חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי עיניים באסתטיקה

טיפולי עיניים
מרפאות הסרת משקפיים
פורום הסרת משקפיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפול הסרת משקפיים בלייזר?

הכנסו לשאלון וגלו!


הסרת משקפיים בלייזר

ניתוחים פלסטיים   > טיפולי עיניים  > הסרת משקפיים  > הסרת משקפיים בלייזר
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום הסרת משקפיים בלייזר
לקבלת יעוץ שלח טופס

הסרת משקפיים בלייזר

 
שיתוף פייסבוק

אילו בעיות ראייה יכול לפתור ניתוח הסרת משקפיים בלייזר, כיצד פועל לייזר ומידע על מבנה קרנית העין עליה הוא פועל בכתבה שלפניכם

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

ניתוח לייזר להסרת משקפיים נועד לפתור בעיה של רוחק ראיה, קוצר ראיה וצילינדר (אסטיגמציה). הסרת משקפיים בלייזר, בכל אחת משיטות ניתוח שונות, נעשית באמצעות שימוש בקרני לייזר בעזרתן משייפים את פני הקרנית ומעצבים את צורתה מחדש, כך שהמטופל יוכל לראות באופן חד וברור ללא צורך בהרכבת משקפי ראיה או עדשות מגע.

 

ניתוח הסרת משקפיים בלייזר

שיפור חדות הראייה בניתוח הסרת משקפיים בלייזר נעשה על-ידי ליטוש הקרנית באמצעות מכשיר לייזר אקסיימר, השולח קרן אולטרה-סגולה, המאיידת את רקמת הקרנית באופן מבוקר, מבלי לגרום לכוויות ברקמות העין הפנימיות. אזור הליטוש ועומק השיוף נשלטים על-ידי מחשב רגיש, המדייק את מיקום קרן הלייזר ועוצמתה בכל רגע נתון, בהתאם לנתוני מיפוי העיניים של כל מטופל.

מי מתאים לניתוח?

ככלל, רוב האנשים, מגיל 20 ועד 51 יכולים לעבור ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. הסיבה להגבלת גיל זו נובעת מכך שהחל מגיל 20 המספר לרוב מתייצב וניתן לבצע ניתוח כזה, והחל מגיל 51 לערך עשויות להופיע מחלות הקשורות לעיניים שבעטיין, לעיתים, רצוי שלא לנתח.

ללא כל תלות גיל, הסובלים מהתופעות הבאות לרוב אינם כשירים לעבור ניתוח הסרת משקפיים בלייזר:

1. מחלות כרוניות בעיניים כגון גלאוקומה, ניוון הרשתית, קטרקט וכל מחלה כרונית אחרת בעיניים אשר פוגעת בקרנית.

2. מחלות של מערכת החיסון (מחלות אוטו-אימוניות) כגון דלקות מפרקים שונות, סקוליטיס, זאבת, מחלות עור שונות כגון פסוריאזיס וכו'.

3. אנשים אשר סובלים מיובש רב ותמידי בעיניים (ייתכן ויתאימו לשיטת לאסק).

4. חולי סכרת קשה, וסכרת אשר פוגעת בעיניים.

5. נשים בהריון.

6. חולים במחלות כרוניות הגורמות למערכת חיסונית חלשה כגון סרטן פעיל, איידס וכו'.

7. מי שמספרו עדיין לא יציב ועשוי להשתנות.

8. בעלי קרנית דקה במיוחד לא יתאימו לניתוח Lasik

9. בעלי עין אחת בלבד, או בעלי עין אחת פגועה ועין אחת שבה ניתן להגיע לראיה טובה בעזרת משקפיים.

10. אנשים הסובלים מקוצר ראייה גבוה מאוד (ייתכן ויתאימו לשיטה המתקדמת אינטראלאסיק).

בדיקת התאמה להסרת משקפיים בלייזר

במהלך שלבים אלו נבדקת רמת התאמתכם לניתוח בלייזר ונבדקת העין בכמה אספקטים - יובש העין, בדיקה מעמיקה של הרשתית ע"י הרחבת אישונים (ההרחבה מבוצעת באמצעות טיפות), בדיקת רמת קימור הקרנית, מיפוי הקרנית, איכות הראיה (מספר המשקפיים), עובי הקרנית (נמדד באמצעות מכשיר אולטראסאונד), ולחץ תוך עיני.

הרחבת האישונים שנערכת במהלך בדיקות אלו תגרום לכם לרגישות לאור במשך מספר שעות וראיה מטושטשת, לכן, היו מוכנים לכך שייתכן שלא תוכלו לנהוג לאחר הבדיקה ורצוי שתגיעו עם אדם נוסף אשר יוכל לעזור לכם בתום הבדיקה במידת הצורך. משקפי שמש יוכלו גם כן לעזור.

