חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי שיניים באסתטיקה

טיפולי שיניים
מרפאות שיניים
פורום טיפולי שיניים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על הלבנת שיניים?

הכנסו לשאלון וגלו!


תרופה לעששת

ניתוחים פלסטיים   > טיפולי שיניים  > חדשות טיפולי שיניים  > תרופה חדשה לעששת – סוכרייה על מקל
לוח מרפאות

תרופה חדשה לעששת – סוכרייה על מקל

 
שיתוף פייסבוק

ייתכן כי הגיע עידן חדש לגמרי בתחום מחלות החניכיים והשיניים כגון עששת -מעתה, על מנת לשמור על בריאות השן, לקקו סוכריות על מקל

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

כולנו גדלנו והתחנכנו לאור הידיעה ש-'סוכריות עושות חורים בשיניים', וכל ממתק שאכלנו לווה תמיד באזהרות, הפחדות ונפנופי אצבע. ההתפתחויות האחרונות בענף המיקרוביולוגיה משנות את התמונה...

ווניונאן שיי, חוקר מאוניברסיטת קליפורניה, הצליח על פי אתר "sciencedaily" לשלב בין שני הקצוות שנחשבים מנוגדים כל כך- ממתקים ובריאות. הוא וצוות המעבדה שלו פיתחו סוכריות על מקל המכילות חומר טבעי שנלחם בחיידקים הגורמים לעששת ועוזר לתהליך הלבנת שיניים. החומר הפעיל בסוכריות דומה לחומר שנמצא בשוש (ליקריץ), והוא הורג את חיידקי הסטרפטקוקוס מוטאנס שהם האחראיים העיקריים לבעיות כמו ריקבון שיניים, דלקות חניכיים ושאר מרעין בישין.

יצרן ממתקים זריז מיהר לקנות את זכויות היוצרים על הפטנט וניתן למצוא אותו כעת בחנויות ברחבי ארה"ב, תחת השם 'הממתק הצמחי של ד"ר ג'ון". הסוכרייה מיוצרת בטעם תפוז ואין בה סוכר.

פיתוח הסוכרייה ארך 8 שנים, ולדברי שיי זוהי רק ההתחלה: הוא עובד במרץ על אמצעים נוספים שיסייעו לאדם להילחם בחיידקי העששת ובחיידקים מזיקים נוספים בדרכים קלות ונוחות.

החלום שלו הוא להמציא בדיקת רוק פשוטה שתאבחן בעיות בפה. בינתיים הוא יכול להתגאות בכך שהוא עוזר לפיתרון אחד הקונפליקטים הקשים בעולם - הורים שוחרי בריאות מול ילדים חובבי ממתקים... וכמאמר הסיסמה הידועה: בשבילו זו סוכרייה, בשבילך זו תרופה!!

פורומים מרפאות שיניים הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות