חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי שיער באסתטיקה

טיפולי שיער  
מרפאות הסרת שיער
פורום טיפולי שיער

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על הסרת שיער בלייזר?

הכנסו לשאלון וגלו!


התאמה להסרת שיער בלייזר

ניתוחים פלסטיים   > טיפולי שיער  > הסרת שיער  > התאמה להסרת שיער בלייזר
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום הסרת שיער בלייזר
לקבלת יעוץ שלח טופס

ענת אלקין

התאמה להסרת שיער בלייזר

 
שיתוף פייסבוק

בדיקת התאמה להסרת שיער בלייזר - ההבדלים הגדולים בין סוגי השיער מחייבים התאמת הטיפול באופן אינדיבידואלי. לא כל מכשיר מתאים לטיפול בכל אדם

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

לא כל אחד נמצא מתאים לעבור טיפולי הסרת שיער בלייזר ולא כל טיפול מתאים לכל אחד. לפיכך, בפגישת הייעוץ יאבחנו את סוג עורכם ושיערכם ויקבעו מהי השיטה היעילה ביותר עבורכם, כמה טיפולי לייזר יהיה עליכם לעבור ומה התוצאות להן ניתן לצפות. בפגישה זו ישנם מכונים אשר נוהגים לבצע בדיקה על העור על מנת לבחון את רגישותו והשפעת טיפולי לייזר עליו, וגם על מנת שתוכלו לקבל רעיון כללי לגבי דרך הטיפול ותחושתכם במהלכו.

יש לדווח על כל התרופות אותם אתם נוטלים, קיימות תרופות אשר משפיעות על רגישות העור לאור ויש להביא זאת בחשבון בהחלטה האם תוכלו לעבור טיפולי הסרת שיער בלייזר ואם כן, באמצעות איזה מכשיר.

כיוון שקיימים הבדלים גדולים בין סוגי השיער והעור של מטופלים שונים, טיפול הסרת שיער בלייזר חייב להיות מותאם בצורה אינדיבידואלית לכל מטופל. טיפול במכשיר מסוים עשוי לדוגמא להעיד על התאמה להסרת שיער בלייזר של אדם בעל צבע עור בהיר אך לא להתאים לבעלי עור כהה, לכן, קיימת חשיבות רבה בהתאמת המכשיר לסוג שיערכם ועורכם.

הערכת התאמה לטיפול הסרת שיער בלייזר

המטופל האידיאלי הוא בעל שיער עבה, כהה (שחור או חום) וגוון עור בהיר מאוד אשר נוטה להישרף ולא להשתזף בשמש. חשוב שיהיה קונטרסט בין צבע השער לצבע העור, קרן הלייזר נמשכת אל הפיגמנט (צבע) הכהה, לכן כאשר העור בהיר, קרן הלייזר עוברת דרכו בקלות ואינה נקלטת בו אך נקלטת היטב בפיגמנט החזק המצוי בשיער הכהה.

בעלי שיער בהיר - בלונדיני, ג'ינג'י בהיר ושיער שיבה אינם מתאימים לטיפולי הסרת שיער בלייזר ואין כל משמעות לגוון עורם, הטיפול לא יניב תוצאות אצלם.

בעבר, לא ניתן היה לטפל כלל בבעלי עור כהה בעזרת מכשירי הלייזר, כיום, לאחר המצאת מכשירי הלייזר מהדור הרביעי הפועלים על גלי אור ארוכים, ניתן לטפל גם בבעלי העור הכהה ביותר. המכשיר הוא בעל עוצמה נמוכה יחסית ומספר הטיפולים הנדרשים גדול יותר.

אין לגזור גזירה שווה כשמדובר על התאמה להסרת שיער בלייזר לבעלי עור שזוף ולבעלי עור אשר כהה מטבעו. בבעלי עור כהה ניתן לטפל, אך לא בבעלי העור השזוף. ההבדל בין עור כהה לעור שזוף הוא שפיגמנט (צבע) המלנין אצל בעלי העור הכהה מצוי בשכבות עור עמוקות ביותר, בניגוד לשזופים אצלם צבע העור הושג כתוצאה מחשיפה לשמש ולכן אותו פיגמנט מצוי אצלם בשכבות אשר קרובות ביותר לפני העור. קרן הלייזר, אינה יודעת להבחין בין פיגמנט של עור לפיגמנט של שיער, ואותה קרן תגיע בצורה מהירה וחזקה אל הפיגמנט שבעור השזוף שכן הוא מצוי בשכבות קרובות לפני העור, לכן, החשש לכוויות במקרים אלו הוא גדול.

עוביו של השיער משמש קריטריון נוסף להערכת התאמה להסרת שיער בלייזר וחשוב להצלחת הטיפול. עליכם להיות בעלי שיער בינוני עד עבה בכדי להתאים לטיפול זה. הסרת שיער, ברוב מכשירי הלייזר, אינה אפקטיבית כאשר השיער דק או פלומתי ובעיקר עם השיער בנוסף לכך, גם בהיר.

מועמדים בעלי אי התאמה להסרת שיער בלייזר

  • נשים בהריון אינן יכולות לעבור הסרת שיער בלייזר. לאחר הלידה ניתן להתחיל בטיפולים אלו
  • אנשים אשר סובלים ממחלות עור פעילות כגון ויטליגו, פטריות בעור וכו' נחשבים כבעלי אי התאמה לעבור הסרת שיער בלייזר באזור בו קיימת הבעיה
  • הרפס – מי שבעברו ישנה בעיה של הרפס עליו לדווח על כך למכון בפגישת הייעוץ. ברוב המקרים תוכלו לעבור טיפולים להסרת שיער לאחר קבלת טיפול נוגד דלקות
  • אדם הנוטל תרופות מסוימות (לדוגמא רואקוטן אשר גורם לרגישות לשמש) אינו מתאים להסרת שיער בלייזר, לכן, חשוב ליידע את הרופא על כל תרופה אותה נוטלים
  • לבעלי קעקועים הסרת שיער בלייזר אינה מומלצת באזורים בהם מצויים הקעקועים שכן קיים חשש לצלקות
  • נשים אשר סובלות מבעיות הורמונאליות יכולות לעבור טיפול, אך לרוב הטיפול יהיה פחות אפקטיבי, הדבר נכון גם לגבי בחורות צעירות אשר טרם סיימו את תקופת ההתבגרות המינית ועל כן חלים בגופן שינויים הורמונאליים רבים. תוהים מה הקשר בין בעיות הורמונאליות לבין אי התאמה להסרת שיער בלייזר? מיד נסביר הכל...

אי התאמה להסרת שיער בלייזר והקשר לחוסר איזון הורמונאלי

אצל נשים, הסרת שיער בלייזר מומלצת רק לאחר סיום ההתבגרות המינית (דבר המתרחש לרוב כ 3-4 שנים לאחר קבלת המחזור). ההסבר לכך פשוט - בתקופת ההתבגרות המינית חלים שינויים הורמונאליים רבים בגוף, טיפול להסרת שיער בלייזר בתקופה זו יהיה אפקטיבי פחות שכן אומנם ניתן יהיה להסיר את השיער, אך השינויים ההורמונאליים המוגברים בגוף, עשויים להביא לצמיחה של שיער חדש ועידוד של שיער שהיה עד כה פלומתי, לצמוח בצורה אגרסיבית יותר.

הדבר נכון גם לגבי נשים אצלם תקופת ההתבגרות הסתיימה אך הן סובלות מחוסר איזון הורמונאלי אשר בא לידי ביטוי במחזור לא סדיר, פצעי אקנה, שיעור יתר באזור הפנים והפטמות וכו' גם אצלן טיפול להסרת שיער יהיה אפקטיבי פחות שכן השיער עשוי לצמוח מחדש עקב בעיות הורמונאליות אלו. לכן, במצבים של בעיות הורמונאליות שונות, רצוי לטפל בשורש הבעיה ורק לאחר מכן בשורשי השיער.

הטיפול בחוסר איזון הורמונאלי הוא לרוב טיפול תרופתי בעזרת כדורים אשר מסוגלים לווסת את פעילות ההורמונים בגוף. ברגע שהבעיה מטופלת ותחת שליטה, ניתן להתחיל בטיפולי הסרת שיער בלייזר.

פורומים מרפאות הסרת שיער הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - הסרת שיער בלייזרשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
6. מאיזה גיל אפשר לעשות ?
רוני, 11/07/2009
5. אין יותר דבר כזה דילול שיער בלייזר?
זורו, 18/08/2008
4. מי עושה היום עם סכין גילוח???
שרון, 17/06/2008
3. אני עשיתי
עדי, 17/06/2008
2. אני יכול לומר לך שאני גם
דנה, 15/06/2008
1. יש לי צבע עור כהה וגם שיער יחסית כהה
גלי, 11/06/2008