חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי שיניים באסתטיקה

טיפולי שיניים  
מרפאות שיניים
פורום טיפולי שיניים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על הלבנת שיניים?

הכנסו לשאלון וגלו!


השתלת עצם בלסת

לוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום שתלים דנטאליים
לקבלת יעוץ שלח טופס

השתלת עצם בלסת

 
שיתוף פייסבוק

המדריך המלא אודות השתלת עצם בלסת לקראת טיפול השתלת שתלים דנטאליים. קראו כאן את כל מה שצריך לדעת על השתלת עצם בלסת

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

כאשר יש צורך בהשתלת שתלים דנטאליים, אך מבנה וצורת הלסת אינם מאפשרים שימוש בשתלים כאלו, על מנת להתאים את הלסת לשימוש בשתלים ניתן לעבור טיפול מקדים של השתלת עצם בחיך. העצם המושתלת לרוב, היא עצם סינטטית הבנויה מחומרים פלסטיים. לעיתים השימוש הוא בעצם מתרומת איברים העוברת תהליכים המכשירים אותה להשתלה, כמו שיוף והוצאת תאים. לעיתים רחוקות ביותר נוהגים להוציא עצם ממקום אחר בגוף המטופל לשם ההשתלה, אולם זהו תהליך מורכב, מכאיב ויקר יותר ולכן פחות נהוג בשנים האחרונות.

השתלת עצם בלסת יכולה לעבות את הלסת או להאריכה על פי הצורך, ולאחריה ניתן להמשיך ולשקם את הפה בעזרת שתלים. השתלת עצם יכולה לבוא גם כטיפול מונע - במקרה של עקירת שן ניתן להשתיל עצם כדי למנוע הידלדלות של החיך.

לאחר השתלת עצם, בתהליך הלוקח 6-12 חודשים (תלוי ביכולת ההחלמה הטבעית ובגיל המטופל - מבוגרים זקוקים לזמן החלמה ארוך יותר) העצם והשתל מתאחדים ונוצרת מסת עצם גדולה יותר, המאפשרת החדרת שתלים דנטליים. (לעיתים ניתן לאחד השתלת עצם עם החדרת השתל, אולם לשם כך יש לוודא שהעצם המקורית מספיקה כדי להחזיק את השתל בצורה יציבה).

השתלת עצם בלסת - למי זה מתאים?

השתלת עצם בלסת נחוצה רק בחלק מהמקרים, אולם לא מתאימה לסובלים מריפוי איטי במיוחד. אנשים המרבים לעשן, למשל, עונים בד"כ על הגדרה זו וכל עוד הם אינם נגמלים סיכויי ההצלחה של השתלת עצם פוחתים משמעותית. בחלק מהמקרים בהם יש צורך בעצם אחורית בלסת העליונה הטיפול המתאים הוא וריאציה אחרת של השתלת עצם עם הרמת סינוס.

לפני טיפול השתלת עצם בלסת

• על מנת להתאים את השתל בצורה הטובה ביותר תידרשו לעבור מספר צילומי פה.

• הרופאים ינחו אתכם לגבי נטילת אנטיביוטיקה ותרופות מתאימות, על מנת להאיץ את הריפוי ולשפר סיכוי לעבור את ההליך ללא סיבוכים כמו זיהומים ונפיחויות.

• העישון מעכב ביותר את תהליך הריפוי לכן, יש להיגמל או לפחות להפחית את המינון כמה שיותר – כבר בימים שלפני הטיפול.

ביצוע השתלת עצם

הליך זה של השתלת עצם השתלת עצם מבוצע בחדר דמוי חדר ניתוח. תחת הרדמה (לרוב מקומית, לעיתים נדירות כללית- תלוי במורכבות הניתוח) והשפעת משככי כאבים, פותחים את החניכיים, מבריגים ומתאימים את העצם המושתלת לזו המקורית ותופרים. אחרי התאוששות קצרה ניתן לעזוב את המרפאה.

לאחר טיפול השתלת עצם

• במשך הימים שלאחר הניתוח ייתכנו כאבים ונפיחויות, האמורים לחלוף תוך מספר ימים. בחלק מהמקרים שטף דם באזור עלול לגרום לכתמי צבע בעור, ואלו צפויים להיעלם תוך כשבוע. בתוך כמה ימים ניתן גם להסיר את התפרים.

• יש להקפיד על היגיינה בכל אזור הפה, כיוון שהגורם העיקרי לכשלון בהשתלה מסוג זה הוא זיהומים. תתבקשו ליטול אנטיביוטיקה ותרופות אחרות, ולהשתמש בשטיפות פה. חשוב להתמיד בשימוש בכל אלו על מנת להקטין את הסיכון לזיהום.

• במשך מספר ימים יש להימנע מאכילת מוצקים וממזון חם מדי. כמו כן הימנעו   מפעילות מאומצת מדי, ובעיקר- מעישון, שהוא כאמור האויב הגדול ביותר של הצלחת טיפול השתלת עצם בלסת.

• יש להמנע מלחץ על שתלים דנטליים, לכן גם אסור השימוש בשן תותבת באזור.

בבחירת כירורג מנוסה ואמין ישנם סיכויים גבוהים ביותר להצלחת ההשתלה. עם זאת, כבכל מקרה של השתלה קיימת סכנה שהגוף ידחה את השתל, מצב שעלול ליצור זיהומים ולחייב את הוצאתו. כדי להקטין את הסיכון יש לשמור בקפדנות אחרי הטיפול על כל הכללים שפורטו.

טיפולים אלטרנטיביים

בשנים האחרונות קיים טיפול נוסף המשמש להגדלת עצם הלסת לצורך השתלת שתלים דנטליים. בשיטה זו הרופא מוציא חלק מעצם הלסת ומחליפה בפינים מאחים, ובמשך הזמן העצם הטבעית צומחת ומתפשטת לתוך החלל. השיטה נחשבת חדשנית יחסית ואינה נפוצה עדיין בישראל.

פורומים מרפאות שיניים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - שתלים דנטאלייםשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות