חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

ניתוחי בטן באסתטיקה

ניתוחי בטן  
מנתחים פלסטיים
פורום ניתוחים פלסטיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפול להרמת גוף?

הכנסו לשאלון וגלו!


ניתוחי הרזיה

ניתוחי הרזיה וביניהם מעקף קיבה הידוע יותר בשם קיצור קיבה, מיועדים לאנשים אשר סובלים מעודף משקל קיצוני אשר אינו יכול להיפתר בעזרת דיאטה רגילה או פעילות ספורטיבית. הטיפול בבעיית השמנת יתר חשובה ביותר שכן היא עלולה לגרום למחלות ואף לסכנת חיים. קראו כאן על ניתוחים פלסטיים למטרת הרזיה ועל שיטות הטיפול הקיימות ובניהן ניתוח הרזייה המכונה ניתוח קיצור קיבה.

ניתוחים פלסטיים   > ניתוחי בטן  > ניתוחי הרזיה
לפורום בנושאלוח מרפאות

ניתוחי בטן

 

ניתוחי הרזיה

ניתוח הרזיה - לנצח את הקילוגרמים העודפים!

תופעת השמנת יתר יכולה להיות מטופלת בעזרת ניתוחי הרזיה כגון קיצור קיבה, טבעת ועוד..כל מה שצריך לדעת על ניתוח הרזיה בכתבה שלפניכם

 ניתוח הרזיה - לנצח את הקילוגרמים העודפים!

ניתוח הרזיה - הצרת קיבה

קיימים סוגים שונים של ניתוחי הרזיה. ניתוח הצרת קיבה הינו אחד מהם. כל המידע על טכניקת הניתוח, החלמה, סיכונים ותוצאות הצרת קיבה

ניתוח הרזיה - הצרת קיבה

החלמה לאחר ניתוחי הרזיה

המלצה גורפת היא כי בתקופת החלמה לאחר ניתוח הרזיה יש להקפיד על אכילת ארוחות קטנות. קראו כאן על מה יש להקפיד לאחר ניתוחי הרזיה שונים

החלמה לאחר ניתוחי הרזיה

ניתוח קיצור קיבה - מעקף קיבה

מהו ניתוח מעקף קיבה המכונה גם קיצור קיבה, האם ישנם סיכונים בביצועו, כמה זמן נמשכת ההחלמה ומהן התוצאות של ניתוח הרזיה זה? כל המידע בכתבה שלפניכם

ניתוח קיצור קיבה - מעקף קיבה

ניתוח שרוול קיבה

כל המידע על ניתוח הרזיה מסוג שרוול קיבה. כיצד מתבצע הניתוח, מהם הסיכונים האפשריים, מה חשוב לדעת על החלמה מהניתוח ומהן התוצאות הצפויות

ניתוח שרוול קיבה

ניתוחי הרזיה

השאיפה של מרבית האנשים להיות רזים הובילה להתפתחות משמעותית בפתרונות ההרזיה.

אחד מהפתרונות הוא ניתוח. ישנם מספר סוגים של ניתוחי הרזיה, כשלכל אחד מהם יתרונות וחסרונות

מי רשאי לעבור ניתוח הרזיה?

ניתוחי הרזיה רשאים לעבור אנשים הסובלים מהשמנת יתר, שלא הצליחו לרזות בצורה מספקת בעזרת דיאטות ופעילות גופנית. ניתוחי הרזיה מבוצעים הן בקרב נשים והן בקרב גברים. עם זאת, רוב המבצעים ניתוחים פלסטיים לצורך הרזיה הן נשים, בכל הגילאים, חלקן בוחרות בניתוח לאחר מספר לידות שהקשו עליהן את הירידה במשקל.

אמצעים משלימים לניתוחי הרזיה

ניתוח הרזיה כשלעצמו אינו פותר לחלוטין את סוגיית השמנת היתר. יש לצרף אל ביצוע הניתוח הרגלי תזונה נכונים, פעילות גופנית ואף מומלץ להצטרף לקבוצת תמיכה שעוזרת להסתגל לסדרת השינויים הנעשית בחיים על מנת להפחית במשקל.

מהם הסוגים השונים של ניתוחי ההרזיה?

ישנם ארבעה סוגים עיקריים של ניתוחי הרזיה:

  • מעקף קיבה
  • הצרת קיבה
  • שרוול קיבה
  • מעקף תריסריון.

ניתוח מעקף קיבה הינו אחד מניתוחי ההרזיה הנפוצים ביותר בעולם כיוון שמנותחיו דיווחו על ירידה במשקל ושמירה על משקל זה לאורך זמן. על פי רוב, המנותחים בניתוח מעקף קיבה משילים ממשקלם כ 60-70 % לאחר הניתוח. הניתוח אינו מתאים לאנשים הסובלים ממחלות מעיים ומכיב בקיבה.

יתרונו הגדול של ניתוח מעקף קיבה טמון בכך שמדובר בניתוח המבוצע בגישה זעיר פולשנית, כלומר במינימום פולשניות, באמצעות מספר חתכים זעירים. יתרון זה מתבטא הן בצלקות קטנות יחסית והן בהחלמה מהירה יחסית ליתר סוגי ניתוחי הרזיה.

יתרון זה קיים גם בניתוח הצרת קיבה, המבוצע גם הוא באמצעות חתכים זעירים. בניתוח הצרת קיבה מותקנת טבעת הגורמת לתחושת שובע מוקדמת, ועל ידי כך גורמת לצריכה מוקטנת של מזון. יתרון נוסף של שיטה זו הינו שהטבעת ניתנת לכיוונון מחודש, במידת הצורך, ללא צורך בניתוח נוסף. חסרון השיטה הוא שיש להקפיד לאחר הניתוח על לעיסה ואכילה איטית שכן אכילה מהירה ובליעת מזון לא לעוס עלולה לגרום לסתימת הטבעת.

ירידת המשקל הינה תהליך הדרגתי שנמשך כשנתיים. יש לציין כי לא ניתן לנתח בשיטה זו אנשים הסובלים מבקע סרעפתי גדול.

ניתוח הרזיה מסוג ניתוח שרוול קיבה נחשב לניתוח חדש יחסית בו מוקטן נפח הקיבה בכ 75 %. יתרונות ניתוח זה הינם ירידה משמעותית ברמת ההורמון האחראי לתחושת הרעב, דבר הגורם לירידה משמעותית במשקל, והתאמתו לרוב האוכלוסיה. חסרונו הגדול בכך שנחשב עדיין כניתוח חדש, שלא נצבר בו ניסיון רב ועל כן לא ידועה עדיין מידת הצלחתו בשמירה על המשקל לאורך זמן.

בניתוח מעקף תריסריון מקטינים את נפח הקיבה ולמעשה מבצעים מעקף של התריסריון וחצי מהמעי הדק.

תוצאת מעקף זה הינה צמצום ספיגת השומנים והקלוריות. בנוסף חש המנותח בהרגשת שובע גדולה יותר, לאחר אכילת מנת מזון קטנה יותר. חשוב לציין שירידת המשקל בעקבות הניתוח הינה איטית יחסית ומושגת לאחר כשנתיים לפחות. על פי רוב, לאחר הניתוח המנותחים משילים ממשקלם כ 70-80 %.

לאחר ניתוח מעקף תריסריון יש להקפיד על נטילת תוספים וויטמינים, על פי המלצת הרופא המטפל. ניתוח מעקף תריסריון אינו מתאים לאנשים שאינם אוכלים בשר, ביצים ומוצרי חלב ולאנשים הסובלים מדלקת במעיים.

יתרון גדול בניתוח מעקף תריסריון טמון בכך שהמנותח יכול, לאחר הניתוח, לאכול כמות אוכל גדולה יחסית לזו שמותרת בסוגי ניתוחי הרזיה אחרים.

כיצד מתבצעת פרוצדורת ניתוחי הרזיה?

תחילת התהליך הינה בהבנה של היתרונות והחסרונות של כל אחד מסוגי ניתוחי ההרזיה. מומלץ להתייעץ עם מומחים בנושא כגון רופא מנתח, רופא מרדים ודיאטן קליני. מומלץ גם להיוועץ עם פסיכולוג בעל ניסיון בטיפול בהשמנת יתר.

חשוב לדעת שלא כל הסוגים של ניתוחי הרזיה מתאימים לכל אדם. כך לדוגמא, ניתוח מעקף קיבה אינו מתאים לסובלים מכיב בקיבה וניתוח מעקף תריסריון אינו מתאים לצמחוניים.

ניתוחי ההרזיה דורשים אשפוז לאחר ביצוע הניתוח. האשפוז נע החל מיום אחד ועד לחמישה ימים, תלוי בסוג הניתוח.

החזרה לפעילות רגילה הינה הדרגתית וחייבת להתבצע בליווי רופא. הירידה במשקל הינה תהליך שמתחיל בביצועם של ניתוחי הרזיה ונפרס על פני שנה עד שנתיים, תלוי בסוג הניתוח. בניתוחי הרזיה מסוג שרוול קיבה ומעקב קיבה הירידה במשקל מתרחשת תוך כשנה, בעוד שבניתוחי הרזיה מסוג מעקף תריסריון והצרת קיבה הירידה במשקל מתרחשת לאחר כשנתיים עד שלוש.

ניתוחי הרזיה מהווים פתרון בעבור אלה שדיאטה ופעילות גופנית לא הביאו לירידה מספקת במשקל גופם. ניתוחי הרזיה הינם חלק מתהליך הדרגתי, בו מתרחשת ירידה במשקל בשילוב של הרגלי תזונה נכונים ופעילות גופנית, וזאת בלווי צמוד של אנשי מקצוע.