חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולים אסתטיים

אסתטיקה רפואית  
מרפאות אסתטיקה רפואית
פורום אסתטיקה רפואית

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפולי הסרת קעקועים?

הכנסו לשאלון וגלו!


העלמת קמטים

לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום מילוי קמטים
לקבלת יעוץ שלח טופס

קרופניק

העלמת קמטים

 
שיתוף פייסבוק

אם קמטים בפנים היא תופעה מוכרת לכם קראו כאן סקירה של כל הטכניקות והאופציות השונות למטרת העלמת קמטים בפנים בדרך לעור פנים חלק, רענן וזוהר

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

הופעת קמטים בפנים הינה תהליך בלתי נמנע הפוקד כל גבר וכל אישה גם מבלי שיגיעו לגיל מופלג, יהיו מעשנים כבדים או יהיו בעלי נטייה גנטית מסוימת. לכולנו בבוא העת יצוצו קפלי עור קטנים שילכו ויעמיקו סביב פיותינו, עינינו, מצחנו ובכלל, יהוו מזכרת לזכר חיוכים רבים ורגעי חשיבה מעמיקים. אפשר להשלים ולקבל את שינויי הזמן, אך אפשר גם לעשות משהו בנידון- העלמת קמטים כבר מזמן הפכה לבקשתם של רבים, ולכן פותחו גם טיפולים רבים שיאפשרו לנו להשיג מראה של עור פנים חלק ולהשיב את הנעורים לפנים.

כבר שנים רבות נעשים ניסיונות ומאמצים להעלמת קמטים בפנים, הנוצרים כתוצאה מהידלדלות בלתי נמנעת של קולגן, אלסטין, ושומן בעור הפנים כמו בשאר הגוף. עם הזמן פותחו שיטות רבות ומגוונות של העלמת קמטים אלו ויצירת מראה עור פנים חלק: זריקות בוטוליניום טוקסין לקמטים בפנים, שימוש בחומרי מילוי קמטים שונים, שומן, פילינג, טיפולי לייזר ופרוצדורות מורכבות יותר כגון ניתוח מתיחת פנים. חלק מהטיפולים פשוטים יותר, חלקם מחזיקים לאורך זמן רב יותר, הבחירה בטיפול תלויה בהעדפה אישית, מצב העור ובעומק הקמטים.

העלמת קמטים בפנים - האפשרויות

בוטוליניום טוקסין

אחת האפשרויות הפופולאריות ביותר להעלמת קמטים בפנים ויצירת עור פנים חלק הינה טיפול בוטוליניום טוקסין. הבוטוליניום טוקסין הינו חומר חלבוני המוזרק לשרירים מסוימים בפנים ומשתק את פעילותם. שרירים אלו מכונים שרירי הבעה אשר כתוצאה מפעילותם מופיעים קמטי הבעה. שיתוק השרירים גורם להפחתה משמעותית בעומק קמטים בפנים ואף להיעלמותם לתקופה של שלושה עד חמישה חודשים. הטיפול בבוטוליניום טוקסין יחסית פשוט ואינו פולשני, אורך 15 דקות בממוצע ואינו מצריך הרדמה.

חומר מילוי

העלמת קמטים בדרך הגיונית ופשוטה הינה מילוי קפלי העור והשקעים שנוצרו בו בעזרת חומרי מילוי קמטים שונים. מגוון החומרים המשמשים למטרה זו הינו רב, יש טבעיים וסינתטיים, לחלקם השפעה ארוכת טווח ולחלקם קצרה. חומרי המילוי מוחדרים לשכבה התת-עורית בהזרקה, ולרוב ההליך מבוצע בהרדמה מקומית. כל חומרי המילוי נספגים לתוך הגוף במשך הזמן כך שיש לחזור על הטיפולים לצורך שמירה על עור פנים חלק.

שומן

ישנה אפשרות להשתמש ברקמת שומן הלקוחה מגוף המטופל לצורך מילוי קמטים בפנים והחלקת קמטים באזורים אחרים. הליך העלמת קמטים זה לשם השגת מראה עור פנים חלק, אורך בין שעה לשעה וחצי ונעשה תחת הרדמה מקומית. את השומן שואבים מהבטן, העכוז או הירכיים, ומזריקים אותו לאזורים מסוימים בפנים. להזרקת שומן גוף יתרון גדול כיוון שאין סכנה של דחיית החומר על ידי הגוף, אולם, תוצאות טיפול זה אינן ניתנות לצפייה כיוון שהשומן המוזרק יכול להישאר זמן רב ואף לצמיתות ומאידך יכול גם להיות מצב בו הרקמה לא תיקלט כראוי, ותיספג חזרה לגוף בתוך זמן קצר מאוד.

פילינג

דרך נוספת לטשטוש ואף העלמת קמטים בפנים הינה טכניקת פילינג שמשמעותה קילוף של שכבות עור חיצוניות, במקומן יתקבל עור פנים חלק, חדש ורענן. קילוף העור יכול להתבצע באופן מכני, כימי או על ידי טיפול בלייזר. ניתן לבחור את עומק הטיפול הרצוי בהתאם לעומק הקמטים, ובהתאם לכך יקבע הצורך בהרדמה כללית או מקומית. יש סכנה להופעת צלקות כתוצאה מטיפול פילינג עמוק, ובכלל שיטה זו מומלצת פחות לבעלי עור כהה או שמן.

ניתוח מתיחת פנים

במידה וחל דילול משמעותי של רקמות השומן והקולגן, הקמטים עמוקים מאוד ונוצר עור עודף, הטיפול הנכון והמתאים ביותר יהיה ניתוח מתיחת פנים. העלמת קמטים בפרוצדורה זו כוללת חיתוך העור, הפרדתו מהשכבות התת-עוריות, מתיחה וחיתוך העור העודף. מדובר בהליך המבוצע לרוב תחת הרדמה כללית, ומצריך אחריו ימי אשפוז ספורים. תהליך ההחלמה משתנה בין מטופל למטופל בהתאם ליכולת ההחלמה האינדיווידואלית של כל אחד ואחת מכם, אך ניתן לומר כי תהליך ההחלמה אורך בסביבות השבועיים ימים בממוצע. הכאבים המופיעים לאחר ניתוח העלמת קמטים בפנים אינם חזקים במיוחד וניתן להתמודד איתם בקלות על ידי נטילת משככי כאב מתאימים.

פורומים מרפאות אסתטיקה רפואית הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - מילוי קמטיםשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות