חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולים אסתטיים

אסתטיקה רפואית  
מרפאות אסתטיקה רפואית
פורום אסתטיקה רפואית

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על הטיפול בהזעת יתר?

הכנסו לשאלון וגלו!


מילוי קמטים

ניתוחים פלסטיים   > אסתטיקה רפואית  > מילוי קמטים  > מילוי קמטים בעזרת חומצה היאלורונית
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום מילוי קמטים
לקבלת יעוץ שלח טופס

קרופניק

מילוי קמטים בעזרת חומצה היאלורונית

 
שיתוף פייסבוק

חומצה היאלורונית, תרכובת הסוכר המצויה במפרקים של כולנו, מופקת באופן מלאכותי במעבדה ומוזרקת לעור לצורך מילוי קמטים בפנים וטיפולים נוספים

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

חומצה היאלורונית משמשת למספר רב של טיפולי מילוי קמטים, והיא קיימת כמרכיב חיוני בתרכובות שונות בענפי האסתטיקה הרפואית והקוסמטיקה. טיפול בעזרת חומצה היאלורונית מתאים לצורך מילוי קמטים שטחיים ודקים, בינוניים או עמוקים, שיפור בקמטי הבעה, יישור והעלמה של קמטים סטאטיים וכן להתפחה ועיבוי (של שפתיים למשל). טיפולי מילוי קמטים בעזרת חומצה היאלורונית מופיעים בשמות מסחריים שונים – Restylane (רסטילן), Hylform (היאליפורם), Juvederm (ג'ובדרם), טאוסיאל, ואריבדרם ועוד.

מהי חומצה היאלורונית?

חומצה היאלורונית היא תרכובת סוכר המצויה באופן טבעי ברקמות החיבור בעור ובמפרקים, אולם חומצה היאלורונית המיועדת למטרת מילוי קמטים מיוצרת במעבדה, בתרכובות שונות. חומר המילוי מיוצר כג'ל בעל סמיכויות שונות: ככל שהתכשיר סמיך יותר הוא מתאים לצורך מילוי קמטים עמוקים יותר. החלקיקים המוזרקים מהווים גורם משיכה חזק למים, ומולקולות המים הנמשכות לאזור הן אלה האחראיות על הגדלת הנפח. בהתאם לתרכובת, חומצה היאלורונית משמשת כיום בתרכובות מילוי קמטים בצידי האף והפה, מילוי שקעים מתחת לעיניים, עיבוי לחיים ושפתיים, מילוי קמטים בין הגבות ועוד.

הליך מילוי קמטים בעזרת חומצה היאלורונית

כאשר משמשת חומצה היאלורנית למטרת מילוי קמטים, החומר מוזרק מתחת לעור, לשכבת הדרמיס, השכבה האמצעית של העור, תחת אלחוש קל או הרדמה מקומית. ההליך כולו נמשך בין מספר דקות לחצי שעה. מדובר בחומר שאינו אלרגן ולכן אין צורך בדרך כלל בבדיקת התאמה עורית.

תוצאות

התוצאות הסופיות של מילוי קמטים באמצעות חומצה היאלורונית מתקבלות כעבור כשבוע. עמידות התוצאה תלויה בהרכב החומר המוזרק - בכל אחד ממוצרי מילוי קמטים שקיימים כיום, ריכוז החומצה משתנה ובעקבות זאת גם עמידות הטיפול. ככלל, הטיפול עמיד יחסית וההשפעה פוחתת כעבור ששה חודשים עד שנה וחצי, בשל ספיגה הדרגתית של התרכובת על ידי הגוף. ניתן לחזור על הטיפול מספר רב של פעמים, כל עוד לא מופיעה אלרגיה לחומר.

תופעות לוואי

בתום טיפול מילוי קמטים בעזרת חומצה היאלורונית עשויות להופיע תופעות של אדמומיות ונפיחות אשר ייעלמו כעבור מספר ימים. חומרי מילוי קמטים המבוססים על חומצה היאלורונית נחשבים בטוחים, לא מגרים את מערכת החיסון ולא מעוררים תגובה אלרגית. תופעות הלוואי של ההזרקה עצמה יכולות להיות שטפי דם קטנים או בצקת קלה שחולפים במהרה. במקרים נדירים יכולים להופיע כאבי ראש או חולשת שרירים אשר ייעלמו תוך מספר ימים.

פורומים מרפאות אסתטיקה רפואית הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - מילוי קמטיםשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות