חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי שיער באסתטיקה

טיפולי שיער  
מרפאות הסרת שיער
פורום טיפולי שיער

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על הסרת שיער בלייזר?

הכנסו לשאלון וגלו!


הסרת שיער בלייזר

ניתוחים פלסטיים   > טיפולי שיער  > הסרת שיער  > הסרת שיער בלייזר
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום הסרת שיער בלייזר
לקבלת יעוץ שלח טופס

ענת אלקין

הסרת שיער בלייזר

 
שיתוף פייסבוק

הסרת שיער בלייזר הינה שיטה האפשרת להסיר שיער לטווח ארוך. יתרונות השיטה הפכו אותה לאחת הטכניקות הפופולאריות ביותר להורדת שיער מיותר מאזורים שונים בגוף.

 

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

טכנולוגיית הלייזר מאפשרת לדלל שיער עבה וצפוף ואף להסיר שערות כלואות אשר קשה להסירן באמצעות השיטות האחרות. הסרת השיער יכולה להתבצע בכל אזור בגוף, החל מאזור הפנים, הצוואר והחזה, דרך אזור הידיים, בית השחי והגב, וכלה באזור המפשעות והרגליים.

צוות אתר אסתטיקה, בדק, חקר ואיגד עבורכם את כל הפרטים אודות אחד הטיפולים האסתטיים הנפוצים ביותר בישראל.

טיפול הסרת שיער בלייזר

בדיקת התאמה

השלב הראשון לקראת טיפולי לייזר להסרת שיער הוא ביצוע בדיקת התאמה. טיפולי הסרת שיער בלייזר אינם מתאימים לכל אחד ויש צורך באבחון סוג השיער והעור על מנת לקבוע האם הנכם מתאימים לטיפול.

בדיקת ההתאמה מאפשרת להתחשב במכלול מצבו הרפואי של המטופל הפוטנציאלי ובמהלכה נלקחות בחשבון גם תרופות אותן נוטל המטופל העשויות להשפיע על העור, ובהתאם על הצלחת הטיפול. במידה והמטופל נמצא מתאים ובהתאם לתוצאות בדיקת ההתאמה ייקבע סוג הטיפול ומכשיר הלייזר באמצעותו הוא יבוצע.

• קראו בהרחבה על: התאמה להסרת שיער לייזר

לפני הטיפול

לפני טיפול הסרת שיער בלייזר יש צורך בגילוח וניקוי אזור הטיפול. פעילות מכשיר הלייזר חייבת להתבצע על אזור מגולח כדי שהשערה לא תקלוט את קרני הלייזר כשהיא מעל פני העור, שכן הדבר עלול לגרום לכוויות.

ישנם מקרים בהם מורחים על האזור משחת אלחוש המרגיעה את העור ועוטפים בניילון נצמד. המטופל ימתין במצב זה בין חצי שעה לשעה, ולאחר מכן יחל הטיפול.

אחת ממשחות האלחוש הנפוצות ביותר נקראת אמלה, והיא נחשבת למשחה חזקה יחסית. משחות אלחוש כאלה ואחרות ניתן לרכוש בבתי מרקחת, ללא מרשם רופא. לעיתים משחת האלחוש נכללת כחלק מעלות הטיפול.

ישנם מכוני הסרת שיער המאפשרים למטופלים לבצע את שלבי ההכנה כבר בבית ובכך למנוע מהם את הצורך בהמתנה של שעה עד לטיפול. במקרה כזה, רצוי לגלח את השיער כ 24 שעות לפני מועד הטיפול, על מנת למנוע רגישות באזור המגולח. את משחת האלחוש יש למרוח כשעה לפני הטיפול.

מהלך הטיפול

בין אם ההכנה לטיפול התבצעה בבית או במכון, לאחר המתנה של פרק הזמן הדרוש, המטפל יסיר את הניילון הנצמד, ינקה מעט את העור, וימרח שיכבה דקה של ג'ל קר שתפקידו לסייע בספיגת חלק מהאנרגיה שפולט מכשיר הלייזר ולהקל את מעבר המכשיר על גופכם.

במהלך הטיפול עצמו, המטפל יעבור עם מכשיר הלייזר על פני עור האזור המטופל, בעוד המכשיר יפלוט קרני אור אל שורשי השערות.

במהלך טיפול הסרת שיער בלייזר, סביר להניח כי תחושו תחושת עקצוץ וצריבה קלה. טיפול במכונה בעלת אורך גל ארוך, נחשב למכאיב מעט יותר מאשר הטיפול במכונה בעלת אורך גל קצר. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שבמכונות הפועלות על אורכי גל ארוכים, קרן הלייזר חודרת יותר לעומק, ומשחת האלחוש אומנם עוזרת בהרדמת האזור, אך היא פועלת על שכבת העור החיצונית ואינה חודרת לשכבות העור העמוקות.

בתום הטיפול, ינוקה עורכם מהג'ל ותמרח על האזור המטופל משחה מרגיעה. לעיתים מדובר במשחת אלוורה אותה ניתן למרוח גם בבית על מנת להרגיע מעט את האזור במידת הצורך.

משך זמן הטיפול

משך הזמן הדרוש לכל טיפול לייזר תלוי באזור ממנו מסירים שיער. במידה ובחרתם לטפל באזור השפם לדוגמא, הטיפול יארך מספר דקות בלבד, ואילו במידה ואתם מסירים שיער מרגליכם, כל אחד מהטיפולים יכול להמשך בין שעה לשעתיים.

כמות הטיפולים הנדרשת

מספר הטיפולים הנדרשים לכל אחד הוא אינדיבידואלי ביותר ומושפע מגורמים שונים כגון צבע העור, צבע השיער, עובי השיער וצפיפות השיער.

ככל שהשיער עבה ושחור יותר על גבי עור בהיר יותר, כך הוא יקלוט את קרן הלייזר בצורה טובה יותר, ובמהלך הטיפול ניתן יהיה להשתמש במכשיר לייזר שעוצמתו חזקה ובכך גם להקטין את מספר הטיפולים הנדרש.

טיפולי לייזר בפנים דורשים טיפולים רבים יותר מאשר טיפולי הסרת שיער בלייזר באזור בית השחי או הרגליים שכן השיער בפנים נוטה להיות דק, עדין ובהיר יותר.

בנוסף, טיפולי הלייזר מסוגלים להרחיק רק שערות שנמצאות בשלב מסוים במחזור החיים שלהן – הלא הוא שלב הצמיחה. מכיוון שלא כל השערות צומחות יחד, בו זמנית, שערות שנמצאות כרגע בשלב אחר ולא בשלב הצמיחה, לא יוסרו לטווח הארוך ולכן, בכדי לטפל בכל השערות באזור יש צורך לחזור ולבצע מספר טיפולי לייזר, בהפרשים של מספר שבועות.

החלמה לאחר הסרת שיער בלייזר

לאחר טיפול הסרת שיער בלייזר ניתן לחזור באופן מיידי לשגרה ולפעילות רגילה. את האזור שעבר טיפול ניתן לשטוף במים וסבון ויש להמנע ממגע של חומרים מסוימים, עליהם תקבלו הנחיות מהמטפל.

מספר ימים לאחר טיפול בלייזר (בין 3 ל 10 ימים) צפויות לצמוח מעט שערות באזור המטופל, מדובר בתופעה נורמלית וידועה, ורוב השערות הללו ינשרו תוך מספר שבועות. במידה ואתם עדיין נמצאים במהלך טיפולים, אין להסיר שערות אלו בשעווה, מריטה או הבהרה. אם השערות מפריעות לכם, תוכלו להסירן לעת עתה באמצעות גילוח.

תוצאה לאחר טיפולי לייזר

היעילות המקסימאלית אליה ניתן להגיע באמצעות טיפול לייזר היא 85%- 90%, מה שמבטיח דילול משמעותי ביותר והשארת שערות מעטות בלבד. על מנת להסיר בכל זאת את השיער המועט שנותר, ניתן לפנות לטיפולי אפילציה.

סיכונים בעקבות טיפול בלייזר

טיפולי הסרת שיער בלייזר נחשבים לבטוחים מאוד, אך כמו בכל טיפול, גם טיפול זה הוא בעל סיכון לתופעות לוואי שונות שחשוב להיות ערים להן. תופעות הלוואי השכיחות ביותר לאחר טיפול בלייזר הן אדמומיות ונפיחות קלה, אך גם אם הן מופיעות, תופעות אלו חולפות ברוב המקרים תוך שעה אחת בלבד ובמקרים מועטים כעבור מספר ימים. בעיקרון אין כל צורך בטיפול לתופעות אלו, אך ישנם רופאים אשר נוהגים לתת משחה כדוגמת אלוורה, המרגיעה מעט את האזור שטופל.

תופעת לוואי אחרת לאחר טיפול בלייזר היא הופעת כוויות באזור המטופל. תופעה זו שכיחה אף פחות ותלויה במידת רגישות עורו של המטופל. ניתן להניח כי בעלי עור שאינו רגיש במיוחד יחוו אדמומיות קלה בלבד, אך לבעלי עור רגיש, ייתכנו כוויות קלות בעור. תופעות לוואי של כוויות המלוות בשלפוחיות וצלקות הן נדירות ביותר לאחר טיפול בלייזר ולא יתרחשו כל עוד מקפידים לבחור ברופא מיומן ובעל ניסיון.

תופעות לוואי נוספות אשר עשויות להופיע לאחר טיפול בלייזר כוללות פצעונים, עקצוצים ורגישות באזור המטופל. שינוי צבע (פיגמנטציה) אינו שכיח, אך הסיכויים לו גבוהים יותר כאשר מדובר בצבע עור כהה במיוחד ועוצמת טיפול בלייזר גבוהה. יש להקפיד להמנע משיזוף וחשיפה אינטנסיבית לשמש לפחות חודש אחד לפני טיפול בלייזר ובין הטיפולים.

מחיר הסרת שיער בלייזר

מחירים של טיפולי הסרת שיער בלייזר נקבעים בהתאם למספר מאפיינים כגון אזור הטיפול בגוף, כמות הטיפולים הנדרשת, סוג השיער וצבע העור, סשיטת הטיפול וסוג המכשיר, וכמובן המכון בו יבוצע הטיפול.

טווח המחירים בהערכה גסה נע בין 800 ₪ ל15000 ₪ בהתאם למאפיינים שמנינו. מחירי הטיפולים משתנים בין המכונים השונים ומומלץ לבצע סקר השוואת מחירים ביניהם.

• למידע נוסף בנושא: מחירי הסרת שיער בלייזר

תמונות הסרת שיער בלייזר

כאן באתר אסתטיקה תוכלו לצפות בהדמייה תלת מימדית ייחודית הממחישה את תהליך הסרת השיער בלייזר. בנוסף ניתן להתרשם מתמונות לפני ואחרי של הסרת שיער בלייזר.

לצפייה הקליקו על הקישורים הבאים:

הסרת שיער בלייזר בתלת מימד

תמונות לפני ואחרי הסרת שיער

פורומים מרפאות הסרת שיער הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - הסרת שיער בלייזרשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
1. כתבה מעולה!@
תמי אור, 01/06/2011