חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי שיער באסתטיקה

טיפולי שיער  
מרפאות הסרת שיער
פורום טיפולי שיער

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על השתלת שיער?

הכנסו לשאלון וגלו!


הסרת שיער IPL

לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום הסרת שיער בלייזר
לקבלת יעוץ שלח טופס

ענת אלקין

הסרת שיער ipl

 
שיתוף פייסבוק

הסרת שיער IPL היא אחת מהשיטות המקובלות כיום לטיפול בשיער גוף ופנים ולהעלמתו לאורך זמן. בכתבה הבאה תמצאו מידע מקיף אודות מהלך הטיפול, יתרונות השיטה, תוצאותיה ועוד

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

הסרת שיער IPL היא אחת מהשיטות המקובלות כיום לטיפול בשיער גוף ופנים ולהעלמתו לאורך זמן. כבר נחקר וידוע מזה זמן, שאין שום שיטה של הסרת שיער לצמיתות, אלא לשנים ארוכות, כלומר בין מספר שנים לכמה עשרות שנים. מכשירי ה-IPL פועלים, בדומה למכשירי הלייזר, על אנרגיית אור. בשיטה זו, קרני אור בספקטרום הנראה, שנשלחים באורכים משתנים ונקלטים במלנין אשר בשורש השערה, גורמים להרס שלה. ספקטרום ה-IPL הוא בין 590 ל-1200 ננומטרים (אורך גל), בעוד ספקטרום הלייזר מצומצם יותר.ממחקרים ותוצאות מהשטח עולה שבמקרים רבים IPL מצליח היכן שהלייזר נכשל, כנראה הודות לגמישות שלו בחדירת מבני תאים שונים.

ה-IPL נחשב מכשיר קוסמטי ולא רפואי, ואינו מצריך רישיון רפואי על מנת להפעילו. עם זאת, יש צורך בידע, מיומנות וניסיון על מנת להפיק מהמכשיר את התוצאות האופטימליות ולכן מומלץ למתעניינים בשיטה לבחור קוסמטיקאיות או טכנאים בעלי נסיון בתחום.

התאמה להסרת שיער בשיטת IPL

המגבלות על טיפולי הסרת שיער IPL הן מצבים גופניים כמו הריון, סכרת ומצב הורמונלי לא תקין. בנוסף, מטופלים עם שיער אפור, לבן או אדום ישיגו תוצאות פחות טובות. מלבד אלו, מכשירי IPL ניתנים לכוונון של פרמטרים שונים באופן שמאפשר להתאים את פעולתם למגוון רחב של מטופלים: בעלי עור בהיר ושיער כהה, עור כהה ושיער כהה, עור בהיר ושיער בהיר. כמו כן, הטיפול מתאים לכיסוי שטחים רחבים ואף לכיסוי אזורים בהם קיימת חוסר אחידות (הטרוגניות) בצורת, מבנה, עובי או צבע השיער. זהו מאפיין שמבדיל את הסרת שיער IPL משיטות אחרות המבוססות על אנרגיית אור כמו הסרת שיער בלייזר.

המלנין, החומר הקובע את צבע השיער והעור, סופג את האנרגיה מאורכי גל מסוימים. בהתאם לריכוז המלנין בשורש השערה (כלומר צבע השיער) נקבע אורך הגל בו יש להשתמש בזמן הטיפול. כיוון שאף טיפול לא אמור לפגוע גם בעור, דיוק בבחירת אורך הגל חשוב במיוחד כאשר קיים דמיון בין צבע העור לצבע השיער. הרס השערה נגרם כאשר המלנין סופג כמות מספיקה של אנרגיה – דבר שקורה כאשר תאי המלנין נחשפים לקרני האור למשך מספיק זמן. כאן שוב יש צורך בהתאמה – הפעם, התאמה של משך פעימת האור (הפולס). ככל שהפעימה ארוכה יותר כך יספוג המלנין כמות גדולה יותר של אנרגיה ושורש השערה ייהרס. אך פעימה ארוכה מדי תגרום להרס של תאים ורקמות סביב השורש על ידי חימום יתר של האזור, דבר שאינו רצוי.

מהלך הטיפול

מכשירי ה-IPL מאפשרים למטפל/ת לקבוע מספר משתנים, ביניהם: שטף האנרגיה (כמה זמן בסך הכל ייחשף האזור לקרני האור), משך כל פעימת אור, דרגת הקירור וכמובן אורך הגל. קביעת משתנים אלו נעשית בהתאם לנתונים אישיים של כל מטופל/ת: צבע השיער, צפיפותו, צבע העור ושלב מחזור צמיחת השיער, כמו גם היקף האזור המטופל ומידת ההומוגניות של השיער.

בשיטת הסרת שיער IPL, לאחר גילוח האזור, המטפל יצמיד ידית בעלת עדשה, שדרכה עוברות קרני האור, אל האיזור המטופל. אזור זה אינו אמור להיות קטן מסנטימטר אחד, וככל שהוא רחב יותר כך התוצאות יהיו טובות יותר. הידית מצויידת במערכת קירור שניתנת לכוונון ושליטה.

התוצאות הטובות ביותר מתקבלות בטיפול רציף שנמשך לאורך זמן, עם הפסקות. ההפסקות מיועדות על מנת לאפשר לשיער להגיע לשלב הצמיחה האופטימלי עבור הטיפול, כלומר שלב בו השערה מאופיינת בדחיסות גבוהה של מלנין (חומר הפיגמנט הקובע את צבע השיער וסופג את אנרגיית האור אל שורש השערה). גם שכבת המגן של השערה (Hair Follicle) משתנה במהלך מחזורי הצמיחה מבחינת הרכבה הכימי, צורתה הפיזיולוגית וריכוז המלנין שבה.

לאחר הסרת שיער בקרן אור - תוצאות והנחיות

לצורך שמירה על תוצאות ושלמות העור יש להקפיד על ההנחיות לאחר הורדת שיער בשיטת IPL. כמו בשיטות אחרות להסרת שיער הכוללות חשיפה לאור, גם כאן יש להימנע מחשיפה לשמש ב-15 הימים שלפני ואחרי הטיפול, כלומר אסור להשתזף.

התוצאות נראות מיד אך מתחילות להיות מורגשות בעיקר לאחר 2-3 טיפולים. בסיום הטיפול האזור חלק ונקי משיער. גם שערות דקות ופלומות קטנות נעלמות, במידה והן אינן בהירות במיוחד על עור בהיר.

מיד לאחר הסרת שיער IPL, במידה והאזור נחשף לכמות גבוהה מדי של אנרגיה, עשויות להופיע נקודות אדומות דמויות פצעונים או נקודות בצבע העור שדומות לשלפוחיות. הן חולפות תוך מספר שעות. כתמים אפורים או לבנים, הנדירים בדרך כלל, מעידים על נזק אפידרמי, שלרוב מיתקן תוך מספר שבועות.

מחיר הסרת שיער ב-ipl

מחירי הסרת שיער IPL משתנים בהתאם לאזור בגוף בו מתבצע הטיפול. המחירים הנקובים מתייחסים לאדם ממוצע, כלומר אדם, גבר או אישה, שמאופיינים בצפיפות שיער ממוצעת באזור מסוים ובשטח צמיחה ממוצע.

בית שחי וקו ביקיני – 700

גברים חזה +בטן, נשים רגליים – 3300-3500

גב גברים, ידיים נשים – 2,500

הסרת שיער בפנים - 1800

שפם, עורף – 500

המחירים משתנים גם בהתאם להיקף הטיפול.

פורומים מרפאות הסרת שיער הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - הסרת שיער בלייזרשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות