חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

ניתוחי בטן באסתטיקה

ניתוחי בטן  
מנתחים פלסטיים
פורום ניתוחים פלסטיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפול להרמת גוף?

הכנסו לשאלון וגלו!


ניתוח קיצור קיבה, מעקף קיבה

ניתוחים פלסטיים   > ניתוחי בטן  > ניתוחי הרזיה  > ניתוח קיצור קיבה - מעקף קיבה
לפורום בנושאלוח מרפאות

ניתוח קיצור קיבה - מעקף קיבה

 
שיתוף פייסבוק

מהו ניתוח מעקף קיבה המכונה גם קיצור קיבה, האם ישנם סיכונים בביצועו, כמה זמן נמשכת ההחלמה ומהן התוצאות של ניתוח הרזיה זה? כל המידע בכתבה שלפניכם

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

ניתוחי הרזיה נועדו לסייע בהפחתה ממשקל הגוף ובכך לתרום לעיצובו. ניתוח מעקף קיבה או בשמו הנוסף, קיצור קיבה הינו אחד מאותם ניתוחים פלסטיים שמטרתם לגרום לירידה במשקל.

מעקף קיבה - כיצד מבוצע ניתוח קיצור קיבה

במהלך ניתוח קיצור קיבה או מעקף קיבה מבצעים בין 5 ל 6 חתכים זעירים ודרכם יוצרים כיס קטן בקיבה שנפחו כ 20 סמ"ק. כיס זה מחובר ישירות למעי הדק תוך עקיפת שאר הקיבה, וכך למעשה נוצר מעבר מהיר וישיר של אוכל אל המעי הדק. סוג זה של ניתוח הרזיה נמשך בין שעתיים לשלוש שעות ולאחריו נדרש אשפוז הנע בין יומיים לארבעה ימים בהתאם למורכבות ההליך, החלטת המקום וההתאוששות האינדיווידואלית.

החלמה לאחר ניתוח קיצור קיבה

לאחר ניתוח מעקף קיבה נדרש אשפוז של לילה, כאשר ביום הראשון לאחר הניתוח מבוצע צילום עם חומר ניגודי שמטרתו לבחון האם יש מעבר תקין ואם אין דליפה, ביום זה מותר אך ורק לשתות נוזלים צלולים. ביום השני לאחר ניתוח קיצור קיבה זה ניתן להתחיל לאכול מאכלים נוזליים, כאשר יש להמשיך בצריכת מזון נוזלי למשך כשבוע. כיוון שישנם וויטמינים הנספגים במערכת העיכול ולאחר הניתוח קיים מעקף מחלקה העליון של הקיבה אל המעי, יש ליטול מולטי ויטמין וכדורי סידן לכל החיים ולבצע בדיקת דם כל חצי שנה על מנת לבדוק את רמות הוויטמינים בגוף ולוודא שהם אכן נספגים בגוף. לאחר ניתוח מעקף קיבה אין לאכול ירקות ופירות סיביים, כמו כן רצוי להימנע מאכילת מאכלים בעלי טעם עז ומרוכז שכן הדבר עלול להוביל אצל חלק קטן מהמטופלים לכאבי בטן, חולשה והזעה סמוך לאכילת מזון זה. ניתוח הרזיה זה נחשב לקל יחסית בהקשר לתקופת החלמה לאחר ניתוחי הרזיה אחרים שכן יש פחות כאבים וניתן לחזור לפעילות יומיומית באופן יחסית מהיר.

לרוב, ישנה ירידה של כ 67% בממוצע מהמשקל העודף וזאת בתוך שנה מביצוע ניתוח קיצור קיבה.

ניתוח מעקף קיבה - סיכונים

במהלך ביצוע ניתוח מעקף קיבה עלולים להווצר סיבוכים כגון דימום, פתיחה של הפצע הניתוחי, או דלף. בנקודת החיבור עלולים להיווצר היצרות או כיב, וקיימת גם סכנה להיווצרות בקע פנימי. במידה ומופיעים כאבי בטן חזקים או הקאות, ייתכן כי מדובר בכיב או בקע ויש לגשת לייעוץ אצל הרופא המטפל. בכיב ניתן לטפל באמצעות תרופות סותרות ומפחיתות חומצה ואילו במידה ומדובר בבקע, יש צורך בניתוח קטן ביותר על מנת לפתור את הבעיה. רצוי להימנע מאכילת מאכלים בעלי טעם עז ומרוכז, בעיקר מתוקים, שכן הדבר עלול להוביל אצל חלק קטן מהמטופלים לתסמונת הבאה לידי ביטוי בכאבי בטן, הזעה, חולשה, בחילה ודפיקות לב מהירות סמוך לאכילת מזון זה.

חשוב לזכור! ניתוח מעקף/קיצור קיבה תרם לירידה ראשונית דרסטית במשקל וכדי לשמור על תוצאות ניתוח הרזיה זה, חשוב לשלב תזונה נכונה ופעילות גופנית.

פורומים מנתחים פלסטיים הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
2. חשוב לזכור -לפני ואחרי הניתוח
שירה, 11/07/2011
1. רוצה אבל פוחדת מאד
דליה, 29/11/2008