חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי שיניים באסתטיקה

טיפולי שיניים  
מרפאות שיניים
פורום טיפולי שיניים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על הלבנת שיניים?

הכנסו לשאלון וגלו!


השתלת שיניים לאסתטיקת הפה והפנים

ניתוחים פלסטיים   > טיפולי שיניים  > השתלת שיניים  > השתלות שיניים לשיפור האסתטיקה של הפה והפנים
לוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום שתלים דנטאליים
לקבלת יעוץ שלח טופס

השתלות שיניים לשיפור האסתטיקה של הפה והפנים

 
שיתוף פייסבוק

האסתטיקה של השיניים משפיעה באופן ישיר על מראה הפה והפנים. כדי להתמודד עם מצב של שיניים חסרות יש צורך בהשתלה. את ההשתלה מבצעים בדרכים שונות ותוך שימוש בתחליף מלאכותי, קוסמטי ויעיל

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

אובדן שיניים עלול להיגרם בשל ריקבון, טיפול שורש כושל, מחלת חניכיים חריפה, טראומה לפה, שחיקה ופגמים מולדים וגנטיים. היום כבר לא חייבים לחיות עם שיניים חסרות, יש הרבה דרכים לשפר את האסתטיקה של הפה והפנים ולנצל את היתרונות של השתלות שיניים.

השתלה היא פתרון קוסמטי ורפואי למצב של שיניים חסרות. את הטיפול מבצעים עם תחליף מלאכותי יעיל ונוח. השתלת שיניים מונעת מצב בו שן חסרה משפיעה על הנשך, על הרגלי האכילה ועל בעיות בריאותיות נוספות. היתרון של השתלים המלאכותיים הוא עמידות וחוזק. בהשוואה לאפשרויות שיקום אחרות כמו גשרים ותותבות, זו גם הדרך האסתטית ביותר לשפר את מראה הפה והפנים.

כיצד מבוצע טיפול השתלת שיניים?

הטיפול כולל מספר שלבים מרכזיים:

א. הכנת הלסת - בשלב הראשון מכינים את הלסת להחדרת השתל. זהו השלב בו מבצעים חור ניתוב בקוטר קטן באיזור בלסת שבו חסרה השן. המטרה בקידוח היא להחדיר בורג טיטניום, שמחזיק את השתל הדנטאלי במקומו. הבורג לא נראה מבחוץ ולכן אין לו משמעות אסתטית אלא פונקציונאלית בלבד. מעבר לכך, בשלב הכנת הלסת מונעים נזק למבנה הפנים על ידי קדיחה מדויקת המבוצעת באמצעים אמינים ומתקדמים.

ב. מיקום השתל - בשלב השני מרחיבים את חור הניתוב כדי שגודלו יתאים להברגת בורג הטיטניום. רק לאחר החדרה יסודית של הבורג ניתן להרכיב מכסה מגן ולאפשר למקום להתאחות. תהליך העיגון של השתל מלווה בביטוי פיזי כמו נפיחות, אך הוא אינו כרוך בסיכון מיוחד.

ג. החלפת כתר - בשלב השלישי ממתינים מספר חודשים ולאחר מכן מסירים את כיסוי המגן ומניחים במקומו כתר זמני. הכתר מונח על החלק העליון של השתל והוא משמש כתבנית שסביבה גדלים החניכיים. השתלת השיניים מסתיימת לאחר שהכתר הזמני עצמו מוחלף בכתר קבוע.

מה משפיע על המראה האסתטי של הפנים לאחר השתלות שיניים?

היות וקיים קשר ברור בין מראה הפנים והפה לבין אופי ההשתלה, חשוב להקפיד על תהליך יעיל של החלמה ושיקום. יש להישמע להוראות הרופאים וכך לשפר את המראה האסתטי בסיום התהליך. הדגש העיקרי הוא על היגיינת הפה, שימוש בחוט דנטאלי וצחצוח שיניים. עדיף להימנע מעישון לאחר סיום תהליך ההשתלה ורצוי לנצל את ההזדמנות על מנת לשפר את המראה האסתטי של שאר השיניים.

פגישות מעקב אצל רופא שיניים הן חלק בלתי נפרד מתהליך ההחלמה. במהלך פגישות המעקב ניתן לראות את קצב ההתאחות של איזור ההשתלה, את גדילת החניכיים סביב התבנית ואת רמת ההיגיינה של הפה. פגישת מעקב גם מאפשרת לרופא להפנות את המטופל לשיננית. המטרה במקרה כזה היא לעקוב אחר ניקוי השיניים ולהבטיח הצלחה לטווח ארוך.

לסיכום, שיקולים אסתטיים משפיעים לעיתים קרובות על השאלה האם לבצע השתלות שיניים. ההשתלות מומלצות עבור גברים ונשים בטווח גילאים רחב והן מיועדות למגוון מצבים רפואיים. את ההשתלות מבצעים בתהליך שאינו מלווה בתופעות לוואי, אך דורש החלמה ארוכה ומעקב מקצועי צמוד.

פורומים מרפאות שיניים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - שתלים דנטאלייםשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות