חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי שיער באסתטיקה

טיפולי שיער  
מרפאות הסרת שיער
פורום טיפולי שיער

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על הסרת שיער בלייזר?

הכנסו לשאלון וגלו!


הסרת שיער לגברים

ניתוחים פלסטיים   > טיפולי שיער  > הסרת שיער  > הסרת שיער לגברים
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום הסרת שיער בלייזר
לקבלת יעוץ שלח טופס

ענת אלקין

הסרת שיער לגברים

 
שיתוף פייסבוק

מהן השיטות של הסרת שיער לגברים והאם יש הבדל בין נשים וגברים מבחינת אופן הטיפול ואחוזי ההצלחה שלו? התשובות בכתבה שלפניכם

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

בזמן שחמישים אחוז מהפוקדים מכוני הסרת שיער רבים הם גברים, ניתן לומר בפה מלא כי בעיות השיער העודף הן לא עוד נחלתן הבלעדית של נשים. אכן, גם אם לא כל הגברים מבצעים הסרת שיער לגברים ומאמצים עד תום את תדמית המטרו-סקסואל, נראה כי המגמה האסתטית הקולקטיבית נוטה לכיוון גוף חלק, אצל נשים וגברים כאחד.

אין להקל ראש במצוקה המלווה בעיה אסתטית זו - מדובר בפגיעה אמיתית באיכות החיים של גברים רבים. שיעור יתר אצל גברים, כמו אצל נשים, יכול להוביל לחוסר בטחון ודימוי עצמי נמוך המהווים מגבלה ממשית, לעיתים עד כדי הימנעות האדם ממגע אינטימי או מחשיפת הגוף בסיטואציות חברתיות טריוויאליות כמו הים והבריכה.

האזורים הבעייתיים אצל גברים מבחינת שיער עודף הם בדרך-כלל הכתפיים, הגב, העורף והחזה – אזורים שהשיטות הזמניות לצורך הסרת שיער אינם אידיאליים עבורם: תוצאות הגילוח נראות לא אסתטיות וגורמות לפצעים, הבהרה שיער שחור נראית מלאכותית, מכונות ייעודיות לתלישת השיער כואבות, מסורבלות, גורמות לפצעים וכמוהן מריטה בשעווה. למרבה השמחה, דווקא השיטות חדשות של הסרת שיער לטווח ארוך כגון הסרת שיער בלייזר יעילות גם כשיטות הסרת שיער לגברים, לפעמים, כפי שתיווכחו בהמשך, אף יותר משהן יעילות לנשים.

הסרת שיער לגברים - מכשירים

מכשירי הלייזר וקרן האור (אינפרא-אדום) לדלדול שיער פועלים על אותו עיקרון: המכשיר פולט קרן אור ממוקדת הנמשכת אל פיגמנט המלנין הכהה המצוי בשורש השערה, מחממת אותו והורסת אותו באופן אשר מעכב את צמיחת השערה או מסירה לצמיתות. מכשירי הסרת שיער אלה לא מבטיחים הסרת שיער לצמיתות, אך בהחלט עשויים להביא לדלדול של עד 90% מהשערות באזור המטופל.

מבלי להיכנס לפרטים אודות טיב ההבדלים בין המכשירים (מידע על כך תוכלו למצוא במדריכים האחרים) ניתן להכליל ולומר, כי המטופלים האידיאליים הם אותם אזורי גוף שבהם צומח בצפיפות שיער גס ועבה יחסית. במובן זה, שיער גברי הוא נוח יותר לסילוק משיער נשי בטכנולוגיות הללו, כיוון שבעוד ששיער הגוף של מרבית הנשים נוטה להיות דק ועדין יותר דווקא במקומות הבעייתיים יותר (הבטן, הגב, הפנים), הרי ששיער הגוף של רוב הגברים נוטה לענות על קריטריון זה.

יתרון נוסף שיש לטיפולי הסרת שיער לגברים באמצעות מכשירי לייזר ואינפרא אדום נעוץ בעובדה שגברים נתונים פחות מנשים לשינויים הורמונאליים - הריונות ולידות, מחזור חודשי, גיל המעבר וכן הלאה – כולם מלווים בשינויים הורמונאליים שמשפיעים על צמיחת השיער, עוביו וצפיפותו, ומכן שתוצאות טיפולי הסרת שיער לגברים בטכנולוגיות אלה הן יציבות יותר לאורך זמן.

להוציא בעלי שיער בהיר (בלונדיני, ג'ינג'י או שיער שיבה) שמכשירי הלייזר והאינפרא לא יעבדו עבורם ואלה המנועים מהטיפול מסיבות אחרות (למשל בעיות רפואיות מסוימות), ניתן לומר כי מדובר בדרך מצוינת עבור גברים המעוניינים לראות תוצאות כבר כעבור מספר קטן של טיפולים.

הסרת שיער לגברים באמצעות אפילציה

מחט חשמלית הידועה בשם אפילציה, היא שיטה וותיקה ואמינה להסרת שיער לטווח ארוך או לצמיתות. מחט דקיקה מוחדרת אל שורש השערה ומעבירה זרם חשמלי קצרצר הגורם להרס של כלי הדם שמסביב, דבר ה"חונק" את השערה ומונע ממנה לצמוח בשנית. אמנם הסרת שיער באפילציה עובדת על כל סוג שערה בכל אזור בגוף, אך הטיפול הוא סיזיפי ודורש מן הקוסמטיקאית לעבוד על כל שערה בנפרד כך שהטיפול באזורים נרחבים שצפיפות השיער בהם היא גדולה עשויה לדרוש זמן ומשאבים רבים. השימוש באפילציה עשוי להיות פתרון טוב של הסרת שיער לגברים אשר עברו טיפולי לייזר או אינפרא ונותרו עם מספר מצומצם של שערות עקשניות, לגברים המעוניינים בטיפול באזורים לא נרחבים (עורף, מצח) או לגברים שנמצאו לא מתאימים לטיפולים בטכנולוגיות אלה ומתעקשים להיפטר מן השיער העודף.

לסיכום, בניגוד לבעיית שיער הראש האבוד של גברים שעוד חסרה פתרון הולם, דווקא לבעיית שיעור היתר בגוף ישנם פתרונות יעילים. כל עוד בוחרים מכון אמין וקוסמטיקאית מיומנת, הסרת שיער לגברים יכולה לשפר פלאים את איכות החיים.

פורומים מרפאות הסרת שיער הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - הסרת שיער בלייזרשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות