חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

קוסמטיקה באסתטיקה

קוסמטיקה

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפולים לטיפוח העור?

הכנסו לשאלון וגלו!


שמירה על עור פנים נקי

ניתוחים פלסטיים   > קוסמטיקה  > חדשות טיפוח העור  > 5 טיפים לשמירה על עור פנים נקי

5 טיפים לשמירה על עור פנים נקי

 
שיתוף פייסבוק

עור הפנים הוא רגיש מאוד, ושמירה על עור פנים בריא תעניק לכם מראה נקי ורענן

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

עור הפנים שלנו חשוף לנזקי הסביבה וסופג את כל הלכלוך שאנחנו חשופים אליו במהלך היום מבלי לשים לב: זיעה, פיח של אוטובוסים, שמנוניות, ועוד. כדי להחזיר לעור הפנים את החינניות שלו ולהגן עליו מפני נזקים אלו, אין מנוס מלנקות את עור הפנים על מנת לשמור עליו רענן, בריא ובוהק. אך איך כדאי לנקות את הפנים? לפעמים ניתן להתבלבל ממבחר מוצרי הקוסמטיקה לפנים אשר מוצעים בשוק: האם כדאי לקנות ג'ל גרגרים? מי פנים? חלב פנים? מסיר איפור? או שאולי להשתמש בכולם? כדי לעזור לכם, ליקטנו מספר טיפים באמצעותם תוכלו לשמור על עור פנים נקי ובריא.

1. קנו סבון לניקוי פנים שמותאם לעורכם

אל תשתמשו בסבון גוף לניקוי הפנים. סבון גוף יכול להפוך את עור הפנים לקשה ומחוספס. ביחרו בסבון מותאם לניקוי הפנים, אך הקפידו להתאים אותו לעורכם: סבון פנים קצת יותר שומני אם עור הפנים שלכם יבש; או סבון פחות שומני אם אתם סובלים מעור שומני ומבריק. אם העור שלכם רגיש במיוחד, הקפידו לקנות נוזל לניקוי פנים שמותאם לעור רגיש.

2. שטפו את הפנים במים פושרים

למרות שאנחנו עשויים לחשוב שמים חמים ינקו את הפנים טוב יותר, רצוי מאד לא לשטוף את הפנים במים חמים, שכן הם מייבשים את העור ויכולים לגרום לו לנזקים בטווח הארוך. גם מים קרים מידי יכולים ליצור גירוי בפנים ולהזיק להם לאורך זמן. העדיפו לשטוף את הפנים במים פושרים.

3. נקו את הפנים לפחות פעם ביום – אבל לא יותר מפעמיים

חשוב לנקות את הפנים לפחות פעם ביום – גם אם הפנים נראים נקיים, יש עליהם הצטברות של לכלוך, שומן וזיעה שאנחנו לא רואים, ולכן מוטב לנקות מאשר להתחרט בהמשך. מי שרוצה יכול לנקות את הפנים גם פעמיים ביום, אבל לא מומלץ לנקות יותר מפעמיים. אנו עשויים להתפתות לנקות את הפנים שלנו כמה שיותר, אבל ניקוי תכוף מדי עלול להזיק, שכן הוא מסיר מהעור את שכבת ההגנה של השומן הטבעי הנחוצה לו.

4. נקו את הפנים עם ידיים נקיות; ואפשר להשתמש גם במטלית

לפני שמנקים את הפנים, חשוב מאד לשטוף את הידיים ביסודיות – אחרת, אם הידיים מלוכלכות הניקוי מאבד מהאפקטיביות שלו. אפשר להיעזר גם במטלית או בספוגית לניקוי הפנים, אך חשוב מאד לוודא שהן נקיות טרם השימוש. בנוסף, עליהן להיות רכות ונעימות, כדי שלא ישרטו את הפנים בטעות. עם זאת, מטלית או ספוגית אינן הכרחיות, ואפשר בהחלט להסתפק בכריות האצבעות לניקוי הפנים.

5. השקיעו בטיפול פנים מקצועי פעם בכמה זמן

פעם בכמה זמן, פנקו את עצמכם בטיפול פנים מקצועי. אמנם, הניקוי שאנחנו עושים בעצמנו הוא בהחלט מספיק, אך אם מעוניינים בניקוי עמוק יותר, שישמר את מצב עור הפנים לטווח הארוך, אפשר לשקול ללכת מדי פעם לטיפול פנים מקצועי אצל קוסמטיקאית. כמו שאנחנו הולכים לשיננית כדי לנקות את השיניים על אף שאנו מצחצחים אותן בקביעות, גם טיפול פנים על ידי איש מקצוע יכול להגן על עור הפנים לאורך זמן – ואולי אפילו נקבל כמה טיפים טובים לתחזוק קבוע של עור הפנים, אז אפשר רק להרוויח מזה.

פורומים הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות