חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי שיניים באסתטיקה

טיפולי שיניים  
מרפאות שיניים
פורום טיפולי שיניים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על הלבנת שיניים?

הכנסו לשאלון וגלו!


שיקום הפה

לוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום שתלים דנטאליים
לקבלת יעוץ שלח טופס

שיקום הפה

 
שיתוף פייסבוק

מהו שיקום פה ולסת? כיצד לבחור מומחה לשיקום הפה? מה לגבי עלות הטיפולים? כל זאת ועוד בכתבה שלפניכם!

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

שיקום הפה הינו תחום המשתייך לרפואת השיניים. מדובר בטיפולים מורכבים הנעשים בכדי לשפר את תפקודי הפה ובמקרים מסוימים לשנות את מבנה הלסת מסיבות של בריאות או אסתטיקה. שיקום הפה הינו תחום רחב הכולל בתוכו מגוון טיפולים בדרגות שונות, מהפשוטים ביותר המוכרים לרובנו כגון השתלות שיניים, כתרים, טיפולי שורש מורכבים ואפילו סתימות פשוטות. כמו כן גם טיפולים מורכבים יותר שהם תוצאה של בעיות סגירה של הלסת, כאבי לעיסה במהלך האכילה, התרסקות הלסת במקרים של תאונות וכן הלאה.

שיקום פה ולסת

טיפולי שיקום פה ולסת הם למעשה כלל הטיפולים המתרכזים בשיקום איברים בחלל הפה. בדרך כלל המונח 'שיקום הפה' מתייחס לטיפולים שהם פחות מורכבים, טיפולים אשר נוגעים יותר לשיניים ולחניכיים. כאשר נשתמש במונח 'שיקום פה ולסת' נתייחס לשיקום רחב יותר הכולל פתרון בעיות הנוגעות ללסת ולמערכת העצבים המפעילה את הפה והלסת. שיקום הפה וכך גם שיקום פה ולסת, הינם סדרת טיפולים אותם עובר המטופל, המיועדים לשיפור תפקודו והמראה האסתטי של אזור הפה, מבפנים ומחוץ לו.

מומחים לשיקום פה

רופא שיניים רגיל אינו מוסמך לבצע טיפול לשיקום הפה. את השיקום מורשה לבצע רק רופא שיניים מומחה שעבר הכשרה מעמיקה במבנה השיניים והלסת, כמו כן הכשרה דנטלית יסודית ומקיפה. המומחה הוא בעל ראייה רחבה על כלל הבעיה. המומחה משמש כאדריכל האחראי על טיפול השיקום. ביכולתו לאבחן את הבעיה וללוות את המטופל החל מתכנון של תכנית הטיפול וכלה בביצוע הטיפול עצמו. המומחה עובר הכשרה נוספת להכשרתו הבסיסית כרופא שיניים, הכשרה הכוללת התמקצעות במחלות חניכיים, יישור שיניים וטיפולי דנטליים שונים וכן התמחות כירורגית. ההתמחות נמשכת מספר שנים ומשלבת התנסות מעשית לצד ההתמקצעות התיאורטית. בתום ההתמחות מקבל המומחה תעודת מוכרת ממשרד הבריאות.

בחירת מומחה

הדבר הראשון שעליכם לבדוק בבואכם לבחור מומחה שיקום הפה הוא כי הרופא משתייך לאיגוד הרופאים המומחים לשיקום הפה בישראל וכי בידיו תעודת מומחה מוכרת מטעם משרד הבריאות. אחת הדרכים הטובות ביותר היא לברר מהי רשימת המומחים, דרך אתר האיגוד הישראלי לשיקום הפה. לאחר בירור המומחים תוכלו לבחור מומחה בהתאם לקרבה למקום מגוריכם, בהתאם להמלצות שתקבלו ממכרים וכמובן בהתאם להרגשתכם האישית ולהתרשמותכם מהמומחה ומהטיפול שהוא יציע לכם. כמו כן, ניתן לבקש הפנייה למומחה מרופא השיניים הכללי המטפל בכם. בארץ ישנם כ-100 מומחים לערך לשיקום הפה, זאת מתוך למעלה מ-8000 כלל רופאי השיניים בעלי רישיון ותעודה. הסיבה למעוט המומחים היא ההכשרה המורכבת אותם הם עוברים. הימנעו מלהפקיד את טיפולי השיקום בידי רופא שיניים כללי שאינו מסומך לכך. זאת כיוון שאין בידיו את הכלים והראייה הרחבה לאבחן את הבעיה במדויק ולהציע טיפול נכון ומתאים לכם.

טיפולי שיניים לשיקום הפה

טיפולי שיקום לפה כוללים מגוון פעולות הנעשות במטרה להציל שיניים שחוקות, להשתיל שיניים במקרי של חוסר כתוצאה ממחלה או מתאונה, ולהסדיר את מבנה השיניים והלסת. סוגי הטיפולים הם כתרים, גשרים, בניית שיניים תותבות, השתלות שיניים, שתלים דנטליים, יישור שיניים, טיפולי שורש, עקירות כירורגיות, דלקות חניכיים, ורידים בולטים, טיפולי מנע לסובלים מריח רע, הלבנת שיניים, ניתוחים לשינוי מיקום הלסת ועוד. הטיפולים מתאימים לאנשים הסובלים מבעיות בחלל הפה כתוצאה ממחלות שונות, תאונות, שחיקה, הזנחה או ממבנה תורשתי לקוי של שיניים ולסת.

מחירים

ניתן לומר כי טווח המחירים של שיקום פה ולסת מלא יכול לנוע בין 50,000-80,000 ₪ ויותר. עבור טיפולים זולים יותר כדוגמת כתר, עלות הטיפול סביב 3,000 ₪. ישנם מטופלים בעלי ביטוחי בריאות שונים או חברים בקופת החולים, זכאים לכיסוי הטיפולים לפחות באופן חלקי.

השתלות שיניים לשיקום הפה

השתלת שיניים

השתלת שיניים הינה אחד הניתוחים המסובכים בשיקום הפה. מדובר בניתוח שמטרתו ליצור תחליף קבוע למקום בו קיים חוסר של שן אחת או יותר. מדובר בהליך מורכב שלאחריו מתחיל הליך שלם של שיקום הפה והשתלת שתלי שיניים חדשים וקליטתם בחניכיים. השתלת שיניים הינה טיפול מסוכן ובעלות גבוהה מאוד, יחסית לשאר טיפולי השיניים. למרות זאת אחוזי ההצלחה בניתוחים הם בין 90-95%.

שתלים דנטליים

שתל דנטלי הינו בורג העשוי טיטניום, והוא מושתל במסגרת טיפולי השתלות שיניים במקום בו חסרה השן ומשמש כתחליף מלאכותי. ישנם סוגי שתלים רבים המשתנים בצורה ובגודל וכל שתל מותאם על ידי הרופא לכל מטופל. השתלים הדנטליים ידועים כחזקים ומדויקים יותר בהשוואה לתחליפי שיניים אחרים ויתרונם בכך שהם מונעים ספיגת עצם סביב מיקומם בפה ומחזיקים עד כ- 20 שנה.

שיניים תותבות

שיניים תותבות הן תחליף זול יותר מאשר השתלת שיניים ושימוש בשתלים דנטליים. התותבות מתחלקות לשתיים: שלמות אשר מיועדות לחסרי שיניים לחלוטין, וחלקיות המיועדות לאנשים עם שיניים פגועות. שיניים תותבות מותאמות במדויק ללסת העליונה או התחתונה של המטופל ומשמשות תחליף לשיניים המקוריות.

 

פורומים מרפאות שיניים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - שתלים דנטאלייםשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות