חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

ניתוחי בטן באסתטיקה

ניתוחי בטן
מנתחים פלסטיים
פורום ניתוחים פלסטיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


ניתוחי בטן

ברוכים הבאים לעולם ניתוחי בטן של פורטל אסתטיקה. כאן תכלו למצוא את כל המידע על ניתוחים פלסטיים בבטן. בין היתר, בתוך קטגוריית ניתוחי בטן ישנם סרטונים וחוויות בנושא שאיבת שומן וכן מתיחת בטן. תוכלו גם למצוא מדריכים למתעניינים בבביצוע ניתוחי הרזייה. בנוסף, תמצאו טיפים למציאת מנתח פלסטי.

ניתוחים פלסטיים   > ניתוחי בטן
חדשות ניתוחי בטן

חוויות ניתוחי בטן

לפני ואחרי ניתוחי בטן

לפני ואחרי ניתוחי בטן

מנתחים פלסטיים

ניתוחי בטן

ניתוחי בטן בוידאו

ניתוחי בטן בוידאו

פורום ניתוחי בטן


ניתוחי בטן: מידע כללי

תעשיית ההרזיה מגלגלת בכל העולם סכומי עתק וזאת בהתאם לעובדה שאחוזי ההשמנה באוכלוסייה עלו פלאים בעשורים האחרונים. ניתוחי בטן מהווים נתח לא מבוטל מתעשייה זו והם כוללים ניתוחים פלסטיים כמו מתיחת בטן, ניתוח קיצור קיבה שאיבת שומן וניתוחי הצרת היקפים למיניהם.

ניתוחי בטן מתאימים לאנשים בעלי עודף משקל, לעיתים בצורה המסוכנת לבריאותם, שמעוניינים להשיל מעליהם את הקילוגרמים המיותרים תוך פרק זמן קצר יחסית. למרות שמדובר בניתוחים נפוצים ופשוטים למדי, רצוי לדעת כי הם גם ארוכים, יחסית לשאר ניתוחים פלסטיים ודורשים תקופת החלמה של מספר שבועות.

קיימים מספר סוגים של ניתוחי בטן פלסטיים כאשר כל ניתוח מתאים לאנשים בעלי עודף משקל שונה. עודף משקל זהו מושג אותו ניתן למדוד בעזרת חישוב BMI- Body Mass Index. מדד זה משקלל את משקל הגוף והגובה וכולל ארבעה טווחים: BMI בין 18-25 נחשב למשקל תקין, בין 25-30 נחשב לעודף משקל, 30-35 נחשב כהשמנה, בין 35-40 נחשב כהשמנת יתר ולמעלה מארבעים נחשב כהשמנת יתר חולנית. ישנם ניתוחי בטן המתאימים בעיקר לאנשים בעלי משקל עודף בלבד אך ישנם גם ניתוחים פלסטיים באזור הבטן והמותניים המתאימים לבעלי משקל עודף כבד (מה שמוגדר כהשמנה והשמנת יתר). ניתוח בטן פלסטי כמו שאיבת שומן למשל, מתאים לאנשים בעלי עודף משקל או כבד והם מתבצעים בדרך כלל באזור הבטן, המותניים והירכיים. במקרה של שאיבת שומן רצוי לזכור כי ניתן לראות תוצאות משמעותיות וסופיות רק לאחר חודש או אף חודשיים מזמן הניתוח.

ניתוח מתיחת בטן הוא הארוך ביותר מבין שלל הסוגים של ניתוחי בטן. הוא אורך בין שלוש לארבע שעות ומצריך תקופת החלמה של כשבועיים לפני שניתן לחזור לשגרה. ניתוח פלסטי זה מקנה לבטן מראה פחות רפוי ויותר שטוח. זה אמנם נשמע כמו משאת נפשם של רבים, אך ניתוח זה לא מתאים לאנשים בעלי עודף משקל כבד או נשים שמתכננות להרות בעתיד. כיום ישנה שיטה המשלבת שני ניתוחי בטן פלסטיים בניתוח אחד- שאיבת שובן ומתיחה, שניהם משלימים אחד את השני ומתאימים במקרה של עודף משקל קל.

ניתוחי הרזיה הם שם כולל לניתוחי בטן, שעוזרים לפתור מקרים של השמנה קיצונית, אשר השיטות הקונבנציונאליות כמו דיאטה וספורט לא עוזרות לפתור. במקרים אלו ההשמנה מהווה סיכון של ממש לבריאות ומקור לבעיות לחץ דם וכולסטרול גבוה. ניתוחים פלסטיים העונים לשם ניתוחי הרזייה עוסקים בעיקר סביב הקיבה, אם זה ניתוח הצרת קיבה, קיצור קיבה או שיטה חדשה הנקראת שרוול קיבה. המטרה של ניתוחי בטן אלה היא להקטין את נפח הקיבה משמעותית, כך שכמות המזון שתוכל להתעכל בקיבה תהיה קטנה יותר ובמקביל תחושת השובע תהיה מהירה הרבה יותר. ניתוחים פלסטיים אלו מוכחים כמוצלחים ויעילים במיוחד במקרים של השמנת יתר ולכן הם גם משפרים את איכות החיים והמצב הבריאותי של המנותחים.