חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי עיניים באסתטיקה

טיפולי עיניים
מרפאות הסרת משקפיים
פורום הסרת משקפיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפול הסרת משקפיים בלייזר?

הכנסו לשאלון וגלו!


הסרת משקפיים

ניתוחים פלסטיים   > טיפולי עיניים  > הסרת משקפיים  > הסרת משקפיים בלייזר בשיטת Lasek
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום הסרת משקפיים בלייזר
לקבלת יעוץ שלח טופס

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת Lasek

 
שיתוף פייסבוק

מהו משך זמן ההחלמה לאחר טיפול לייזר באמצעות שיטת Lasek, מהן התוצאות הצפויות והאם קיימים סיכונים בהליך

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

הסרת משקפיים בלייזר באמצעות שיטת לאסק דומה לניתוח הסרת משקפיים בשיטת לאסיק, אך בעוד שבשיטת לאסיק החתך הוא עמוק יותר – בשכבת האפיתל ובסטרומה, בטיפול באמצעות שיטת לאסק החתך הוא שטחי יותר - מבוצע בשכבת האפיתל שהיא השכבה החיצונית בעין אשר מסוגלת להתחדש מעצמה.

הסרת משקפיים בלייזר – שיטת לאסק

לפני תחילת ניתוח לאסק, מטפטפים לעיני המטופל טיפות עיניים אשר מאלחשות ומרדימות את המקום ומונעות הופעת כאבים במהלך הטיפול. במהלך ניתוח הסרת משקפיים בלייזר באמצעות שיטת לאסק, המטופל אינו חש בכאבים כלשהם אלא אך ורק בתחושת אי נוחות ולחץ בעין בשניות בהן מבוצע ההליך.

בהמשכו של ניתוח לאסק, הרופא מלטש ומשייף את הקרנית בעזרת הלייזר ובתום פעולות אלו מחזיר את שכבת האפיתל למקומה. הליטוש הוא עדין ומדויק ביותר, בהתאם לנתונים האישיים של כל מטופל אותם הכניס הרופא למכשיר הלייזר לפני תחילת ניתוח לאסק.

במהלך הסרת משקפיים בלייזר בשיטת לאסק, שיוף וליטוש הקרנית נועדו לעצב מחדש את צורת הקרנית וקימורה ובצורה זו משפרים את הראיה והופכים אותה לחדה וממוקדת ללא כל צורך בהרכבת משקפי ראיה או עדשות מגע. מכונים רבים נוהגים בתום טיפול לאסק להניח על העין שעברה שיוף עדשה טיפולית למספר ימים. משך הטיפול בשתי העיניים הוא כעשרים דקות בלבד.

יתרונות שיטת לאסק

יתרונה של שיטת לאסק על פני שיטות הסרת משקפיים בלייזר אחרות טמון בכך שאנשים שאינם מתאימים לניתוח לאסיק מסיבות שונות יכולים, ברוב המקרים, לעבור הסרת משקפיים בשיטה זו. אם אתם סובלים מקרנית דקה, שטוחה, מספר גבוה, יובש בעיניים, ולעיתים אף בעיות של גלאוקומה או רשתית ולכן אינכם מתאימים לניתוח לאסיק - הנכם מועמדים לעבור ניתוח הסרת משקפיים באמצעות טכניקת לאסק.

יתרון נוסף של שיטת Lasek טמון בעובדה שההליך מבוצע כולו בשכבה חיצונית יותר של הקרנית ולא בעומקה ולכן היא נחשבת לבטוחה יותר. חסרונותיה של שיטת לאסק לעומת הסרת משקפיים בשיטת לאסיק הינם זמן החלמה מעט ממושך יותר ותחושת אי נוחות גדולה יותר ולעיתים אף כאבים בזמן ההחלמה.

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת Lasek - החלמה

תקופת החלמה לאחר הסרת משקפיים בלייזר בשיטת Lasek היא מעט ארוכה יותר מזו שבשיטת לאסיק. ביום יומיים הראשונים לאחר הניתוח עשויים להיות כאבים, תחושות אי נוחות או צריבה, כאשר הפתרון הוא פשוט וקל - שימוש במשככי כאבים, או טיפות המיועדות להקלה במצבים אלו. לאחר הסרת משקפיים בשיטת Lasek יש להרכיב עדשות מגע טיפוליות לכ 4 ימים, עפ"י הנחיות הרופא.

ניתוח Lasek - תוצאות

פרק הזמן הנדרש לאחר ניתוח הסרת משקפיים בשיטת Lasek, עד אשר מתקבלת ראיה טובה, הוא מאוד אינדיבידואלי אך נע לרוב בין 4-7 ימים, בניגוד לניתוח לאסיק, בו מתקבלת ראייה טובה באופן מיידי, בניתוח הסרת משקפיים בלייזר בשיטת Lasek, צפויים לעבור עוד מספר שבועות, ולעיתים מספר חודשים עד אשר המספר יתייצב והראייה תהיה חדה וממוקדת ללא כל צורך בשימוש במשקפי ראיה או עדשות מגע.

חשוב לציין כי לא אצל כל המטופלים בשיטת Lasek ניתן להגיע לראייה 6:6, לכל אדם ישנה חדות ראייה מקסימאלית אליה הוא יכול להגיע, לכן, חדות הראייה לאחר הסרת משקפיים בלייזר בשיטת Lasek תלויה גם בנתונים האינדיבידואלים של כל אדם ואדם.

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת Lasek - סיכונים ותופעות לוואי

פרט לכאבים ואי נוחות בעין הנמשכים לרוב מספר ימים לאחר ניתוח Lasek, תופעות לוואי נוספות העשויות להופיע, אך אינן שכיחות הן: דלקות, זיהומים, יובש, עכירות בראייה, סנוור וראיית הילה (בעיקר בחושך).

במידה ואיכות הראייה מתדרדרת במקום להשתפר ובמידה ואתם חשים כאבים חזקים לאחר הסרת משקפיים בלייזר בטכניקת Lasek - יש לפנות מיידית לרופא העיניים.

פורומים מרפאות הסרת משקפיים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - הסרת משקפיים בלייזרשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות