חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולים אסתטיים

אסתטיקה רפואית  
מרפאות אסתטיקה רפואית
פורום אסתטיקה רפואית

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפולי הסרת קעקועים?

הכנסו לשאלון וגלו!


הסרת קעקועים

במדריכי אסתטיקה הבאים תמצאו מידע חיוני על הסרת קעקועים בלייזר, הסרת קעקוע כירורגית והסרה בעזרת שיוף. אם הנכם מעוניינים להסיר קעקוע קיים, תוכלו לעשות זאת באחת משלוש השיטות המוצעות כיום אך תחילה צריך לדעת איזה מהן היא המתאימה ביותר להסרת הקעקוע. קראו כאן כיצד מתבצעת כל שיטה ולאיזה סוג קעקוע היא מיועדת

לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום הסרת קעקועים
לקבלת יעוץ שלח טופס

קרופניק

אסתטיקה רפואית

 

הסרת קעקועים

הסרת קעקוע כירורגית ובעזרת שיוף

מעוניינים להסיר קעקוע ישן? קראו כאן את כל המידע על הטכניקות של הסרת קעקוע כירורגית והסרת קעקועים בשיוף ולמי מתאימה כל אחת מהן

הסרת קעקוע כירורגית ובעזרת שיוף

הסרת קעקועים בלייזר

חשים חרטה על קעקוע ישן שעשיתם? מחפשים דרכים להפטר ממנו? לפניכם המדריך המלא לשיטה החדישה והנפוצה ביותר להסרת קעקועים - הלייזר

הסרת קעקועים בלייזר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - הסרת קעקועיםשלח

הסרת קעקועים - הקדמה

קעקוע, הנעשה לעיתים מתוך פזיזות של גיל הנעורים, נחשב עד לא מזמן כדבר דטרמניסטי, שישאר לכל החיים. כיום, עם התפתחות הטכנולוגיה, ניתן לבצע טיפול להסרתו.

כיצד מתבצע תהליך הסרת הקעקוע?

בעבר, הסרת הקעקועים נעשתה באמצעים שכללו שחיקה מכנית של איזור הקעקוע. כיום, עם ההתקדמות הטכנולוגית, ניתן לבצע הסרת קעקועים באמצעות מכשיר לייזר. קרן הלייזר חודרת אל מתחת לעור, אל השכבה בה מצוי הקעקוע. אנרגיית הלייזר גורמת להתפוררות החומר ממנו עשוי הקעקוע. עם התפוררותו של החומר, תאי הגוף מפרישים אותו החוצה. בתום טיפול הסרה של קעקוע תתכן אדימות באיזור ואף נפיחות ותחושת צריבה קלה. לעיתים תתכן הופעת כלי דם על פני העור. רצוי לעשות טסט על איזור קטן ולבחון כיצד העור מגיב לטיפול הסרת קעקוע. התהליך נעשה בזהירות, ולאט לאט ויש לבחון האם מתרחשים שינויים בגוון העור בעקבות כך.

מהו משך התהליך?

הליך להסרת קעקועים איננו עניין חד פעמי. מדובר בסדרת טיפולים כאשר משך הטיפול ומשך סדרת הטיפולים תלוי בגודל הקעקוע ובאיזור בו קיים בגוף. חשוב לשמור על מרווחי זמן בין טיפול לטיפול, של כמספר שבועות.

האם תהליך הסרת קעקועים כרוך בכאב?

ישנו כאב מסויים המלווה את תהליך ההסרה של קעקוע. עם זאת, ניתן להקל על הכאב באמצעות שימוש במשחת אלחוש, כגון "אמלה". יש למרוח את המשחה כשעה וחצי לפני תחילת הטיפול.

מי יכול לבצע את הסרת הקעקוע?

על פי חוק, אין כל הגבלה על מבצע הסרת הקעקוע ולמעשה כל אחד יכול לבצעה. על כן, חשוב מאוד לבדוק את המטפל- לדבר עם אנשים שעברו אצלו הסרת קעקוע. יתכן ואדם זה מיומן בציור הקעקועים אך אינו מיומן בהסרתם. חשוב לוודא שהמכון נקי והגייני. ביצוע הסרה של קעקועים בידי אדם שאינו מיומן יכולה לגרום להישארות צלקת באיזור המטופל. יש שיאמרו שמומלץ כי טיפול להסרת קעקוע יעשה בידי רופא מומחה בכירורוגיה פלסטית כיוון שמדובר בטיפול חודרני וכיוון שטיפול נכון במכשיר הלייזר, המשמש בהליך הסרת קעקועים, מצריך ידע וניסיון רב, בין היתר בהכוונת המכשיר והקרן היוצאת ממנו.

היכן ניתן לבצע את ההליך?

קיימים מספר מקומות בהם ניתן לבצע הסרה של קעקוע. בין האפשרויות השונות ניתן למנות את מרכזים רפואיים, מכונים הפרטיים, רופאים עצמאיים, לרוב כירורגיים פלסטיים, קוסמטיקאיות, העוסקות בתחום של הסרת הקעקועים כמו גם בתחום האיפור הקבוע ועוד עוד.

יעילות טיפול הסרת קעקוע

חשוב לדעת כי לא בכל המקרים ניתן להגיע לתוצאה של 100 % הסרה של קעקועים. עם זאת, בכל מקרה ניתן להגיע לתוצאת דהייה גבוהה מאוד, עד כדי 95 %. זאת עקב מספר גורמים המעורבים ביעילות הטיפול וביניהם שטח ועומק הקעקוע, מיקומו, כמות הצבעים והגוונים המעורבים בקעקוע ועד כמה הקעקוע נעשה במקצועיות ועל ידי איזה מכשור. כאמור, מרכיב חשוב ביעילות הסרת קעקועים נוגע לצבעים המרכיבים את הקעקוע. לצבעים משמעות רבה משום שחלקם קשים יותר להסרה. בין הצבעים הנחשבים קשים יותר להסרה ניתן למנות את האדום, הצהוב, הירוק והתכלת. ככלל, קל יותר להסיר קעקוע קטן שצבעו שחור או כחול. בקעקועים עמוקים ניתן לעיתים להסיר רק את מרכז הקעקוע ולא את המסגרת. כדאי לדעת כי באמצעות טכנולוגיית הסרת קעקוע בלייזר ניתן גם להסיר רק חלק מהקעקוע ולא דווקא את כולו. כמו כן, ניתן לבצע עריכה ושינוי של קעקועים. בנוסף, חשוב לדעת כי לאחר הטיפול אסור לחשוף את האזור המטופל לשמש, במשך מספר שבועות. חשיפת האזור עלולה לגרום לפיגמנטציה, לכתמי עור ואף לכוויות.

מדובר בתחום רגיש ומדויק, הדורש בדיקה מעמיקה מצד המעונינים בהליך הסרת קעקועים. לאחר כל הבדיקות להבטחת הצלחת הטיפול, או אז מומלץ בעבור מי שקעקועו מפריע לו מסיבות שונות, לבצע את הסרתו.