חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי שיער באסתטיקה

טיפולי שיער  
מרפאות הסרת שיער
פורום טיפולי שיער

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על השתלת שיער?

הכנסו לשאלון וגלו!


הסרת שיער באפילציה

ניתוחים פלסטיים   > טיפולי שיער  > הסרת שיער  > הסרת שיער באפילציה
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום הסרת שיער בלייזר
לקבלת יעוץ שלח טופס

ענת אלקין

הסרת שיער באפילציה

 
שיתוף פייסבוק

אפילציה היא טיפול פשוט במהלכו מחממים חימום קצר ביותר את זקיק השערה ובכך גורמים להרס כלי הדם שמזינים את אותה שערה.

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

האמצעים להורדת השיער המיותר בגוף רבים ומגוונים וביניהם ניתן למנות את השיטה הותיקה יחסית – אפילציה. שיטת האפילציה היא הסרת שיער באמצעות מחט חשמלית. זוהי שיטה שעדיין איתנו בזכות מספר יתרונות ייחודיים שאינם קיימים בשיטות החדשות יותר.

יתרונות האפילציה על פני שיטות אחרות להסרת שיער

שיטה נוספת מלבד אפילציה היא הסרת שיער בלייזר שהפכה פופולארית מאוד בשנים האחרונות. עם זאת, לשיטת הלייזר חסרונות רבים ובראשם העובדה כי הלייזר אינו יעיל כנגד שערות בהירות, פלומתיות או לבנות, בניגוד לאפילציה. בנוסף, הסרת שיער בלייזר בעייתית עבור בעלי עור כהה כיוון שעלולה לעשות כוויות ולהשאיר כתמי פיגמנטציה. מבחינות אלו האפילציה מהווה פתרון נוח ויעיל. הסרת שיער באמצעות אפילציה יעילה כנגד כל סוג שיער, גם אם הוא פלומתי ובהיר. כמו כן, כל בעלי סוגי העור יכולים לעבור הסרת שיער באפילציה ללא כל חשש.

יתרון נוסף של אפילציה בהשוואה להסרת שיער בלייזר הינו שאין צורך במרווחי זמן ארוכים בין טיפול לטיפול. מרווחי הזמן בין טיפולי האפילציה הינם קצרים יחסית ובעצם ניתן להסיר שיער באפילציה בכל פעם שהשערות מבצבצות. ניתן לבצע אפילו שני טיפולים שבועיים, מדי שבוע, עד העלמות השיער. מספר הטיפולים הסופי שנדרש משתנה בין מטופל למטופל, על פי צפיפות השיער.

יתרון משמעותי של שיטת האפילציה הינו שמדובר בטיפול נקודתי. אין צורך בכיסוי רחב של אזורים שלמים שיתכן ובהם פיזור השיער אינו אחיד ומלא. אפילציה הינה שיטה ממוקדת מאוד שעובדת בדיוק על השערה שממנה חפצים להפטר, כך שאין סיכוי שהטיפול יפספס אותה.

השיטה של הסרת שיער באפילציה נחשבת לותיקה ובטוחה. בטיפולים המבוצעים באמצעות אפילציה, עליכם לבדוק שהמטפלת עובדת באופן הגייני, מקפידה על חיטוי האיזור המטופל ומקצה עבורכם מחט אישית לצורך הטיפול. באם כל אלו מתקיימים, צפויה לכם הצלחה רבה בהפטרות מהשיער המטריד אתכם.

התאמה לטיפולי אפילציה

אפילציה מותרת כמעט לכל אחד, כולל נשים בהריון ואנשים בעלי קוצב לב וחולי סרטן- אשר עליהם נאסר לעבור טיפול הסרת שיער בלייזר. היא אינה מותרת למספר מצומצם יחסית של אנשים: מי שסובל מבעיות קשות בקרישת הדם, כמו בסכרת חמורה, בשל הדימום הקל שנלווה להליך ושעלול במקרים אלה שלא להחלים. כמו כן אפילציה אינה מומלצת לאנשים שסובלים מזיהום, מפגיעה במערכת החיסון, ממחלות עור ומאקנה קשה.

לגבי הגיל המינימאלי לטיפול אפילציה, הדעות חלוקות. מצד אחד, עד סוף גיל ההתבגרות עובר הגוף שינויים הורמונאליים משמעותיים, שמשפיעים גם על צמיחת השיער, לכן, יש הממליצים להמתין לפחות עד גילאי 16-18, כאשר צמיחת השיער מתייצבת. כאשר לא צפויים שינויים נוספים, הסיכויים שתוצאות הסרת השיער ישמרו גדולים יותר. הדבר נכון גם לגבי תקופות אחרות של שינויים הורמונאליים, כמו הריון- מותר לעבור בהם אפילציה ע"י מחט חשמלית, אך לעתים תופיע אחריהם צמיחה חדשה.

עם זאת, מכונים שונים מטפלים גם בילדים וילדות שסובלים משיעור יתר חמור עוד לפני גיל ההתבגרות, החל מגיל 12 ובמקרים נדירים אפילו קודם לכן. בדרך כלל הסיבה לשיעור בגילאים צעירים איננה בעיה רפואית אלא נטייה גנטית. אולם, לפני ששוקלים הסרת שיער באפילציה לילד או ילדה, כדאי מאוד לקחת אותם לאבחון רפואי, על מנת לשלול בעיות הורמונאליות ואחרות. אם הילד מסוגל פיזית ונפשית לעבור את התהליך, שדורש זמן ויש בו כאב מסוים- ניתן לשקול הסרת שיער באמצעות מחט חשמלית בטיפול אפילציה או שיטות אחרות, אך לקחת בחשבון שחלק מהשיער יופיע שוב בגיל ההתבגרות.

טיפול הסרת שיער באפילציה

טיפול הסרת שיער באפילציה עצמו הוא פשוט. אל זקיק השערה אותה רוצים להסיר מוחדרת המחט החשמלית, אשר מחממת אותו לרגע קצר, שבריר שנייה. כתוצאה מכך נהרסים כלי הדם אשר הזינו את השערה. הפעולה הזו עשויה לגרום לדימום קל בנקודות החדירה.

כללים במהלך טיפול האפילציה

חשוב לדעת כי במהלך הטיפולים אסור לגלח, למרוט או להוציא בכל דרך שהיא את השערות באיזור המטופל. אין צורך לחכות שהשערה תגדל ותהא ארוכה. מספיק שהיא תבצבץ מעל פני העור, בכדי לטפל בה באמצעות אפילציה. לאחר טיפול באפילציה מומלץ לא לחשוף את האזור המטופל את השמש. יש לוודא כי המחט שאיתה המטפלת מוציאה את השערות הינה מחט אישית שלכם, כלומר שרק אתם מטופלים באמצעות מחט אפילציה זו. המחט אינה ניתנת להעברה, היא רב פעמית, למשך כל הטיפולים שתעברו ועל כן יש לוודא שהמטפלת שומרת אותה במקום סגור, וששמכם המלא מופיע על הקופסא בה היא מוחזקת. בטיפולי אפילציה, על המטפלת לחטא את האזור בו מתבצעת הסרת השיער. חיטוי שכזה ממולץ גם בגמר הטיפול.

למי שחושש מפני הכאב שבטיפול, או סתם נבהל מהמילה מחט, אפשר להירגע. אומנם טיפול אפילציה הוא לא נעים במיוחד, אך גם לא מאוד כואב. התחושה הנפוצה במהלך טיפול הסרת שיער באפילציה היא של עקצוץ, או חום, ואחרי הדקות הראשונות שבהן הגוף מסתגל, התחושה אמורה להיות נסבלת ביותר. מי שבכל זאת קשה לו יכול להיעזר במשחה מאלחשת, אשר מפחיתה את התחושה באזור.

באילו אזורים בגוף האפילציה הכי יעילה ?

הטיפול בשיטת אפילציה פחות מומלץ באזורים שעירים במיוחד, או כאשר השערות כהות ועבות, מאחר ובטיפול באמצעות מחט חשמלית מטופלת בכל פעם שערה יחידה, ולא שטח מסוים כמו בשיטות האחרות, נדרש זמן רב יותר כדי להשלים טיפול. במקרה של ריבוי שערות כהות, או עבות, עדיף יהיה לעבור טיפול בלייזר או בקרני אור. כיוון שמדובר בטיפול נקודתי של שערה שערה, הטיפול מתאים בעיקר לאיזורים מצומצמים כגון שפם, סנטר וגבות.

מכיוון שזקיקי השערה הם אלה שנהרסים, בעזרת טיפול אפילציה ניתן לטפל בכל סוג של שערה, כולל שערות דקות או בהירות שלא יוסרו בלייזר. אולם כמו בשיטות האחרות להסרת שיער, גם הסרת שיער באפילציה תרחיק שערות שנמצאות בשלב מסוים ב"מחזור החיים" שלהן- שלב הצמיחה. שערות שנמצאות כרגע בשלב אחר, לא יוסרו לטווח ארוך, ולכן כדי לטפל בכל השערות באזור יש צורך לחזור על הטיפול מספר פעמים.

בשל אי הנוחות בטיפול, ובעיקר בשל חשש מגירוי, אפילציה בפנים מוגבלת בזמן. באזור השפם מבוצעים טיפולים שאורכם רבע שעה לכל היותר וטיפולים בפנים בכלל אורכים עד שעה. ביתר הגוף אין מגבלה של גירוי, ולכן אורך הטיפול המרבי נקבע על פי הסבולת והסבלנות האישית של כל מטופל.

אפילציה - מי רשאי לבצע את הטיפול ?

הסרת שיער באפילציה מתבצעת בדרך כלל במכונים קוסמטיים, אם כי קיימים גם מכשירי אפילציה לשימוש ביתי. למרות הזמינות של הטיפול, לא כדאי להתייחס לאפילציה בקלות ראש. זוהי פעולה חודרנית, וכאשר היא לא מתבצעת בצורה נאותה יש בה סכנה של זיהום, כוויות וצלקות. לכן כדאי לבחור בקוסמטיקאית שעברה הכשרה מיוחדת לשימוש במכשיר אפילציה ("אפילטורית"), שצברה ניסיון בטיפול ולא פחות חושב- שמקפידה הקפדה יתרה על כללי ההיגיינה.

חשוב לוודא טרם תחילת הטיפול כי לקוסמטיקאית ניסיון בתחום וכי היא מיומנת בו. באם טיפול אפילציה נעשה בידי מטפל לא מיומן, יתכנו צלקות ואף כוויות. מחד, ישנם מכוני קוסמטיקה רבים, המתמחים בהסרת שיער בשיטת האפילציה. מאידך, ישנן קוסמטיקאיות העובדות עצמאית וגם להן ניסיון רב בטיפולי אפילציה. יש לבחון כל מטפלת בקפידה ולא להסתמך רק על מה ששמעתם לגביה. יש להתרשם מהמקום בו מתרחש הטיפול, לוודא שהמקום הינו נקי, שהמטפלת עובדת עם חלוק במהלך טיפול אפילציה, שידיה נקיות ושהיא מקפידה לשטוף אותן בין טיפול לטיפול. בנוסף, חשוב לבדוק שהמטפלת מחטאת בגמר הטיפול את המקום ממנו הוצאו השערות. ישנן מטפלות שאף מגדילות לעשות ומורחות, בסוף הליך אפילציה, משחת הרגעה.

אפילציה - תוצאות, החלמה ותופעות לוואי

לאחר אפילציה בגוף, עשויים להופיע פצעים קטנטנים אשר יגלידו בתוך מספר ימים. לאחר ריפוים פצעים אלה לא יותירו סימנים או צלקות. הפצעים בדרך כלל לא יופיעו באזור הפנים. מבחינת המטופל, הדבר החשוב ביותר בתקופה שלאחר הסרת שיער בטיפול אפילציה הוא הגנה מפני קרינת השמש.

חשיפה לקרינה עלולה לגרום להתהוות של כתמי פיגמנטציה (צבע) לא אסתטיים על העור. בשל כך יש שממליצים שלא לעבור אפילציה בקיץ.

אולם ניתן בהחלט לעבור הסרת שיער באפילציה בכל עונה אם מקפידים על הגנה מהשמש: מריחה של מסנן קרינה בדרגת SPF 15 לפחות במשך שלושה שבועות מהטיפול, תמנע את היווצרות הבעיה. אם עוברים טיפול אפילציה בקיץ, מומלץ לחדש את קרם ההגנה בכל שעתיים.

האם אפילציה יכולה להעלים שערות לצמיתות ולהבטיח לכם עור חלק לנצח? כן ולא. לגבי החלק הראשון של השאלה התשובה חיובית. זקיק שיערה שהושמד לא יהווה יותר בעיה. כדי שהעור יהיה חלק משערות, כל השערות באזור צריכות להעלם, מה שדורש מספר טיפולים, משום שעל השערה להיות בשלב החיים המתאים לטיפול אפילציה.

לאחר השלמת סדרת הטיפולים, השערות באזור אכן יורחקו לצמיתות- אחוזי ההצלחה של טיפולי הסרת שיער באפילציה נחשבים לגבוהים מבין טיפולי הסרת שיער, מעל 95%. אולם גם אם העור חלק, לא ניתן להבטיח שכך הוא יישאר לתמיד. שערות חדשות עשויות להופיע בשל שינויים הורמונאליים טבעיים, בשל נטילת תרופות ועוד. במקרה זה, ניתן יהיה לחזור שוב על הטיפול כדי להרחיק את השערות החדשות.

כאמור, אפילציה היא הליך חודרני, שיש בו סיכונים- ביניהם זיהום, ונזקים אסתטיים כמו כוויות, סימנים וצלקות על העור. את רוב הסיכונים ניתן למנוע באמצעות הקפדה על כללי הטיפול. בטיפול אפילציה הסיכוי לזיהום קטן כאשר עוברים את הטיפולים במקום שבו ההיגיינה נשמרת כראוי. עבודה מקצועית של האפילטור תבטיח שלא יוותרו על העור כוויות, פצעים עמוקים או צלקות. מניעת כתמי פיגמנטציה היא כבר עבודה שלכם- לאחר הטיפול עליכם להקפיד כל הגנה הולמת מקרינת השמש למשך שלושת השבועות שאחרי כל טיפול אפילציה.

פורומים מרפאות הסרת שיער הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - הסרת שיער בלייזרשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
8. אפילציה
לי, 07/10/2012
7. שערות ג'ינג'יות
לי פסון, 05/10/2011
6. אשמח לעזרה
טל, 14/06/2011
5. שערות סביב ארובת העין
תמיר דור, 20/02/2011
4. מנסיון אישי - לתוצאות אמיתיות - רק אפילציה במחט אצל מומחית
רינה, 08/01/2011
3. לנשים קהות עור ,האם טיפול באפילציה בפנים כדאית ?האם זה גורם
חנה, 15/11/2010
2. שאלה
חלי, 22/01/2010
1. שאלה חשובה
גלית, 27/11/2009