בסיום כל הבדיקות הנ"ל, יקבע הרופא, בהתאם לתוצאות הבדיקות, האם אתם מתאימים לעבור ניתוח הסרת משקפיים בלייזר ואיזו שיטה היא המתאימה ביותר עבורכם. על הבדיקות להראות כי אתם מתאימים לניתוח באופן חד משמעי. לרוב, המדד אשר קובע מהי שיטת הניתוח המתאימה ביותר עבורכם, לצורך הסרת משקפיים הוא היחס בין עובייה של הקרנית והמספר שניתן להגיע אליו.

שימו לב! עדשות מגע משנות את צורת הקרנית והדבר עשוי להשפיע על ממצאי הבדיקה, לכן, עדשות קשות הסירו כשבוע לפני בדיקת ההתאמה ועדשות רכות הקפידו להסיר 48 שעות לפני.

שיטות הסרת משקפיים בלייזר

קיימות ארבע טכניקות לביצוע ניתוח הסרת משקפיים בלייזר וכולן מתאימות לטיפול בקוצר ראייה, בעיה בראייה למרחוק וצילינדר. בכל השיטות מגיעים לאותה תוצאה, פרט לשיטת PRK שבה, לעיתים, ניתן להגיע לתוצאה מעט טובה יותר מאשר בשיטות האחרות של ניתוח הסרת משקפיים.

PRK - שיטה וותיקה ביותר של ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. בטכניקה זו מסירים שכבה חיצונית דקיקה של הקרנית (האפיתל), ולאחר מכן, בעזרת לייזר, משייפים את הקרנית. שיטה זו נחשבת לשיטה אשר פועלת על פני השטח ולכן גם בטוחה יותר, אך ההתאוששות בה איטית יותר ועשויה להיות מלווה בכאבים ותחושת אי נוחות.

Lasek - בטכניקה זו מבוצע חתך קטן בשכבה החיצונית של הקרנית (האפיתל), יוצרים מעיין כיס בין שכבה זו לקרנית באמצעות שימוש באלכוהול מדולל אשר מחליש את אחיזת השכבה בקרנית, ולאחר מכן משייפים את הקרנית. שיטה זו של ניתוח הסרת משקפיים נחשבת לשיטה אשר פועלת על פני השטח ולכן גם בטוחה יותר, אך ההתאוששות ממנה, לעומת טכניקות אחרות של ניתוח הסרת משקפיים בלייזר, איטית יותר ועשויה להיות מלווה בכאבים ותחושת אי נוחות.

Lasik - השיטה הנפוצה ביותר כיום לביצוע ניתוח הסרת משקפיים בלייזר, במהלכה מבצע הרופא חתך בקרנית בעזרת סכין כירורגי, מרים מעט את שכבת הקרנית הדקה שחתך ולאחר מכן בעזרת לייזר משייף את רקמת הקרנית שנותרה צמודה לעין. שיטה זו נחשבת לשיטה אשר מבוצעת בשכבה פנימית יותר של הקרנית, לכן, היא מעט פחות בטוחה משיטות ניתוח אשר פועלות על פני השטח, אך ההתאוששות בשיטה זו מהירה יותר ולרוב, נטולת כאבים.

Intarlasik - המילה האחרונה בתחום של טכניקות ניתוח הסרת משקפיים בלייזר ! טיפול בלייזר זה נחשב המתקדם ביותר כיום והוא מבוצע בעזרת שני מכשירי לייזר שונים. ההליך דומה לשיטת Lasik אך יתרונו הגדול טמון בכך שההליך כולו מבוצע ללא מגע יד אדם. שיטה זו נחשבת לשיטה אשר מבוצעת בשכבה פנימית יותר של הקרנית, לכן, היא מעט פחות בטוחה מהשיטות אשר פועלות על פני השטח, אך ההתאוששות בשיטה זו מהירה יותר ולרוב, נטולת כאבים.

 

מחירי הסרת משקפיים בלייזר

בארץ, שוק ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר מוצף במכונים ומרפאות הנלחמים על כיסם של אלפי לקוחות פוטנציאליים. המרוויחים העיקריים מהתחרות הזאת הם קהל הלקוחות: מחד, היא גורמת לירידת מחירי הסרת משקפיים בלייזר ולהיצע מגוון של מבצעים ומאידך, לעלייה ברמת ההתמקצעות של המנתחים ואימוץ מיטב השכלולים הטכנולוגיים בתחום הסרת משקפיים.

עלות הסרת משקפיים בלייזר נעה בין 6,000-13,000 ₪, ומה שקובע את המחיר הוא בעיקר סוג המכון, מוניטין הרופא המנתח וטכנולוגית הלייזר בה משתמשים. מכונים ומרפאות יוקרתיים מתהדרים בצוות רפואי מיומן ובטכנולוגיה המתקדמת ביותר ודורשים, לרוב, יותר כסף עבור הניתוח. כעקרון, ככל שהאוטוריטה והמוניטין גדולים יותר, כך עולה המחיר, אך בגלל התחרות הגדולה בשוק ניתן לעבור ניתוח להסרת משקפיים בלייזר אצל מנתחים מנוסים גם במחירים של 6,000-9,000 ₪.

לפני שמחליטים איפה לעבור את הניתוח, חשוב לזכור, כי ניתוח הסרת משקפיים, מהיר ופשוט ככל שיהיה, הוא עדיין פרוצדורה רפואית שיש בצידה סיכונים ושדורשת צוות רפואי מיומן וטכנולוגיה הולמת. משום כך, חשוב לא להתפתות למכונים ובמיוחד רופאים פרטיים, אשר מציעים מחיר הסרת משקפיים שנראה נמוך באופן לא ריאלי. מחירים כאלה עשויים להיות אינדיקציה לחוסר ניסיון של הצוות הרפואי או לשימוש בטכנולוגיה מיושנת, שתסכן את בריאותכם.

לכל מרכיבי המשקפיים והעדשות אשר עדיין מתלבטים אם לעבור ניתוח הסרת משקפיים בגלל המחיר, נרצה לסבר את האוזן ולומר, כי מחיר הניתוח שווה ערך, פחות או יותר, לשמונה זוגות משקפיים או עדשות לחמש שנים, כך שבטווח הארוך מדובר לא רק בשיפור איכות החיים, אלא גם בחסכון כלכלי. יתרה מכך, רבים מן המקומות שבהם ניתן לעשות ניתוח להסרת משקפיים בלייזר מציעים פריסת תשלומים הנוחה לכל כיס, כך שאם אתם בני 18 ומעלה וסובלים מקוצר ראייה, רוחק ראייה או אסטיגמטיזם (צילינדר), מומלץ בחום לשקול הסרת משקפיים בלייזר.

סיכונים בהסרת משקפיים בלייזר

קיימות שתי טכניקות בסיסיות של ניתוח לייזר בעיניים: עם או בלי חיתוך הקרנית טרם שיופה. שתי הטכניקות הן פשוטות ובטוחות וכרוכות בסיכון נמוך ביותר לתופעות לוואי, אך השיטה להסרת משקפיים ללא חיתוך נחשבת בטוחה יותר, ומתאימה גם לבעלי קרנית דקה. מנגד, זמן ההחלמה בשיטת הסרת משקפיים בלייזר עם חיתוך הקרנית הוא קצר יותר, חדות ראייה טובה מושגת מהר יותר מתום הניתוח והיא כרוכה בפחות כאבים ואי-נוחות. בגלל רמת הסיכון הנמוכה, נוטים רופאי העיניים להעדיף את שיטת הסרת משקפיים ללא חיתוך ומשולבות בה הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחומי הרפואה והלייזר.

אז לפני שמחליטים על ניתוח לייזר להסרת משקפיים כדאי לדעת קצת יותר על מבנה קרנית העין. צורתה של העין היא כצורת כדור, כאשר בחלקה החיצוני ביותר נמצאת הקרנית - מעין כיפה שקופה המורכבת מחמש שכבות ומהווה גורם חשוב ומשמעותי ביותר באיכות הראייה שלנו. קרני האור שמגיעות אל העין עוברות דרך הקרנית שמשמשת כמעיין עדשה אשר אחראית על שבירת קרני העור והעברתן אל תוך העין לכיוון הרשתית. כל שינוי בעובי ובצורת הקרנית מוביל גם לשינוי בצורת ומידת שבירת הקרניים שעוברות בה, ושינוי זה משפיע גם על טיב הראייה שלנו.

ניתוח לייזר לשם הסרת משקפיים אינו כואב שכן לפני הניתוח, מטפטף הרופא לעיניי המטופל טיפות אשר מאלחשות ומרדימות את המקום ומונעות הופעת כאבים במהלך הטיפול. במהלך ניתוח לייזר להסרת משקפיים לא חשים כל כאב, אלא אך ורק תחושת אי נוחות ולחץ בעין בשניות בהן קרן הלייזר פועלת על העין.

בנוסף, מכשיר הקרוי "מפסק", שתפקידו לפסק את העין ולהשאירה פתוחה, עשוי גם הוא לגרום לתחושת אי נוחות קלה. אם אתם חוששים מתזוזה של אישון העין במהלך ניתוח לייזר - אל דאגה! גם אם תזיזו את עיניכם, ברוב המכונים בהליכי הסרת משקפיים נעשה כיום שימוש במכשירים משוכללים המסוגלים לעקוב אחר תנועת האישון.

פורומים מרפאות הסרת משקפיים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - הסרת משקפיים בלייזרשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות