חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי שיניים באסתטיקה

טיפולי שיניים
מרפאות שיניים
פורום טיפולי שיניים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על הלבנת שיניים?

הכנסו לשאלון וגלו!


שיקום שורשי השיניים

ניתוחים פלסטיים   > טיפולי שיניים  > חדשות טיפולי שיניים  > מכשור מתקדם ישקם את שורשי השיניים
לוח מרפאות

מכשור מתקדם ישקם את שורשי השיניים

 
שיתוף פייסבוק

חוקרים עובדים כעת על מכשור מתקדם אשר יוכל לשקם את שורשי השן ולמנוע את השימוש בעזרים מלאכותיים במצבים של אובדן שיניים

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

בניגוד לשיני החלב, שמפנות את מקומן בגיל הילדות לשיניים הבוגרות, לשן קבועה אין תחליף טבעי. אובדן של שן הוא בלתי הפיך וניתן לטפל בו, במקרה הטוב, על ידי עזרים מלאכותיים שדומים בצורתם לשן. לכן, טיפולי שיניים שנועדו לצורך השלמת שיניים מעוררים עניין רב בקרב חוקרים ומטופלים כאחד.

אמנם הצמחת שיניים שלמות עדיין אינה מעשית, אולם שיקום שורש של שן ואף יצירת רקמות שן חדשות עשויים להפוך בתקופה הקרובה לטיפולים מקובלים. צוות של חוקרים מאוניברסיטת אלברטה שבקנדה עובד על שלבי הפיתוח האחרונים של מערכת המיועדת למטרות אלו. המערכת, שגודלה כמובן יהיה מזערי, תותקן על הכתר שבפיו של המטופל.

בראש צוות החוקרים עומדים מומחה לרפואת שיניים מאוניברסיטת אלברטה, ד"ר טראק אל ביאלי, ושני מומחים מהפקולטה להנדסה, ד"ר ג'י צ'ן וד"ר ינג טסוי. החוקרים השתמשו בטכנולוגיה חדשה הנקראת LIPUS, אולטרה סאונד בעצמת שידור נמוכה, שמשפיעה על חידוש רקמות דנטאלי.

המערכת הראשונית שפיתח הצוות הייתה אמנם יעילה, אך סבלה מחסרון אחד: היא חייבה את המטופלים להקדיש להליך 20 דקות בכל יום, במשך שנה. בגלגול המתקדם יותר מדובר במכשיר קטן אשר מותקן על שבב שמצופה בחומרים המותאמים לגוף. הוא ניתן לשיבוץ בתוך אחד מהעזרים המוכרים שמורכבים כיום על שיניים: כתרים זמניים או מתקן אורתודנטי של "גשר" או "ברזלים", אם המטופל משתמש בכזה. חיישן מיוחד המותקן במערכת מוודא שהטיפול מבוצע באופן אפקטיבי, האנרגיה חודרת דרך העצם וממוקדת באזור שנבחר לטיפול. באופן זה יכול המטופל להיעזר במכשיר במסגרת שגרת היום יום שלו.

לדברי ד"ר אל ביאלי, בראיון לאתר " medicalnewstoday", לפחות שתי אוכלוסיות עיקריות צפויות להפיק תועלת מהטיפול החדש: אנשים הסובלים מספיגה חוזרת של שורש השן (תופעה המתרחשת פעמים רבות אצל מטופלים אשר משתמשים במתקנים אורתודנטים כמו גשר) וילדים שנולדו עם Hemifacial Microsomia, הפרעה שעשויה להתבטא בין היתר בלסת שאינה סימטרית. מבין השתיים, האוכלוסייה הראשונה היא הגדולה ובעלת הפוטנציאל המסחרי המשמעותי יותר.

פורומים מרפאות שיניים הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
1. יישר כח
שרונה באסטיקר, 03/03/2009