חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי שיניים באסתטיקה

טיפולי שיניים
מרפאות שיניים
פורום טיפולי שיניים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על הלבנת שיניים?

הכנסו לשאלון וגלו!


טיפולי שיניים בהרדמה מלאה

ניתוחים פלסטיים   > טיפולי שיניים  > חדשות טיפולי שיניים  > טיפולי שיניים בהרדמה מלאה
לוח מרפאות

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה

 
שיתוף פייסבוק

מסקרים שונים עולה כי 80 אחוז מאיתנו חוששים מפני טיפולי שיניים. החשש הזה מונע מבני אדם רבים לבקר אצל רופא השיניים וגורם להזנחה קשה שמחמירה עם השנים. ובכן, במקרים מסויימים ניתן לבצע טיפול שיניים מקיף בהרדמה מלאה ללא כאב כלל

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מהווים הליך מקובל ושכיח, ומקנים פתרון נוח במספר מצבים ולאוכלוסיות שונות. טיפולים אלו שהחלו לצבור תאוצה בשנים האחרונות נערכים רק במרפאות שקיבלו אישור לבצעם מטעם משרד הבריאות.

מדוע יש צורך בהרדמה מלאה?

כאמור, ישנם מספר מצבים בהם עשויים הרופאים להמליץ על טיפול שיניים בהרדמה מלאה:

• מרתון טיפולים – כיום ניתן לבצע מספר גדול של התערבויות במפגש טיפולי אחד, ובכך להימנע מפריסתן על פני תקופה ארוכה. ההרדמה המלאה מאפשרת לבצע את סדרת הטיפולים ביום אחד, בנוחות וביעילות, וכך להימנע מהסבל הכרוך בהרדמות מקומיות מרובות.

• חרדה דנטאלית – לא מעטים מקרב האוכלוסייה סובלים מחרדה הקשורה לזריקות, למכשירים ולאלמנטים אחרים הקשורים בטיפול אצל רופא השיניים. בעיה זו מובילה להסתייגות, התנגדות והימנעות מביצוע טיפולים הכרחיים. ההרדמה המלאה נותנת מענה מצוין לאנשים אלו מאחר שאינם מצויים בהכרה בעת ההתערבות הרפואית.

• אלרגיות – ישנם אנשים הסובלים מאלרגיה לחומרים המשמשים בהרדמות מקומיות, כדוגמת לידוקאין, ואילו ההרדמה המלאה מייתרת את השימוש בהם ומאפשרת טיפול ללא תופעות בלתי נעימות או מסוכנות.

• מקרים אחרים – קיימים עוד מספר מקרים בהם עשויים הרופאים להמליץ על טיפולי שיניים בהרדמה מלאה, למשל עקב נטייה להקאות ובחילות, כאשר ישנה רגישות חזקה לכאבים, בילדים מתנגדים ובבעלי מוגבלויות שונות, וכשקיימת הגבלה על פתיחה מלאה של הפה.

כיצד מבוצעת הרדמה מלאה?

ישנם מספר הליכים וחומרים בהם ניתן להשתמש לצורך הרדמה מלאה. יחד עם זאת, ההליך מתחיל תמיד בסדרת בדיקות המיועדות לבחון את ההתאמה להרדמה, כגון צילומי רנטגן, א.ק.ג ובדיקות דם על פי הגיל והתיק הרפואי. לאחר בחינת התוצאות ושיחה עם המטופל יחליט הרופא המרדים אם אכן ניתן לבצע הרדמה ועל אופייה הספציפי, ולפני תחילת הטיפול גם יסביר למטופל אודות ההליך והשלכותיו. בהמשך יחל הטיפול בעוד הרופא המרדים מנטר את תפקודן של מערכות הגוף, בדגש על נשימה ולב. כאמור, ההרדמה עצמה עשויה להתבצע במספר טכניקות וחומרים בהתאם למורכבות. לדוגמא, כאשר ההרדמה המקומית אינה מספקת או כשישנה חרדה חזקה תשולב הרדמה מלאה תוך ורידית ביחד עם ההרדמה המקומית. מאידך, במצבים פשוטים יחסית ייעשה שימוש בתחמוצת החנקן להרדמה מלאה, העשויה להיות משולבת גם בהרדמה מקומית.

משך טיפול שיניים בהרדמה מלאה

חשוב לדעת כי אורכו של טיפול שיניים המבוצע תחת הרדמה מלאה משתנה בהתאם למורכבות ולכמות ההתערבויות הנדרשות. לדוגמא, אם מדובר בטיפול פשוט יחסית בו מטרתה של ההרדמה להתגבר על חרדות והתנגדויות, עשוי הטיפול להימשך כשעה או שעתיים בלבד. לעומת זאת, טיפולי שיניים הכוללים עשרות עקירות, הרכבות זמניות והרמות סינוס עשויים להתפרס על פני יותר מ- 10 שעות. בכלל המקרים המטופל אינו מצוי בהכרה, אינו סובל מכאבים ואינו זוכר את ההתערבויות עם ההתעוררות. יחד עם זאת, יהיה עליו להישאר לזמן מסוים במרפאה על מנת שהרופאים יוכלו לעקוב אחר מצבו.

לא כל מרפאה מוסמכת

חשוב לדעת כי על פי חוק, רק מרפאות שיניים שקיבלו את אישורו של משרד הבריאות יכולות לבצע טיפולי שיניים תחת הרדמה מלאה. בתוך כך, מורשים לבצען רק רופאי שיניים מרדימים בעלי אישור ספציפי ממשרד הבריאות, שהינם בעלי הכשרה ייעודית. מעבר לכך, התקנות מורות שלכל אורכם של ההליכים חייב להימצא הצוות הרפואי ליד המטופל, כולל המרדים וסייעת המוכשרת בהתערבויות אלו.

פורומים מרפאות שיניים הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות