חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי שיער באסתטיקה

טיפולי שיער  
מרפאות הסרת שיער
פורום טיפולי שיער

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על הסרת שיער בלייזר?

הכנסו לשאלון וגלו!


מכשיר להסרת שיער

ניתוחים פלסטיים   > טיפולי שיער  > הסרת שיער  > מכשיר להסרת שיער
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום הסרת שיער בלייזר
לקבלת יעוץ שלח טופס

ענת אלקין

מכשיר להסרת שיער

 
שיתוף פייסבוק

מכשירים להסרת שיער נחלקים לשלושה סוגים – מכשירים מדור שני, שלישי ורביעי. כל המידע על המכשירים השונים ואופן פעולתם

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

מכשיר לייזר הוא מכשיר אשר פולט קרן לייזר שהיא למעשה קרן אור ממוקדת, בעלת אורך גל אחד ולכן גם צבע אחד.

בניגוד לאור ממנורה או פנס, בהם ישנם מספר צבעים אשר מתערבבים יחד ויוצרים עלומה בעלת צבע בהיר (לרוב צהוב או לבן), מכשיר הסרת שיער בלייזר, מבודד את הצבעים השונים, כך שמשתמשים בצבע אחד בלבד והאור מוקרן בנקודה אחת קטנה כך שעוצמתו גבוהה מאוד.

האור הוא למעשה אנרגיה שניתן להפוך אותה לאנרגיית חום. בטיפול הסרת שיער בלייזר משתמשים באנרגיית חום זו על מנת להשמיד את שורש השערה כך שלא תוכל לצמוח שנית.

בטיפול עצמו, בוקעת מתוך כל מכשיר להסרת שיער בלייזר קרן אור באורך גל מסוים אשר חודרת אל שורש השערה. אורך הגל של אותה קרן אור מותאם לפיגמנט (צבע) אשר מצוי בשורש השערה וקרוי מלנין, ולכן יכול להגיע אליו ולהיקלט בו. קרן האור אשר מגיעה אל שורש השערה הופכת לאנרגיית חום, נספגת בפיגמנט המלנין ובעזרת חום זה הורסת את אותו פיגמנט וגורמת להרס של שורש השערה. הרס זה גורם לעיכוב בצמיחה חוזרת של השערה או להריסתה לצמיתות.

מכשיר ביתי להסרת שיער

בשנים האחרונות נכנסו לשוק מכשירים בייתיים של הסרת שיער בלייזר. יעילותם של מכשירים אלו מונחת בספק. מאחר והם מיועדים לשימוש בייתי העוצמה שלהם מאוד נמוכה והאפקטיביות שלהם יורדת. במכונים השונים להסרת שיער בלייזר המיכשור מתקדם והמטפלים עוברים הכשרה מקצועית ומקיפה שתאפשר להם לטפל בכל מטופל בצורה היעילה והטובה ביותר מבלי להשאיר נזקים בגוף. המכשירים במרפאות הם בעוצמה גבוהה מאשר באלה הבייתיים, אך יחד עם זאת, למרות העוצמה הנמוכה, שימוש לא נכון במכשיר בייתי עלול לגרום לכוויות ולתוצאות לא נעימות.

מכשירים בייתיים נפוצים להסרת שיער הם: RIO, EPILA, ו - TRIA (היחידי מביניהם שאושר על ידי ה- FDA). היתרון הבולט של הסרת שיער באמצעות מכשירים מסוג זה הוא החסכון הכספי, אך לרוב, התוצאה אינה משביעת רצון. מטופלים שהשתמשו במכשירים אלו לא זכו להסרת שיער מירבית והשיער לא דולל באופן משמעותי. כמו כן, המכשירים הבייתיים לא מתאימים לבעלי שייער בהיר או גוון עור כהה.

מכשירי הסרת שיער בלייזר

הסרת שיער בלייזר מבוצעת במכונים רבים באמצעות מכשיר לייזר להסרת שיער. מכשירי הסרת שיער בלייזר נחלקים לשלושה סוגים – דור שני, דור שלישי ודור רביעי. כל המכשירים פועלים למעשה באותה השיטה אך ההבדלים ביניהם נעוצים באורכי הגל השונים בכל דור של מכשירים, ומכאן נובע גם הצורך והחשיבות הרבה בהתאמת המכשיר לסוג העור והשיער האינדיבידואלי של כל מטופל ומטופל.

מכשירים עם אורך גל קצר לדוגמא נקלטים טוב יותר על ידי הפיגמנטים, ולכן אינם מתאימים לבעלי עור כהה אשר אצלם הפיגמנט (צבע) בעור חזק. אומנם השערה תקלוט היטב את קרן הלייזר, אך גם העור הכהה יקלוט אותה היטב, והדבר עשוי להוביל לכוויות וצלקות בעור. לבעלי העור הכהה אם כך, מתאימים מכשירים להסרת שיער בלייזר שהינם בעלי גל ארוך, לעומתם, לבעלי העור הבהיר הטיפול המומלץ והאפקטיבי ביותר יהיה באמצעות מכשירים אשר עושים שימוש בגל קצר, שכן אצלם נתקל הלייזר בקושי מסוים לזהות את הפיגמנטים. כאמור, גלים קצרים נקלטים טוב יותר בפיגמנטים אשר מצויים גם בשורש השערה, ולכן הטיפול במכשירים מסוג זה הוא יעיל ומהיר יותר.

מכשירי הסרת שיער בלייזר מהדור הראשון אינם בשימוש כיום שכן מכשירים מתקדמים וטובים יותר תפסו את מקומם. אומנם קיימים 3 דורות של מכשירים בהם משתמשים, אך אין זה אומר כי הדור האחרון, החדיש יותר, הוא המתאים ביותר עבורכם. כפי שהסברנו, כל מכשיר מדור מסוים פועל בצורה שונה - על אורכי גל שונים ולכן כל דור מתאים לטיפול באנשים בעלי נתונים מסוימים. מסיבה זו, יש להתאים את המכשיר לכל מטופל באופן אינדיבידואלי לפי סוג העור והשיער שלו.

מכשירי לייזר מהדור השני וביניהם מכשיר אלכסנדריט הנפוץ ביותר לשימוש במכונים השונים, פועל על גלי אור קצרים ולכן מתאים לבעלי עור בהיר. זהו מכשיר להסרת שיער בלייזר אשר נחשב למהיר ביותר והוא טוב לשימוש על שטחים נרחבים במיוחד.

מכשירים להסרת שיער שיער בלייזר מהדור השלישי כוללים את מכשירי הדיודה, לייטשיר ונייד אשר פועלים על גלי אור מעט ארוכים יותר ולפיכך מתאימים במיוחד עבור בעלי עור בגוון כהה יותר (אך לא לבעלי עור כהה במיוחד). מכשיר הדיודה עובד גם הוא בצורה טובה על שטחים נרחבים, בדומה לאלכסנדריט.

מכשיר הסרת שיער בלייזר מהדור הרביעי כגון מכשירי היאג, אלטוס ולייזרסקופ. בעבר לא ניתן היה לבצע טיפולי הסרת שיער בלייזר לאנשים בעלי עור כהה, מכשירי הדור הרביעי אשר פותחו לאחרונה פתרו בעיה זו שכן הם פועלים על גלי אור ארוכים ביותר ולכן מתאימים לשימוש גם על בעלי עור כהה במיוחד (אתיופים והודים). גם מכשיר היאג מכסה שטחי טיפול גדולים בצורה טובה ומהירה.

פורומים מרפאות הסרת שיער הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - הסרת שיער בלייזרשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות