חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

קוסמטיקה באסתטיקה

קוסמטיקה

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפולי שיזוף מלאכותי?

הכנסו לשאלון וגלו!


טיפולי פלזמה לעור

ניתוחים פלסטיים   > קוסמטיקה  > חדשות טיפוח העור  > לא מסך דק, אלא הדרך לעור חלק-טיפולי פלזמה לעור

לא מסך דק, אלא הדרך לעור חלק-טיפולי פלזמה לעור

 
שיתוף פייסבוק

טיפולים באמצעות מכשיר פלזמה בעל אנרגיה נמוכה יוכלו לחדש ולהצעיר את עור פניכם

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

מחקר אמריקאי בתחום הצערת הפנים קובע כי סדרה של טיפולים לחידוש והצערת עור במכשיר פלזמה בעל אנרגיה נמוכה, יכולה לשפר את מראה העור ולהפחית קמטים תוך צמצום תופעות לוואי האפשריות. ההישגים של סדרת הטיפולים מקבילים לאלה של טיפול פלזמה יחיד באנרגיה גבוהה, אולם ההחלמה אחריהם היא קצרה וקלה יותר.

הפלזמה שבה מדובר היא לא הנוזל השקוף שמכיל הדם, וגם לא סוג של צג טלוויזיה שטוח. פלזמה היא שמו של מצב צבירה רביעי, בנוסף למוצק, נוזל וגז. במצב צבירה זה החומר מופיע כגז מיונן- גז שבו קיימים אלקטרונים משוחררים אשר אינם קשורים לאטומים או למולקולות. חומר במצב צבירה של פלזמה מתאפיין במוליכות חשמלית.

טיפולי עור במכשיר פלזמה מיועדים בעיקר למטרת העלמת קמטים וצלקות אקנה. כיום, מאושרים לשימוש טיפולים משני סוגים- סדרות טיפולים באנרגיה נמוכה וטיפולים בודדים באנרגיה גבוהה. במחקרים קודמים נבחנה בעיקר ההשפעה של טיפול יחיד באנרגיה גבוהה. על פי המחקרים, זמן ההחלמה אחרי טיפול בודד שכזה הוא כשבוע ימים.

בעקבות הממצאים הקיימים, פנתה עורכת המחקר הנוכחי, ד"ר מליסה ה. בולג, לבדוק כיצד תשפיע סדרה של טיפולי פלזמה, שתהיה אמנם ארוכה יותר, אך לאור השימוש באנרגיה נמוכה- עשויה להפוך את ההחלמה מהטיפול לנוחה יותר. האם סדרה כזו יכולה להיות יעילה באותה מידה כמו טיפול בעוצמה גבוהה? האם אכן תפחית את זמן ההתאוששות או את תופעות הלוואי?

במחקר שנערך השתתפו שמונה מתנדבים, שעברו שלושה טיפולי פנים מלאים בהפרשים של שלושה שבועות. במהלך כל טיפול כזה מכשיר הפלזמה פולט אל העור זרם שנמשך אלפית השנייה. רמת האנרגיה שמועברת נקבעת באופן ידני במכשיר, בהתאם להחלטת המטפל. בניסוי הנוכחי, כאמור, נקבעה רמה נמוכה יחסית.

עורם של המטופלים נבדק בין הטיפולים והם אף צולמו חמש פעמים במהלך הניסוי: ארבעה ימים אחרי כל טיפול, חודש אחרי תום הסדרה ושלושה חודשים אחריה. את התמונות בחנו רופאים שהשתתפו במחקר. הם התבקשו לדרג את רמת הקמטים של כל מטופל על פי תמונתו.

התוצאות שהתקבלו היו מעודדות. כשלושה חודשים מיום הטיפול האחרון, העריכו החוקרים את מידת הפחתת הקמטים ב-37 אחוזים. המשתתפים היו מרוצים אפילו יותר. הם חשו כי חל שיפור של 68 אחוז במראה הפנים.

מהצד השני, כשהמטופלים התבקשו להעריך את משך ההחלמה לאחר כל טיפול, הם דיברו על כחמישה ימים, בעוד ד"ר בולג טוענת כי עיקר ההחלמה התרחש בזמן קצר יותר. היא מסבירה לאתר "medicalnewstoday" שהסיבה לכך היא שהנבדקים התייחסו לזמן שנדרש עד העלמות מוחלטת של כל תופעות הלוואי, כולל שאריות של אדמומיות ונטייה לקילוף.

על פי בדיקות העור, רקמות המשתתפים התחדשו בתוך ארבעה ימים מהטיפול. כמו כן, קולגן חדש נוצר ברקמות העמוקות של העור. תופעות לוואי חמורות יותר מאדמומיות או קילוף, כמו הצטלקות או כתמים בהירים- לא התרחשו כלל.

מסקנות המחקר פורסמו לראשונה בפברואר 07 וד"ר בולג מאמינה שבעקבות הממצאים, לא מעט מטופלים עשויים לבחור בדרך הארוכה לשיפור מראה הפנים. אמנם זמן ההחלמה לאחר כל טיפול מצטמצם רק במעט, היא מזכירה, אך גם רמת תופעות הלוואי וחומרתן הצטמצמה, ובכך יש יתרון גדול למטופל.

פורומים הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות