חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

ניתוחי בטן באסתטיקה

ניתוחי בטן  
מנתחים פלסטיים
פורום ניתוחים פלסטיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפול להרמת גוף?

הכנסו לשאלון וגלו!


ניתוח הרזיה

ניתוחים פלסטיים   > ניתוחי בטן  > ניתוחי הרזיה  > ניתוח הרזיה - לנצח את הקילוגרמים העודפים!
לפורום בנושאלוח מרפאות

ניתוח הרזיה - לנצח את הקילוגרמים העודפים!

 
שיתוף פייסבוק

תופעת השמנת יתר יכולה להיות מטופלת בעזרת ניתוחי הרזיה כגון קיצור קיבה, טבעת ועוד..כל מה שצריך לדעת על ניתוח הרזיה בכתבה שלפניכם

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

השמנת יתר קיצונית היא מגיפה עולמית והעיסוק בה הוא נרחב. ניתוחי הרזיה וביניהם מעקף קיבה הידוע יותר בשם קיצור קיבה, מיועדים לאנשים אשר סובלים מעודף משקל קיצוני אשר אינו יכול להיפתר בעזרת דיאטה רגילה או פעילות ספורטיבית. השמנת יתר קיצונית עלולה להוביל לסכנת חיים וגורמת למחלות נלוות חמורות כגון סכרת, בעיות לב, לחץ דם גבוה וכו. בעזרת ניתוח הרזיה תוכלו לפתור את בעיית ההשמנה, להשיל את כל הקילוגרמים העודפים, להביא לשיפור ניכר במחלות הנלוות וכל זאת בפרוצדורה ניתוחית אחת.

ניתוח הרזיה - מיהו המועמד המתאים?

לא כל אדם עם עודף משקל מתאים לפרוצדורה של ניתוח הרזיה וישנם קריטריונים מסויימים שיש לעמוד בהם. יש לשים לב לכך שנשים בהריון, חולי סרטן המטופלים בכימותרפיה או הקרנות ואנשים הסובלים ממחלות במעי אינם יכולים לעבור ניתוחים פלסטיים מתחום ניתוחי הרזיה. על מנת להחליט מי עומד בקריטריונים ויכול לעבור ניתוח הרזיה, נעזרים במדד הנקרא BMI שפירושו Body Mass Index – אינדקס מסת הגוף. אל מסת הגוף מגיעים באמצעות שכלול פשוט של המשקל בקילוגרמים חלקי הגובה במטרים בחזקת שתיים, כאשר המספר שמתקבל מראה האם משקלו של אותו אדם תקין או לאו. BMI שבין 18.5-25 מוגדר כמשקל תקין, BMI בין 25-30 מוגדר כעודף משקל, BMI בין 30-35 מוגדר כהשמנה, BMI מעל 35 מוגדר כהשמנת יתר ו BMI מעל 40 נחשב השמנת יתר חולנית.

הקריטריונים בהם יש לעמוד על מנת לעבור ניתוח הרזיה הם: BMI מעל 40, או BMI מעל 35 כאשר קיימת מחלה נלוות אשר קשורה להשמנה, כמו כן על המועמדים לניתוח הרזיה להיות בני 18 ומעלה, וללא מחלות כרוניות של דרכי עיכול.

ניתוח הרזיה - שני סוגים עיקריים:

ניתוחי הרזיה בהם מצומצם נפח הקיבה. בקטגוריה זו נמצא הליך הקרוי ניתוח הצרת קיבה. במהלך ניתוח הצרת קיבה מצמצמים את נפח הקיבה, בד"כ באמצעות טבעת, ויוצרים כיס המשמש כקיבה החדשה. כיוון שנפח הקיבה החדשה קטן בהרבה מנפח הקיבה המקורית, לא ניתן לאכול כמויות גדולות ותחושת השובע מגיעה מהר. ניתוח הרזיה זה הוא ניתוח הפיך שכן ניתן לבטל את פעולת הטבעת ע"י הרחבת קוטרה וללא כל צורך בהליך ניתוחי נוסף. ניתוח הצרת קיבה באמצעות טבעת, אשר צבר וותק רב בארץ הוא ניתוח הרזיה פופולארי ביותר מבין ניתוחי ההרזיה השונים הקיימים בישראל.

ניתוחי הרזיה בהם מצומצם נפח הקיבה ובנוסף מצומצמת ספיגתו של המזון בגוף ע"י הקטנת המפגש בין המזון למיצי הקיבה. בקטגוריה זו תוכלו למצוא את ניתוח מעקף קיבה, המוכר גם בשם קיצור קיבה, וגם ניתוח הרזיה חדש יחסית המכונה שרוול קיבה. במעקף קיבה תופרים את הקיבה כך שרק חלק קטן ממנה נותר פעיל ואת אותו חלק מחברים ישירות למעי הדק. בצורה כזו עוקפים למעשה את רוב הקיבה, נפח הקיבה מצטמצם ל 15-20 סמ"ק (לצורך אומדן, נפח קיבה רגיל עומד על כ 1500 סמ"ק) וכתוצאה מכך מתקבלת תחשות שובע מהירה. בניתוח מסוג זה רוב המזון אינו מגיע למיצי הקיבה ולכן אינו נספג ומתעכל, אלא יוצא החוצה מהגוף. שרוול קיבה הוא ניתוח הרזיה חדש יחסית אשר הגיע לארץ בשנת 2005. במהלך הניתוח מסירים 75-80% מהקיבה ומעצבים אותה כך שתראה כשרוול הממשיך מהוושט. נפח הקיבה החדש עומד על כ 50 סמ"ק, דבר אשר גורם לתחושת שובע מהירה יותר. בנוסף, ניתוח הרזיה זה גורם לירידה משמעותית בהורמון גרילן האחראי על תחושת הרעב.

ניתוח הרזיה - לקראת הניתוח

טרם ביצוע ניתוח הרזיה מכל סוג, על המטופל להיפגש עם הרופא המנתח על מנת לשוחח על סוגי הניתוחים השונים, הסיכונים והציפיות. ישנם מקומות שבהם תתבקשו גם להיפגש עם דיאטנית קלינית ופסיכולוג שתחום מומחיותו הוא השמנה. לפני הניתוח תתבקשו לבצע מספר בדיקות רפואיות וביניהם בדיקת דם, צילום ושט וקיבה, צילום חזה וא.ק.ג. יש למסור לרופא כל מידע לגבי קיום מחלות הנובעות כתוצאה מהשמנת היתר, ייתכן כי תופנו לרופא מומחה למחלות אלו טרם ביצוע ניתוח הרזיה.

כמו בכל הליך בו מעורבת הרדמה כללית, יש להיפגש עם המרדים טרם הניתוח על מנת לשוחח על הליך ההרדמה ועל רגישותכם לחומרים כלשהם, במידה ויש.

פורומים מנתחים פלסטיים הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
1. חשיבות הניתוח
א.מירושלים, 31/07/2011