חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי שיער באסתטיקה

טיפולי שיער  
מרפאות הסרת שיער
פורום טיפולי שיער

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על השתלת שיער?

הכנסו לשאלון וגלו!


הסרת שיער באינפרא

ניתוחים פלסטיים   > טיפולי שיער  > הסרת שיער  > הסרת שיער באינפרא אדום
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום הסרת שיער בלייזר
לקבלת יעוץ שלח טופס

ענת אלקין

הסרת שיער באינפרא אדום

 
שיתוף פייסבוק

כיצד מתבצעת הסרת שיער באינפרא אדום, מהו פרק הזמן שיעבור עד שתראו את התוצאות ולכמה זמן תישארו חלקים. כל זאת ועוד בכתבה שלפניכם

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

עם השנים, התפתחו שיטות שנות להסרת שיער מגוף האדם. אחת השיטות הנפוצות ביותר הינה הסרת שיער באינפרא או בקרן אור. הסרת שיער באינפרא אדום איננה זהה להסרת שיער בשיטת IPL, בניגוד למקובל לחשוב. בעוד ה-IPL איננו נחשב מכשיר לייזר, האינפרא אדום הוא מכשיר לייזר שעובד על אנרגיה נמוכה, בעבודה איטית ומצריך ג'ל לקירור. מאחר ומדובר באנרגיה נמוכה יחסית, ניתן לשלוח מספר קרניים במקביל, באורכי גל שונים, להגדיל את משך החשיפה ולטפל באזורים נרחבים יחסית. כך, ניתן להתאים את האינפרא אדום למטופלים שאינם מתאימים לטיפול במכשירי לייזר רגילים המפיקים קרניים ממוקדות וחזקות, שמתאימות בעיקר להסרת שיער כהה על עור בהיר.

התאמה להסרת שיער באינפרא

היעילות הגבוהה ביותר לטיפול הסרת שיער באינפרא הינה לבעלי עור בהיר ושיער כהה. זאת משום שקרן האור פוגעת באזורים כהים ובקרב בעלי עור בהיר ושיער כהה ההבחנה בין העור והשערה ברורה מאוד מבחינת הצבעים והגוונים. עם זאת, במשך השנים פותחו מכשירים מתקדמים המעניקים מענה גם לבעלי עור כהה יחסית, בעלי שיער כהה.

אינם מתאימים לטיפול זה: בעלי שיער בהיר וכן הנמצאים באופן זמני או כרוני במצב גופני הורמונלי כגון הריון או בעיות רפואיות.

יתרונות וחסרונות

יתרונות האינפרא אדום נובעים מעוצמת הקרניים הנמוכה. עוצמה כזו מאפשרת לשלוח מספר קרניים ולהקרין אותן למשך זמן ארוך יותר, תוך שימוש בג'ל קירור המבטיח שלילה של חימום פני העור או פגיעה ברקמות עוריות. טווח האנרגיה של האינפרא אדום או הקרוב לאינפרא אדום מתאים לטיפול בשלושה טיפוסי עור שונים לפחות, כאשר סך כל טיפוסי העור נחלקים, בטיפולי הסרת שיער, לשישה. כך שמדובר בטווח כיסוי רחב, יחסית. יתרון נוסף הוא באפשרות שמספק השילוב בין כמה אורכי גל לכיסוי טיפולי של אזורים שאינם לחלוטין הומוגניים, מבחינת מאפייני העור או השיער.

חסרונות הסרת שיער באינפרא אדום נובעים מהמגבלות של שיטה זו בכיסוי טיפוסי השיער. בעלי שיער בהיר אינם מתאימים לטיפול במכשיר.

טיפול הסרת שיער באינפרא - הליך ותוצאות

הליך הסרת שיער באינפרא אדום דומה להליך הלייזר וכולל גילוח האזור והמשך טיפולים חוזרים. מאחר והחשיפה נעשית לקרניים בדרגת אנרגיה נמוכה, משך הטיפול ארוך יחסית. כתוצאה, נדרשת התערבות מקררת באופן תכוף יותר, כלומר שימוש תכוף או נרחב יותר בג'ל קירור. קצב ההתקדמות האיטי של הטיפול משפיע גם על מספר הפגישות הנדרש לצורך השלמה מלאה שלו, שמושגת במקרים מסוימים רק אחרי שנה.

התוצאות זהות לאלו המתקבלות בלייזר מלא, כלומר לייזר בעוצמה ומיקוד גבוהים. במידה ונעשתה התאמה לטיפול ולשיטה והושלמו הפגישות כולן, העור חלק ונקי משיער.

התנהגות בזמן סדרת הטיפולים למטרת הסרת שיער באינפרא

לפני הטיפול ולאחריו אסור לחשוף את האיזור המטופל אל השמש. במהלך סדרת הטיפולים אין למרוט את השיער באיזור המטופל, לא באמצעות שעווה, לא באמצעות פינצטה ולא בשום אמצעי אחר הגורם למריטת השערה. מותר, ואף מומלץ לגלח את האיזור המטופל במהלך סדרת הטיפולים.

מהו משך טיפול הסרת שיער באינפרא?

משך הטיפול תלוי באזור בגוף ממנו מעוניינים להסיר את השיער. אורך הטיפול יכול לנוע ממספר דקות לאזורים קטנים כגון שפם או גבות ועד כשעה לאזורים נרחבים כגון רגליים (שוקיים וירכיים) או גב. משך כל סדרת הטיפולים גם הוא תלוי באזור בגוף ממנו מסירים את השיער. באופן עקרוני, באזורים בעלי שיער קשה וכהה יותר, סדרת הטיפולים תהא קצרה יותר. דוגמא לאזורים בעלי שיער קשה וכהה יחסית הינם בית השחי ומפשעה.

סיכונים

הטיפול, במידה והוא מבוצע על ידי טכנאי, קוסמטיקאית או רופא שעברו הסמכה לשימוש במכשיר וצברו ניסיון, אינו כרוך בסיכונים. חלוקת הטיפול למפגשים קצרים שנעשים במרווחי זמן ועוצמת הקרניים הנמוכה מקטינים לאפס את הסבירות לפגיעה בעור או התפתחות זיהום.

האם הטיפול של הסרת שיער באינפרא באמצעות קרן אור כרוך בכאב?

כיוון שמדובר בשליחת פולסים מהירים מאוד אל בסיס השערה, הכאב שמורגש הינו חד ומהיר ואינו מורגש בעוצמות גבוהות. לרגישים מביניכם מוצע למרוח כשעה וחצי לפני הטיפול משחת אלחוש כגון "אמלה" על האזור המטופל. המשחה מטשטשת ביעילות את הכאב ומאלחשת את האזור.

מחירי הסרת שיער באינפרא אדום

מחירי הסרת שיער באינפרא אדום משתנים על פי אזור הגוף או הפנים בו מתבצע הטיפול. המחירים מטה מתייחסים לגבר או אישה בעלי צפיפות שיער ושטח צמיחה ממוצעים ואינם כוללים הנחות או מבצעים.

נשים:

בית שחי – 600

קו ביקיני, שפם, סנטר, פיאות – 500

רגליים – 3800

ידיים - 2100

גברים:

חזה +בטן – 2700

גב – 3000

עורף - 550

המחירים משתנים גם בהתאם להיקף הטיפול.

כיצד תבחרו את המכון בו תבצעו את הסרת השיער באינפרא?

התחרות פרועה בתחום הסרת השיער ומכונים חדשים צצים כפטריות אחר הגשם. עם זאת, פיקוח משרד הבריאות אינו הדוק דיו ועל כן עליכם להיות קפדנים ולבדוק בעצמכם את המכון לפני ביצוע הבחירה היכן לבצע הסרת שיער באינפרא. דרשו להיכנס לחדרי הטיפולים ולבדוק את רמת ההגיינה. האם המטפלים עובדים עם כפפות? האם המכשיר מחוטא בין מטופל למטופל? האם הנייר שעל מיטת הטיפולים מוחלף בין מטופל למטופל? האם חדר הטיפולים נקי? האם יש בו כיור ובצידו סבון? האם המטופל שוטף את ידיו בין הטיפולים באנשים השונים? יש לבדוק גם את רמת ומיומנות המטפלים.

על פי חוק, כל אחד יכול לטפל במכשיר קרן אור להסרת שיער. לא צריך להיות רופא או אחות בשביל כך. לכן, בדקו איזו הכשרה עבר המטופל שעומד לבצע בעבורכם את הטיפול. באם אתם חושדים כי אינו מיומן, אל תחששו ודרשו להחליפו במטפל אחר. מכון מכובד המבצע טיפולי הסרת שיער באינפרא, יעמיד לרשות מטופליו ייעוץ רפואי בתחום העור ו/או כירוגיה פלסטית. רוב המכונים יגבילו את מספר הטיפולים, לפי האיזור בגוף. הדבר נהוג כיוון שאף אחד מהמכונים לא יאשר לכם לעבור טיפולים לכל החיים, ללא כל הגבלה.

עשו בדיקה מקיפה לגבי מספר הטיפולים הנהוג לאיזור ממנו תחפצו בהסרת השיער. חשוב שתבחרו במכון בו המטפלים מיומנים שכן טיפול לא נכון עלול להביא לתוצאות מרות כגון כוויות וכתמי עור. רצוי לבדוק כי המכון בו אתם חפצים לבצע הסרת שיער באינפרא הינו בפיקוח משרד הבריאות. באתר משרד הבריאות ישנה רשימה של כל המכונים המפוקחים על ידיו. כדאי גם לוודא כי המכון כולל בהצעת המחיר את משחת האילחוש, באם תזדקקו לה. הקפידו לקרוא בקפדנות את החוזה עליו תדרשו לחתום לפני תחילת סדרת הטיפולים. אל תאמינו למכון המבטיח הסרה לצמיתות. מי שמבטיח זאת- התרחקו ממנו. זאת משום שכבר נקבע על ידי בית המשפט כי מבחינה רפואית לא ניתן להבטיח הסרת שיער לצמיתות.

לאחר שתבצעו סקר שוק מקיף ותבחרו בקפידה את המכון בו תבצעו את הטיפול, צפויה לכם תוצאה מהנה של עור חלק משערות בעזרת שיטת הסרת שיער באינפרא.

פורומים מרפאות הסרת שיער הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - הסרת שיער בלייזרשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות