעיר או מבוגר יותר. חומרים בהם נעשה שימוש לצורך מילוי קמטים בפנים משמשים גם לטשטוש צלקות, עיצוב מחדש של מבנים ותיקון פגמים בפנים ובגוף.

חומרי מילוי קמטים בפנים

ראשית, יש לבחור את החומר שישמש למילוי הקמט. הבחירה נעשית בהתייעצות עם הרופא המטפל, ובהתאם לאזור בו הופיע הקמט. קמטי הבעה מצריכים טיפול שונה מקמטים קבועים, קמטוטים מרובים או פגמי א-סימטריה. מבין חומרי מילוי קמטים בפנים שניתן לבחור בהם, ניתן למנות: קולגן, סיליקון, ביו אלקמיד, שומן, חומצות שונות (טבעיות או חצי-סינטיות), קלציום הידרוכסילפטית, וכן תרכובות-מעבדה שונות של כמה חומרים שמצטיינות בעמידות ובטיחות גבוהה.

מילוי קמטים בפנים – ההליך

במהלך מילוי קמטים בפנים, החומר הנבחר מוזרק ישירות מתחת לעור בהליך שנמשך בין מספר דקות לחצי שעה, תחת אלחוש קל או הרדמה מקומית. מלבד תחושת אי נוחות כתוצאה מהמחט עצמה, הטיפול אינו כואב. נדרשת מיומנות גבוהה לקביעת המינון והמיקום המדוייק להזרקה, לכן חשוב לבצע את הטיפול במרפאה או איש מקצוע מוסמכים.

תוצאות

בתום טיפול מילוי קמטים בפנים תתכנה נפיחות ואדמומיות באזור ההזרקה, אשר ייעלמו תוך ימים ספורים. מידת ההתנפחות והאדמומיות תלויה ברגישות האישית של כל מטופל ומטופלת, אך לרוב תופעות אלה אינן חמורות ומאפשרות להמשיך בשיגרה כרגיל. את התוצאות הקבועות ניתן לראות רק לאחר שיורדת הנפיחות, באותו יום או ביום המחרת. ישנם חומרים שמעודדים את הגוף ליצירת מעטפת סביבם, בתהליך שאורך כשבוע – בחומרים אלו, תוצאות מילוי קמטים בפנים יופיעו במלואן רק לאחר כשבוע. כתלות בסוג החומר, איכויותיו ותכונותיו הייחודיות, התוצאות מחזיקות מעמד לתקופה שבין מספר חודשים (במידה והחומר נספג במלואו בגוף) לכל החיים (במידה והחומר אינו נספג במלואו). מומלץ להימנע מחשיפה לשמש בחודשים הראשונים שלאחר הטיפול. בכל מקרה, שום חומר מילוי קמטים אינו יכול למנוע לנצח הופעה של קמטים חדשים.

תופעות לוואי וסיכונים

מילוי קמטים בפנים אמור לענות על שני מדדים חשובים: הטיפול אמור להיות בטוח, ולהחזיק מעמד לזמן ארוך עד כמה שניתן. בהתאם לשני השיקולים האלה יש לבחון את החומר הנבחר להזרקה. נדידה של חומר סינטתי היא הסיכון העיקרי בהליך מילוי קמטים בפנים ובהליכים דומים (עיבוי, מילוי שקעים ותיקון פגמים). בנוסף, יתכנו דימומים קלים באזורי ההזרקה או דלקות מקומיות (נדיר). כיום קיימים לרשות הרופאים והמטופלים חומרים טבעיים רבים שעברו סינטזה קלה במעבדה כדי להגדיל את סיכויי הקליטה של החומרים ולמנוע תופעות לוואי. מומלץ להתייעץ על כך עם הרופא המטפל כדי שיסביר על החומר בו הוא משתמש.

פורומים מרפאות אסתטיקה רפואית הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - מילוי קמטיםשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות