חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

ניתוחי בטן באסתטיקה

ניתוחי בטן  
מנתחים פלסטיים
פורום ניתוחים פלסטיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפול שאיבת שומן?

הכנסו לשאלון וגלו!


הצרת קיבה

ניתוחים פלסטיים   > ניתוחי בטן  > ניתוחי הרזיה  > ניתוח הרזיה - הצרת קיבה
לפורום בנושאלוח מרפאות

ניתוח הרזיה - הצרת קיבה

 
שיתוף פייסבוק

קיימים סוגים שונים של ניתוחי הרזיה. ניתוח הצרת קיבה הינו אחד מהם. כל המידע על טכניקת הניתוח, החלמה, סיכונים ותוצאות הצרת קיבה

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

במהלך ניתוחי הרזיה מסוג הצרת קיבה באמצעות טבעת, מתקינים טבעת מתכווננת בחלקה העליון של הקיבה, לאחר התקנת הטבעת נוצר כיס קטן בנפח של כ 20 סמ"ק שממנו קיים מעבר אל החלק הנוסף והגדול יותר של הקיבה. את הטבעת ניתן לכוונן כך שמגדילים או מקטינים את הקוטר שלה, ובצורה זו משנים את גודלו של הפתח המוביל אל יתרת הקיבה ואת כמויות המזון שיכולות לעבור דרכו. כוונון הטבעת, במהלך ניתוחים פלסטיים מסוג ניתוח הצרת קיבה, אינו מצריך הליך ניתוחי נוסף, וכל שנדרש הוא להוציא או להוסיף נוזלים לטבעת דרך צינורית אשר נמצאת מתחת לעור הבטן. מדובר בפעולה פשוטה המבוצעת ע"י הרופא ואינה מצריכה הרדמה. במידה ולאחר ביצוע ניתוח הרזיה זה ישנה תקופה ארוכה בה הירידה במשקל נעצרת או שאין תחושת שובע מהירה, ניתן להדק את הטבעת ובכך לגרום להמשך הירידה במשקל. ניתוח הצרת קיבה נמשך כשעה אחת ולאחריו נדרש אשפוז של יומיים.

הצרת קיבה - החלמה

לאחר ניתוח הצרת קיבה, יש להקפיד ללעוס היטב את המזון ולאכול בנחת על מנת שלא לסתום את האזור הצר. אין לאכול סטייקים, לחם טרי, פירות וירקות המכילים סיבים ואין לטול כדורים בשלמותם אלא רק לאחר שמרסקים אותם או כנוזל. הסיבה לכך היא החשש כי אחד מאלו ייתקע בטבעת ובכך תווצר חסימה ומזון לא יוכל לעבור אל הקיבה.

לאחר ניתוח הרזיה זה, במידה והירידה במשקל נפסקת וקיימת תחושת רעב, ניתן להדק את הטבעת מעט על מנת להשיב את תחושת השובע. במידה והטבעת הדוקה מדי וישנם קשיים בבליעת המזון, ישנם מטופלים העוברים לצריכה של מזון נוזלי כגון מילקשייקים וגלידות, אך כמובן שזה אינו הפתרון הנכון, כיוון שצריכת משקאות ומזונות עתירי קלוריות תעכב את הירידה במשקל. במצב כזה יש לפתוח מעט את הטבעת ולהמשיך להקפיד על צריכת מאכלים מזינים שאינם עתירי קלוריות, לעיסת המזון היטב ואכילה איטית.

ניתוח הצרת קיבה - סיכונים ותופעות לוואי

במהלך ניתוח הצרת קיבה עלול להיות סיבוך של דימום או דלף. במידה ולא מקפידים לאכול לאט וללעוס היטב, עשויות להופיע בחילות, הקאות וצרבות, חסימה באזור הצר בו מונחת הטבעת, תזוזה של הטבעת וכתוצאה מהתזוזה עלולה להיגרם פציעה של הקיבה. החלקה של הטבעת עשויה להיגרם כתוצאה מהקאות חוזרות ונשנות. בכדי לעזור במניעת הקאות, במידה ויש כאלו, המנתח יכול להגדיל מעט את קוטר הטבעת. ישנו סיכון קטן ביותר כי הטבעת תחליק ותחדור לקיבה ובמקרה כזה יש לבצע הליך כירורגי לשם הרחקת הטבעת. יתרונו הבולט של ניתוח הרזיה מסוג הצרת קיבה הוא שמדובר בניתוח הפיך לכן, במידה וישנן תופעות לוואי ניתן להרחיב את קוטר הטבעת ולמעשה לבטל את השפעתה כליל.

תוצאות ניתוח הצרת קיבה

לרוב, ישנה ירידה של כ 45% בממוצע מהמשקל העודף וזאת בתוך כשנה ועד 3 שנים מביצוע ניתוח הרזיה מסוג הצרת קיבה. במידה ומופיעה שוב תחושה של רעב ובעקבות כך נפסקת ההרזיה או שישנה השמנה, ניתן להקטין את קוטר הטבעת ובכך להשיב את תחושת הרעב. ניתוח הצרת קיבה זה הוא הפיך, ניתן להגדיל את קוטר הטבעת עד כדי ביטול השפעתה כליל.

ניתוח הצרת קיבה עוזר בירידה ראשונית ודרסטית במשקל, אולם כדי לשמור על תוצאות ניתוח הרזיה, חשוב להקפיד על פעילות גופנית ותזונה מתאימה.

פורומים מנתחים פלסטיים הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות