חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי עיניים באסתטיקה

טיפולי עיניים
מרפאות הסרת משקפיים
פורום הסרת משקפיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפול הסרת משקפיים בלייזר?

הכנסו לשאלון וגלו!


הסרת משקפיים

ניתוחים פלסטיים   > טיפולי עיניים  > הסרת משקפיים  > הסרת משקפיים בלייזר בשיטת Intralasik
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום הסרת משקפיים בלייזר
לקבלת יעוץ שלח טופס

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת Intralasik

 
שיתוף פייסבוק

Intralasik היא המילה האחרונה בטיפולי לייזר לשיפור הראייה. קראו הכל על Intralasik - איך מתבצע ההליך, למה לצפות בתקופת ההחלמה ולאיזה תוצאות ניתן לצפות

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

מדובר במילה האחרונה - טיפול אינטראלאסיק הוא הטיפול המתקדם ביותר כיום בתחום ניתוחי לייזר לצורך הסרת משקפיים. הטיפול מבוצע בעזרת שני מכשירי לייזר שונים, חדשניים ומשוכללים בעלי רמת דיוק מקסימאלית, וללא מגע יד אדם.

אינטראלאסיק

ניתוח הסרת משקפיים בלייזר בטכניקת אינטראלאסיק מתבצע באופן הבא: ראשית, הרופא מזין את הנתונים האישיים של עיניו של המטופל במכונת הלייזר. לאחר מכן מטפטף הרופא לעיני המטופל טיפות עיניים אשר מאלחשות ומרדימות את המקום ומונעות הופעת כאבים במהלך הטיפול בשיטת אינטראלאסיק. במהלך הניתוח המטופל אינו חש בכאבים כלשהם אלא אך ורק בתחושת אי נוחות ולחץ בעין בשניות בהן מבוצע ההליך.

לאחר שהאזור הורדם, באמצעות מכשיר לייזר וללא כל מגע יד אדם, נעשה פתח בקרנית העין, דרכו יוכל הרופא לעבוד על רקמת הקרנית הפנימית שנותרה צמודה לעין. בשלב הבא של טיפול הסרת משקפיים בשיטת אינטראלאסיק, באמצעות מכשיר לייזר אחר, מלטש ומשייף הרופא את הקרנית בצורה עדינה ומדויקת ביותר, בהתאם לנתונים האינדיבידואלים של כל מטופל אשר הוזנו למכשיר הלייזר לפני תחילת טיפול אינטראלאסיק.

בצורה זו מעצב הרופא מחדש את צורת הקרנית וקימורה, כך שהראיה תהפוך לחדה וממוקדת ללא כל צורך בהרכבת משקפי ראיה או עדשות מגע. ניתוח אינטראלאסיק לשם הסרת משקפיים אורך מספר דקות בכל עין.

הסרת משקפיים בשיטת אינטראלאסיק היא למעשה אותו ניתוח כמו בשיטת הלאסיק, וההבדל בין השיטות טמון בכך שבשיטת אינטראלאסיק הניתוח כולו מבוצע ללא מגע יד אדם, שכן גם פעולת חיתוך הקרנית נעשית באמצעות לייזר, בניגוד לניתוח לאסיק בו חיתוך הקרנית מבוצע ע"י המנתח בעזרת סכין כירורגית.

אינטראלאסיק - יתרונות השיטה

דיוק מרבי, יותר מבכל שיטה אחרת של הסרת משקפיים בלייזר, מיעוט של תופעות לוואי ביחס לשיטות אחרות, אחוזי הצלחה גבוהים ביותר והחלמה מהירה. פרט לכך, מי מביניכם אשר חוששים מסכינים כירורגיות, בייחוד כאשר מדובר באזור רגיש כל כך כמו העיניים, בשיטת אינטראלאסיק הניתוח כולו מבוצע ע"י הלייזר וללא מגע יד אדם, לכן גם מתייתר השימוש בסכינים כירורגיות.

בנוסף לכך, בשיטת אינטראלאסיק ניתן לנתח גם אנשים בעלי קרנית דקה שאינם מתאימים לעבור ניתוח הסרת משקפיים בשיטת לאסיק, אנשים בעלי מספר גבוה מאוד שבעבר אסור היה לנתחם, וגם בעלי אישונים רחבים או עיניים קטנות שגם להם לא ניתן היה לתת מענה בעבר.

יתרונותיה הבולטים של שיטת Intralasik לשם הסרת משקפיים בלייזר נעוצים בהתאוששות מהירה ובעובדה שלאחר הניתוח לרוב אין כל כאבים, אך במידה ובכל זאת מופיעים כאבים קלים או תחושת אי נוחות קלה בעיניים למספר ימים, ניתן להיעזר במשככי כאבים פשוטים אשר יקלו עליכם.

תוצאות ניתוח הסרת משקפיים בלייזר בשיטת Intralasik

בסיומו ניתוח הסרת משקפיים בלייזר בשיטת Intralasik, תוכלו לחוש באופן מיידי בשיפור משמעותי בראייה, זהו יתרון בולט נוסף של השיטה. הראייה תמשיך להשתפר ולהתייצב במהלך הימים שלאחר הניתוח עד שתהפוך לממוקדת וחדה, ללא צורך בשימוש במשקפי ראיה או עדשות מגע. ההתאוששות והתייצבות המספר לאחר ניתוח זה, המבוצע באמצעות שיטת Intralasik, שתיהן לרוב מהירות יותר מאשר בניתוח לאסיק.

חשוב לציין כי לא אצל כל המטופלים ניתן להגיע לראייה 6:6, לכל אדם ישנה חדות ראייה מקסימאלית אליה הוא יכול להגיע, לכן, חדות הראייה לאחר ניתוח Intralasik תלויה גם בנתונים האינדיבידואלים של כל אדם ואדם.

החלמה לאחר הסרת משקפיים בלייזר בשיטת Intralasik

החלמה מניתוח הסרת משקפיים בלייזר בשיטת Intralasik דומה ברובו להחלמה מניתוח בשיטת לאסיק - לאחר הניתוח רצוי לנוח מספר שעות וכבר ביום שלמחרת ניתן לחזור לעבודה ולשגרת חיים רגילה (כולל נהיגה). יש כמובן להקפיד הקפדה יתרה במהלך הימים שלאחר הניתוח בכל הנוגע להיגיינת העין ומניעת זיהומים - יש להימנע מרחצה בבריכה ובים, ולהיזהר מחבלות בעין.

לרוב לאחר ניתוח Intralasik, יינתנו לכם ע"י הרופא המטפל טיפות עיניים אנטיביוטיות בהן יש להקפיד להשתמש למשך כ 3 שבועות, טיפות אלו יעזרו בהחלמת העין ויימנעו התפתחות זיהומים.

Intralasik להסרת משקפיים בלייזר - סיכונים ותופעות לוואי

תופעות הלוואי העשויות להופיע לאחר טיפול הסרת משקפיים בלייזר בטכניקת Intralasik דומות לאלו העשויות להופיע בשיטת לאסיק, אך כאשר הסרת המשקפים מבוצעת בשיטת אינטראלאסיק הסבירות להופעתן הופכת לנדירה אף יותר.

תופעות הלוואי כוללות דלקת (ניתנת לטיפול בקלות בעזרת תרופות מתאימות), הפרעה בראייה (בעיקר בחשכה) בימים שלאחר הניתוח, והופעה של סנוור אשר נמשך מספר ימים לאחר ההליך. תופעת לוואי נוספת של ראיית הילה סביב חפצים גם היא אינה שכיחה בניתוחי הסרת משקפיים בלייזר, ונדירה עוד יותר כאשר הניתוח מבוצע בשיטת Intralasik.

אחד מיתרונותיה הבולטים של השיטה הוא ביצוע ההליך בדיוק מקסימאלי ע"י שני לייזרים וללא מגע יד אדם. כיוון שהחתך הראשוני בקרנית מבוצע בעזרת הלייזר, אליו הוכנסו נתוניו האישיים של המטופל, הסיכון לטעות אנוש יורד. אומנם הסיכון לטעות מכאנית הקשורה להליך חיתוך הקרנית בניתוח הלאסיק הוא קטן ביותר, אך בשיטת Intralasik סיכון זה מצטמצם אף יותר.

במידה ואיכות הראייה מתדרדרת במקום להשתפר ובמידה ואתם חשים כאבים חזקים לאחר ניתוח הסרת משקפיים בלייזר בשיטת Intralasik - יש לפנות מיידית לרופא העיניים.

פורומים מרפאות הסרת משקפיים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - הסרת משקפיים בלייזרשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות