חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי עיניים באסתטיקה

טיפולי עיניים
מרפאות הסרת משקפיים
פורום הסרת משקפיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפול הסרת משקפיים בלייזר?

הכנסו לשאלון וגלו!


הסרת משקפיים

ניתוחים פלסטיים   > טיפולי עיניים  > הסרת משקפיים  > הסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום הסרת משקפיים בלייזר
לקבלת יעוץ שלח טופס

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK

 
שיתוף פייסבוק

כיצד מסירים משקפיים בשיטת PRK ומהם יתרונות שיטה וותיקה זו על פני השיטות האחרות, מהו משך ההלחמה ולאיזה תוצאות כדאי לחכות? הכל בכתבה שלפניכם

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

PRK = Photo Refractive Keratotomy

שיטת הסרת משקפיים בלייזר זו הינה השיטה הוותיקה ביותר. נקדים ונאמר שיתרונה על שיטת לאסיק הפופולארית הוא בכך שהיא מבוצעת על פני שטח הקרנית ולא בעומקה כך שהיא נחשבת לבטוחה יותר וחסרונה של שיטת PRK הוא משך זמן התאוששות ארוך יותר וכואב יותר.

הסרת משקפיים בלייזר - ניתוח PRK

לפני תחילת ניתוח PRK, מטפטפים לעיני המטופל טיפות עיניים אשר מאלחשות ומרדימות את המקום ומונעות הופעת כאבים במהלך הטיפול. במהלך ניתוח הסרת משקפיים זה המטופל אינו חש בכאבים כלשהם אלא אך ורק בתחושת אי נוחות ולחץ בעין בשניות בהן מבוצע ההליך. לאחר שהאזור הורדם, מוסרת שכבה דקיקה ביותר מהקרנית, זוהי השכבה החיצונית של העין אשר קרויה אפיתל ומסוגלת להתחדש מעצמה. שלב זה של שיטת PRK, מבוצע לרוב בעזרת לייזר, אם כי ישנם עדיין רופאים בודדים אשר מבצעים את ההליך באופן מכני.

בהמשך טיפול ה PRK לאחר הסרת הרקמות ובעזרת לייזר, משייפים ומלטשים את הקרנית שהיתה תחת שכבת האפיתל שהסרנו, בהתאם למדדים אשר הכניס הרופא למכשיר הלייזר לפני ההליך. בצורה זו, במהלך הסרת משקפיים באמצעות שיטת PRK למעשה מעצבים מחדש את צורת הקרנית וקימורה וכך משפרים את הראיה והופכים אותה לחדה וממוקדת ללא כל צורך בהרכבת משקפי ראייה או עדשות מגע.

בתום הטיפול בטכניקת PRK מולבשת עדשה טיפולית על העין למשך מספר ימים, ובנוגע לשכבת האפיתל שהוסרה - אין צורך לדאוג! שכבה זו מתחדשת וגדלה מחדש בכוחות עצמה. ההליך כולו אורך פחות מדקה בכל עין והשיטה מומלצת עבור בעלי מספרים נמוכים ובינוניים וגם לבעלי קרנית דקה.

יש לציין כי כאשר מבצעים הסרת משקפיים באמצעות שיטת PRK, לרוב נהוג לנתח עין אחת בלבד ורק לאחר שמגיעים לתוצאה משביעת רצון בעין שנותחה, עוברים לנתח גם את העין השנייה.

יתרונה של שיטת ה PRK נובע מכך שבהליך זה לא מוסרות רקמות קרנית עמוקות. ההליך כולו מבוצע בשכבות רדודות ביחס לשיטות אחרות - לאסיק או אינטראלאסיק, לכן, שיטה זו נחשבת לבטוחה יותר. הפגיעה בקרנית - ביציבותה וחוזקה היא קטנה, ועל כן מטופלים שלא נמצאו מתאימים לטיפול בשיטת לאסיק עקב עובי קרנית דק, יכולים לעבור ניתוח הסרת משקפיים בלייזר באמצעות שיטת PRK. יחד עם זאת, חסרונותיה של השיטה לעומת לאסיק הינם זמן החלמה מעט ממושך יותר ותחושת אי נוחות גדולה יותר ולעיתים אף כאבים בזמן ההחלמה.

ניתוח PRK - החלמה

תקופת החלמה לאחר הסרת משקפיים בלייזר באמצעות ניתוח PRK מעט ארוכה יותר מזו שבשיטת לאסיק. הליך ההתאוששות מלווה לעיתים בכאבים או תחושת צריבה, בניגוד לשיטת לאסיק שבה לרוב אין כל כאבים אלא תחושת אי נוחות בלבד. על הכאבים, במידה ויש, ניתן להקל באמצעות נטילת משככי כאבים, או טיפות המיועדות לכך. במהלך ניתוח PRK לצורך הסרת משקפיים נגרם מעיין פצע אשר מחלים תוך מספר ימים, לבינתיים, יש להרכיב עדשות מגע טיפוליות, למניעת מגע כלשהו בקרנית או שפשוף של העפעף בקרנית עד ששכבת האפיתל תצמח מחדש והפצע יכוסה על ידה או יחלים.

שכבת האפיתל לרוב צומחת ומכסה את העין בתוך 3-5 ימים לאחר ניתוח PRK, ולאחר שהיא מכסה את העין כאבים ותופעות לוואי נוספות במידה והיו, ייפסקו או ייחלשו ביותר. בתקופה שבה מחלימה שכבת האפיתל הראייה תהיה מטושטשת, העיניים עשויות להיות אדומות ודומעות ותחושו אי נוחות ועקצוצים.

תוצאות ניתוח PRK

תוצאות ניתוח ה PRK טובות ודומות לאלו של לאסיק, אך משך הזמן הנדרש לקבלת ראיה טובה והתייצבות המספר הוא ארוך יותר. לאחר ניתוח הסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK הראייה תהיה מטושטשת אך תלך ותתחדד עם הזמן וראיה טובה תושג לאחר כשבוע ימים. צפויים לעבור עוד מספר שבועות, ולעיתים מספר חודשים, עד אשר המספר יתייצב והראייה תהיה חדה וממוקדת ללא כל צורך בשימוש במשקפי ראיה או עדשות מגע.

חשוב לציין כי לא אצל כל המטופלים בשיטת PRK ניתן להגיע לראייה 6:6, לכל אדם ישנה חדות ראייה מקסימאלית אליה הוא יכול להגיע, לכן, חדות הראייה לאחר ניתוח הסרת משקפיים בלייזר מסוג זה תלויה גם בנתונים האינדיבידואלים של כל אדם ואדם.

ניתוח PRK - סיכונים ותופעות לוואי

הסיכונים הקיימים כאשר מבצעים הסרת משקפיים בלייזר באמצעות ניתוח PRK הם מינוריים ואינם שכיחים. הסיכונים כוללים בעיקר זיהומים, בעיות בהחלמת הפצע (צלקות או עכירות בראיה), רגישות לאור, ראייה של הילות וסנוור (בעיקר בחשכה).

במידה ואיכות הראייה מתדרדרת במקום להשתפר ובמידה ואתם חשים כאבים חזקים - יש לפנות מיידית לרופא העיניים.

פורומים מרפאות הסרת משקפיים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - הסרת משקפיים בלייזרשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות