חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולים אסתטיים

אסתטיקה רפואית  
מרפאות אסתטיקה רפואית
פורום אסתטיקה רפואית

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפולי הסרת קעקועים?

הכנסו לשאלון וגלו!


הסרת קעקוע

ניתוחים פלסטיים   > אסתטיקה רפואית  > הסרת קעקועים  > הסרת קעקוע כירורגית ובעזרת שיוף
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום הסרת קעקועים
לקבלת יעוץ שלח טופס

קרופניק

הסרת קעקוע כירורגית ובעזרת שיוף

 
שיתוף פייסבוק

מעוניינים להסיר קעקוע ישן? קראו כאן את כל המידע על הטכניקות של הסרת קעקוע כירורגית והסרת קעקועים בשיוף ולמי מתאימה כל אחת מהן

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

בעבר, מי שהתחרט על כתובות הקעקע שלו נאלץ להמשיך ולשאת על גופו עדויות מביכות מהעבר, כמו שם האהוב/ה הנצחיים, שעזבו אותם שבוע אחרי שחרטו את שמם על לוח ליבם... הליך הסרת קעקועים היה מסובך ביותר וטמן בחובו סבל רב וצלקות. למזלם של המתחרטים, המצב בימינו שונה: בעזרת טכניקות חדשות ומשוכללות יותר, ובראשן הלייזר, ניתן להגיע להיעלמות טובה יותר של קעקוע תוך הסתכנות מועטה בתופעות לוואי. ישנן מספר שיטות מובילות כיום לצורך הסרת קעקוע, כשהתאמת השיטה תלויה בגודל הקעקוע, מיקומו וצבעיו. בנוסף, יש לשקול משתנים כמו צבע העור ויכולת ההחלמה של העור.

איך מסירים?

ישנן שלוש דרכים מקובלות להסרת קעקוע:

1. הסרת קעקוע באמצעות שיוף

2. הסרת קעקוע כירורגית

3. הסרת קעקוע בלייזר

בארה"ב קיימים תכשירים להסרת קעקוע ביתית. אמינות השיטה עדיין מוטלת בספק, ואנשי מקצוע מומחים נוטים להיות סקפטיים לגביה. בארץ השיטה אינה קיימת, ואם מישהו מציע לכם 'פתרון קסם' מסוג זה – אל תאמינו!

הסרת קעקוע כירורגית

בשיטה זו מסירים בניתוח את קטע העור עליו מצויר הקעקוע, ומאחים בתפירה את שולי העור שמסביב לאזור שהוסר. השיטה מתאימה רק להסרת קעקועים קטנים, כדי שהתפירה אכן תוכל לכסות את שטח העור שהוסר. וריאציה אחרת של הסרת קעקוע כירורגית כוללת כריתה של הקעקוע והשתלת עור במקום זה שהוסר, ועל כן מתאימה גם לקעקועים גדולים יותר. בכל מקרה השיטה יעילה יותר לצורך הסרת קעקוע מאזורי גוף שאינם חשופים לעין. כיוון שלשיטה זו של הסרת קעקוע כירורגית חסרונות רבים יחסית לדרכים האחרות (כפי שיפורט בהמשך), היא מתאימה בעיקר למי שמעוניין להפטר מכל זכר לקעקוע.

הכריתה, כאמור, מעלימה את הקעקוע לגמרי. בניגוד לשיטות האחרות, זו פעולה חד-פעמית ותוצאותיה מיידיות (למעט הסרת קעקועים גדולים במיוחד, שעלולים להצריך כריתה מפוצלת). יש לשים לב לכך כי הסרת העור כרוכה בהכרח בצלקת. אם הקעקוע קטן מאוד (עד סנטימטרים בודדים) ייתכן והצלקת לא תבלוט במיוחד, אך בכל מקרה אחר הצלקות עלולות להיות גדולות ותמידיות. ההליך המשלב גם השתלת עור יוצר מראה מלאכותי מעט של 'עור מודבק'. כמו כל ניתוח, גם הסרת קעקוע כירורגית עלולה לכאוב וניתן להיעזר במשככי כאבים, בנוסף, נדרשת תקופת החלמה מסוימת עד שהעור נרפא וחוזר לקדמותו.

שורה תחתונה: עדיף על פני השיטות האחרות רק במקרים של הסרת קעקוע קטן מאוד.

הסרת קעקוע באמצעות שיוף

בשיטה זו נעשה שימוש בחומרים קשים, כמו ראשי יהלום ונייר לטש, כדי לגרד את פני העור עליהם נמצא הקעקוע, ולחשוף עור חדש ונקי. השיטה תתאים במיוחד למי שהקעקוע שלו מצוי ברובו בשכבת העור העליונה, כך שניתן יהיה להסירה בקלות ע"י שיוף. קעקוע צבעוני, ללא קווי מתאר שחורים, יהיה לרוב שטחי יותר מקעקוע הכולל קווים שחורים. גם קעקועים חובבניים יהיו לרוב עמוקים פחות ולכן קלים יותר להסרה ע"י שיוף.

הסרת קעקוע באמצעות שיוף כרוכה בד"כ במספר טיפולים עד להיעלמות הקעקוע, כשיש צורך בהמתנה בין טיפול לטיפול. השיוף אינו מותיר לרוב צלקות בולטות, ויכול להוריד – במידת הצלחה משתנה – את רוב הקעקועים. לאחר הטיפולים עלולה להתפתח בעור תגובה אלרגית ורגישות יתר, בעיקר אצל בעלי עור רגיש. הטיפול עצמו כרוך בכאב מסוים, עליו ניתן להקל באמצעות משככי כאבים. בנוסף, הטיפול עלול לגרום לחוסר אחידות בגווני העור המשויף. במשך מספר חודשים לאחר ההליך יש להקפיד להימנע מחשיפה לשמש.

שורה תחתונה: הסרת קעקוע באמצעות שיוף מתאימה לקעקועים צבעוניים וקטנים או חובבניים.

פורומים מרפאות אסתטיקה רפואית הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - הסרת קעקועיםשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות