חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי עיניים באסתטיקה

טיפולי עיניים
מרפאות הסרת משקפיים
פורום הסרת משקפיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפול הסרת משקפיים בלייזר?

הכנסו לשאלון וגלו!


הסרת משקפיים

ניתוחים פלסטיים   > טיפולי עיניים  > הסרת משקפיים  > הסרת משקפיים בלייזר בשיטת Lasik
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום הסרת משקפיים בלייזר
לקבלת יעוץ שלח טופס

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת Lasik

 
שיתוף פייסבוק

למי מתאימה שיטת Lasik וכיצד היא פועלת. כל המידע על שיטה זו של טיפול בלייזר בכתבה שלפניכם.

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

Lasik = Laser Assisted In Situ Kertomileusis

שיטת Lasik לצורך הסרת משקפיים בלייזר הנה השיטה הפופולארית ביותר בעולם לתיקון ראייה, ניתוחים פלסטיים בשיטה זו מבוצעים למעלה מ 16 שנה - משנת 1991. נקדים ונאמר כי אומנם שיטת Lasik זו נחשבת למעט פחות בטוחה משיטת LASEK או PRK שכן היא מבוצעת בעומק הקרנית, אך יחד עם זאת יתרונותיה הגדולים (אשר הפכו אותה לשיטה כה פופולארית ונחשקת של הסרת משקפיים) הם שיפור מיידי בראייה ותקופת התאוששות מהירה ביותר, לרוב נטולת כאבים.

Lasik - למי מתאימה השיטה?

שיטת Lasik מתאימה לסובלים מקוצר ראיה, רוחק ראיה וצילינדר, אך היא מיועדת רק לבעלי קרנית עבה יחסית שכן בשיטה זו מבצעים חתך והסרת רקמות עמוקות מהקרנית. בבדיקת ההתאמה נבדקת גם עובייה של הקרנית וכך ניתן לדעת את מידת ההתאמה של המטופל לניתוח הסרת משקפיים בלייזר זה.

Lasik - אופן ביצוע ההליך

לפני תחילת ניתוח הסרת משקפיים בלייזר בשיטת Lasik, מטפטפים לעיני המטופל טיפות עיניים אשר מאלחשות ומרדימות את המקום ומונעות הופעת כאבים במהלך הטיפול. במהלך הניתוח באמצעות שיטת Lasik להסרת משקפיים בלייזר המטופל אינו חש בכאבים כלשהם אלא אך ורק בתחושת אי נוחות ולחץ קל בעין, בשניות בהן מבוצע ההליך.

לאחר שהאזור הורדם, מבוצע פיצול בקרנית, כלומר, הרופא חותך בעזרת סכין כירורגית שכבת קרנית דקה (לרוב בעובי של עד 20% מהקרנית עצמה, כך שהחתך כולל אף את הסטרומה - שכבה פנימית יותר של הקרנית) ומרים אותה מעט כאשר בצד אחד נשארת אותה שכבה מחוברת לעין, וכך למעשה נוצר מעיין "כיס" שבו יכול הרופא לעבוד על רקמת הקרנית הפנימית שבעין. לאחר מכן משייף הרופא את הקרנית אשר צמודה לעין ומסיר ממנה רקמות. במהלך ניתוח Lasik הליטוש הוא עדין ומדויק ביותר, בהתאם לנתונים האישיים של כל מטופל אותם הכניס הרופא למכשיר הלייזר לפני תחילת ההליך של הסרת משקפיים בלייזר באמצעות שיטת Lasik.

בסיום השיוף מחזיר הרופא את שכבת הקרנית אותה חתך והזיז בתחילת ההליך, חזרה למקומה. הפצע שנוצר נסגר מעצמו ללא שימוש בתפרים. שיוף הקרנית נועד לעצב מחדש את צורת הקרנית וקימורה וכך משתפרת הראיה והופכת לחדה וממוקדת ללא כל צורך בהרכבת משקפי ראיה או עדשות מגע. באמצעות שיטת Lasik של הסרת משקפיים בלייזר, קרני הלייזר מוקרנות על כל עין למשך שניות ספורות בלבד, וההליך כולו לוקח כרבע שעה. לרוב, מבצעים באותו טיפול Lasik תיקון לשתי העיניים.

שיטת לאסיק - החלמה

יתרונותיה הבולטים של הסרת משקפיים בלייזר באמצעות שיטת לאסיק נעוצים בהתאוששות מהירה ובעובדה שלאחר הניתוח לרוב אין כל כאבים, אך במידה ובכל זאת מופיעים כאבים קלים או תחושת אי נוחות קלה בעיניים למספר ימים, ניתן להיעזר במשככי כאבים פשוטים אשר יקלו עליכם. יש להקפיד להשתמש בטיפות עיניים אנטיביוטיות למשך כ 3 שבועות לאחר טיפול לאסיק, טיפות אלו יינתנו לכם ע"י הרופא המטפל, יעזרו בהחלמת העין, ויימנעו התפתחות זיהומים.

הסרת משקפיים בשיטת לאסיק - תוצאות

בסיומו של ניתוח הסרת משקפיים בשיטת לאסיק, לאחר שהרופא מחזיר את שכבת הקרנית למקומה, המטופל יחוש שיפור בראייה באופן מיידי, זהו כמובן אחד מיתרונותיה הגדולים של שיטת לאסיק אשר גרמו לה להפוך לשיטה כה פופולארית. הראייה תמשיך להשתפר ולהתייצב במהלך הימים שלאחר טיפול לאסיק עד אשר תהפוך לממוקדת וחדה, ללא צורך בשימוש במשקפי ראיה או עדשות מגע.

חשוב לציין כי לא אצל כל המטופלים בשיטת Lasik ניתן להגיע לראייה 6:6, לכל אדם ישנה חדות ראייה מקסימאלית אליה הוא יכול להגיע, לכן, חדות הראייה לאחר ניתוח בשיטת לאסיק תלויה גם בנתונים האינדיבידואלים של כל אדם ואדם.

סיכונים ותופעות לוואי

תופעות הלוואי כתוצאה מטיפול לאסיק לשם הסרת משקפיים אינן שכיחות וכוללות דלקות זיהומים ויובש בעיניים (למניעת דלקות וזיהומים יש להשתמש בטיפות עיניים אנטיביוטיות אשר יינתנו לכם ע"י הרופא ובבעיה של יובש ניתן לטפל גם כן בעזרת טיפות עיניים), פרט לכך עשויה אף להיות רגישות לאור (מומלץ שימוש במשקפי שמש, לא אופטיות כמובן).

כיוון שטיפול לאסיק מבוצע על כל רוחב הקרנית, תופעות לוואי של הילות וסינורים, אשר מופיעות לעיתים במהלך ניתוחים פלסטיים של הסרת משקפיים, גם הן אינן שכיחות בניתוח הסרת משקפיים בלייזר אשר מבוצע באמצעות שיטת לאסיק. סיכונים נוספים קשורים להליך עצמו - חיתוך לא נכון של הקרנית, צלקות וראיה עכורה, אך כמו בכל הליך כירורגי, בחירת רופא מיומן תקטין את הסיכונים (הנדירים גם כך) לתקלות מכאניות בהליך.

במידה ואיכות הראייה מתדרדרת במקום להשתפר ובמידה ואתם חשים כאבים חזקים לאחר טיפול הסרת משקפיים בשיטת לאסיק - יש לפנות מיידית לרופא העיניים.

פורומים מרפאות הסרת משקפיים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - הסרת משקפיים בלייזרשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
6. לי יש קרנית לא כל כך עבה, אז מה אני עושה?
אורית, 22/09/2008
5. גם אני עשיתי
לירון, 16/06/2008
4. אני עשיתי לאסיק לפני שנתיים
אחד שעשה, 12/06/2008
3. סתם, קצת מפחד..וכבר דיי רגיל למצב
חגי, 12/06/2008
2. לא הבנתי למה אתה מתלבט
אדווה, 12/06/2008
1. מתלבט..
חגי, 12/06/2008