חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

ניתוחי חזה באסתטיקה

ניתוחי חזה  
מנתחים פלסטיים
פורום ניתוחים פלסטיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתה יודע הכל על ניתוח לעיצוב חזה גברי?

הכנסו לשאלון וגלו!


ניתוח הגדלת חזה

ניתוחים פלסטיים   > ניתוחי חזה  > הגדלת חזה  > ניתוח הגדלת חזה
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום הגדלת חזה
לקבלת יעוץ שלח טופס

ניתוח הגדלת חזה

 
שיתוף פייסבוק

ניתוח הגדלת חזה הינו נחשב לפופולארי ביותר מבין שלל ניתוחים פלסטיים המתבצעים בישראל. כל המידע אודות ניתוח פלסטי להגדלת חזה.

מאת: צוות אתר אסתטיקה

ניתוח הגדלת חזה ניתן לבצע לאחר שהשד סיים להתפתח, דבר המתרחש לרוב בגילאי 17-18. את הניתוח מבצעות בחורות אשר אינן מרוצות מגודל החזה שלהן, נשים לאחר לידות והנקה אשר רוצות להחזיר לשד את נפחו וצורתו, או מי שסובלת מבעיה של חוסר סימטריה בשדיים ומעוניינת לפתור בעיה זו.

שאלת מיליון הדולר במקרה של ניתוחים פלסטיים מעין אלה היא באיזה גודל של חזה לבחור, אך פרט להחלטה זו לפני ניתוח הגדלת חזה, יש לבחור גם את המקום בו יבוצע החתך את סוג השתל ומיקומו. הבחירות הללו ישפיעו לא רק על המראה הסופי של החזה אלא גם על תהליך ההחלמה.

לפני ניתוח הגדלת חזה

ההכנות לקראת ניתוח הגדלת חזה כוללות פגישה עם מנתח פלסטי. במהלך פגישתך עם מנתח פלסטי להגדלת חזה, יבצע הרופא בדיקה של השד, ישמע מהן הציפיות שלך מהניתוח, ויסביר לך מהו ההליך, כיצד הוא מתבצע, איך להתכונן אליו, ומהם הסיכונים הכרוכים בו. הרופא יבדוק האם החזה זקוף דיו ואם אין צורך בביצוע ניתוח הרמת חזה. במידה והחזה נפול ומבצעים בו ניתוח הגדלת חזה בלבד, התוצאה שתתקבל תהיה חזה גדול ומלא אך נפול, כאשר הפטמות נוטות כלפי מטה, לכן, חשוב לבצע הבחנה זו.

במקרה שבו החזה נפול, מדובר בהליך שונה לגמרי – ניתוח הרמת חזה, שבמהלכו תבוצע הרמה ולאחר מכן תבוצע הגדלת חזה. בנוסף, יבצע הרופא בדיקה גופנית כללית וישלח אותך לבצע מספר בדיקות נוספות אשר לרוב כוללות בדיקת דם, בדיקה של כירורג שד ולעיתים, תלוי בנתוניה של כל אשה ואשה, אף בדיקות ממוגרפיה, א.ק.ג ולב.

בפגישה נוספת יבחן הרופא את תוצאות הבדיקות, ויחד, תקבלו את כל ההחלטות הרלוונטיות לניתוח - סוג השתל, גודלו, מיקומו והיכן יבוצע החתך.

ביום הניתוח עצמו עלייך להקפיד על צום מלא (ללא שתיה). רצוי להגיע עם חולצה נוחה ורחבה וחזיית ספורט (במידה ונתבקשת להביא) במידה המתאימה. לפני הניתוח תפגשי שוב עם הרופא המנתח בכדי לצלם את תמונת ה"לפני" שלך ועל מנת לסמן על גופך בעזרת טוש את מיקום ביצוע החתך.

מהלך הניתוח: החדרת השתלים ומיקומם

במהלך ניתוח הגדלת חזה מבצע המנתח חתך ויוצר כיס אליו יוחדר שתל. לאחר מכן מחדיר המנתח שתל אל הכיס וסוגר את החתך, לרוב באמצעות תפרים, לעיתים באמצעות דבק ביולוגי ללא תפרים.

החדרת השתל

את החתך, לשם החדרת שתל במהלך ניתוח הגדלת חזה, ניתן לבצע באחד משלושת המקומות הבאים:

היקפה התחתון של עטרת הפטמה

חתך זה מוסתר בצורה הטובה ביותר, אך לעומת חתכים אחרים הוא כרוך בסיכון גבוה יותר לפגיעה ביכולת האשה להניק.

הקפל של השד

חתך זה אומנם מוסתר פחות מאשר החתך סביב עטרת הפטמה, אך יתרונו בכך שהוא כרוך בסיכון נמוך יותר לפגיעה ביכולת ההנקה ומאפשר גישה קלה יותר לביצוע ניתוח הגדלת חזה חוזר, במידת הצורך. זהו החתך המקובל ביותר, ומועדף במיוחד בסוג שתלים אנטומיים.

בית השחי

זהו חתך אשר נסתר היטב כאשר הזרועות צמודות לגוף, אך גלוי לעין יותר משני החתכים האחרים, ולכן, מומלץ פחות לנשים אשר מרבות ללכת עם גופיות ובגדי ים. במהלך ניתוח הגדלת חזה, כאשר החתך מבוצע באזור זה קשה יותר להגיע לסימטריה בין השדיים, אך הוא אינו כרוך בסיכון לפגיעה ביכולת ההנקה.

מיקום השתל

את השתל ממקמים מאחורי בלוטת השד, מתחת לשריר בית החזה או מעליו. אין מיקום מסויים אשר עדיף על השני, ולכל שיטה יתרונות וחסרונות משלה.

שתל מעל השריר

כאשר ממקמים שתל מעל השריר, משך זמן הניתוח וההחלמה קצרים יותר, הכאב קל יותר, קיימת גישה נוחה לביצוע ניתוח חזה עתידי במידת הצורך ובנוסף, לאחר הניתוח, מתקבלת תוצאת הגדלת חזה יפה באופן מיידי. יחד עם כל יתרונות אלו, יש לקחת בחשבון כי מיקום זה גורם למעט קושי בביצוע בדיקת ממוגרפיה, וקל יותר להרגיש את השתל במישוש. מיקום זה מתאים יותר לנשים בעלות שדיים נפולים או שדיים עם בסיס צר.

שתל מתחת לשריר

כאשר ממקמים שתל מתחת לשריר, ניתוח הגדלת חזה עשוי לקחת זמן רב יותר ותהליך ההחלמה עלול להיות ממושך וכואב יותר. בנוסף, במיקום שתל מתחת לשריר קשה יותר לבצע ניתוחים פלסטיים חוזרים במידת הצורך, והתוצאה המיידית לאחר הניתוח אינה יפה. לקבלת התוצאה הסופית של הגדלת החזה יש להמתין פרק זמן ארוך יותר - כשלושה חודשים.

יחד עם זאת, כאשר שתל ממוקם מתחת לשריר הוא מורגש פחות במישוש, קל יותר לבצע בדיקת ממוגרפיה, התופעה של היווצרות קפלים נדירה, הסיכון לצניחת השדיים, לאחר ניתוח הגדלת חזה, קטן יותר ויש הטוענים שהתופעה המטרידה של התקשות הקופסית (עליה נדון בהרחבה בתופעות הלוואי), קטנה יותר. מיקום זה מתאים יותר לנשים עם שדיים גבוהים יחסית, וללא עודפי עור רבים.

ישנם מנתחים פלסטיים הדוגלים בכך שההחלטה על מיקום השתל במהלך ניתוחי הגדלת חזה הינה של הרופא בלבד, עקב הפרמטרים הפיזיים שיש לקחת בחשבון, כגון מבנה השדיים ועודפי עור, אך משום שבחירת המיקום תשפיע על המנותחת גם מבחינת נוחות ואסתטיקה, ישנם רופאים אשר יהיו נכונים להיוועץ עמה ולהגיע יחד להחלטה משותפת באשר למיקום שתל במהלך הגדלת חזה.

לאחר ניתוח הגדלת חזה

אחרי ניתוח הגדלת חזה את צפוייה להתעורר, כאשר חזיית ספורט לגופך או חבישה אלסטית אשר תוסר כעבור מספר ימים. בחודש הראשון של הליך החלמה מניתוח הגדלת חזה עלייך להיעזר בחזיית ספורט ללא ברזלים, אשר תעניק לחזה תמיכה. עם חזיות מסוג זה יש להסתובב במשך כל שעות היממה (כולל במהלך השינה). תוכלי להתרחץ ולהרטיב את אזור הניתוח כיממה לאחריו.

בחלק מהמקרים, לאחר הגדלת חזה ובמהלך תקופת ההחלמה, השדיים יראו גדולים, נוקשים, נפוחים וגבוהים מדי. אל דאגה, מדובר בתופעה ידועה לאחר ניתוחים פלסטיים מסוג הגדלת חזה ותוך פרק זמן קצר תרד הנפיחות והשדיים יתרככו וירדו אל מקומם הטבעי.

תוצאות ניתוח הגדלת חזה

כאשר השתל ממוקם מעל השריר, תוצאות ניתוח הגדלת חזה הינן יפות, ניראות מיד לאחר הניתוח והמראה ישתפר עוד עם הזמן. כאשר השתל ממוקם מתחת לשריר, התוצאה המיידית לאחר הניתוח אינה יפה והחזה אינו נראה עדיין בגודלו הסופי, יעבור פרק זמן ארוך יותר עד אשר יתעצב החזה למראו הסופי.

לרוב, לאחר כחודשיים שלושה לאחר הניתוח מתקבלת תוצאה קרובה לתוצאה הסופית, וצורת השדיים וגודלם מתקבעים. אין להתייחס לצורתם ולגודלם של השדיים לפני תום החודשיים הראשונים. יש להביא בחשבון שבמהלך השנה הראשונה לאחר הגדלת חזה עדיין עשויים להיות שינויים מינורים בצורת החזה.

לאחר ניתוח הגדלת חזה נותרות צלקות במקום בו בוצע החתך. הצלקות אומנם אינן נעלמות, אך מטשטשות מאוד עם הזמן. המראה הסופי של הצלקות תלוי ביכולת הריפוי האישית של גופה של כל אחת ואחת מכן.

ישנה חשיבות רבה לצפייה בתמונות על מנת להתרשם מתוצאות ניתוחים שבוצעו בעבר. צפייה בתמונות הממחישות את המצב לפני ואחרי ניתוח הגדלת חזה יכולה לסייע רבות בבחירת מנתח פלסטי מומחה המציג תמונות המעידות על התוצאות הצפויות בעזרתן ניתן לקבל מושג טוב יותר על מראה השתלים השונים ותוצאות הניתוח.

גלריית תמונות הגדלת חזה באסתטיקה מוקדשת לתמונות לפני ואחרי הניתוח, ומאפשרת להתרשם מעבודותיהם של מנתחים פלסטיים מומחים לניתוחי חזה ומההתוצאות הצפויות.

פורומים מנתחים פלסטיים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - הגדלת חזהשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
13. האם ניתוח ההגלה פוגע בכושר הגופני?
מור א, 16/04/2012
12. הגדלה
לורן, 19/08/2011
11. חזה
יסמין חגי, 15/09/2010
10. הגדלה
קרן, 16/01/2010
9. אני עשיתי סיליקון !!!
שירן, 06/11/2009
8. חזה
שולי, 21/09/2009
7. אוויש תתבגרו
רווית, 19/07/2009
6. תגובה למספר 5
סיון כהן, 27/04/2009
5. חחח למספר 3 ו-2:)
אני, 12/08/2008
4. מאיפה את יודעת מי סביבך טבעית ומי לא? יש לי חברה שעשתה
ענבר, 11/06/2008
3. מספר 2 צודקת.
רונה, 11/06/2008
2. לדקלה- ומה רע בזה?
מורן, 11/06/2008
1. פופולאריות של הגדלות חזה
דקלה, 11/06/2008