חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי שיניים באסתטיקה

טיפולי שיניים  
מרפאות שיניים
פורום טיפולי שיניים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על הלבנת שיניים?

הכנסו לשאלון וגלו!


השתלת שיניים

לוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום שתלים דנטאליים
לקבלת יעוץ שלח טופס

השתלות שיניים

 
שיתוף פייסבוק

הגעתם לגיל בו אתם זקוקים לטיפול השתלות שיניים? כל הפרטים וההסברים על אחד ההליכים הרפואיים הנפוצים בישראל

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

השתלת שיניים היא ההליך הרפואי המקובל והמומלץ על ידי רוב רופאי השיניים, במקרה של אובדן שן. זהו טיפול שיניים נפוץ, בעל סיכויי הצלחה גבוהים ואחוז סיכון נמוך עד אפסי. למי מיועדות השתלות שיניים, איך זה נראה וכמה זה עולה?

התאמה לטיפול השתלת שיניים

במקרה של חוסר שן, מועמדים שמתאימים לטיפול השתלת שיניים הם אנשים שבריאותם הכללית טובה ומצב הפה שלהם תקין. גם מועמדים עם ליקויים בריאותיים או בעיות שיניים וחניכיים זמניות יכולים להתאים להשתלות שיניים, אך יש להתייעץ עם הרופא על תכנית טיפולית מתאימה.

ההליך ותוצאותיו

הליך השתלת שיניים הוא הליך הדרגתי שנעשה בשלבים ואורך בסך הכל מספר חודשים. בין אם מדובר בשן חסרה אחת או במספר שיניים אותן יש להשלים, ההשתלה מתחלקת לשלב הבדיקות וקביעת תכנית הטיפול, שלב הכנסת השתל, המתנה לקליטה או דחייה ולאחר מכן הברגת השן המושתלת וכיסויה בכתר. ישנם הבדלים קלים בין השיטות השונות המשמשות להשתלה, כאשר לרוב, מצבו הכללי ובעיקר מצב הפה של המטופל יכריעו באיזו שיטה מומלץ להשתמש.

השתלות שיניים הן ניתוח קטן שמתבצע בחניכיים ובעצם הלסת. ברוב המקרים העצם דחוסה וחזקה במידה מתאימה, ויכולה לשאת את הליך הברגת תושב השתל. עם זאת במקרים בהם ישנה ספיגת עצם או דילול עצם, הטיפול יתחיל במציאת פתרונות להגדלת שטח העצם וחיזוקה.

בשלב המרכזי של הטיפול, הרופא המטפל חושף את אזור העצם וקודח חור קטן, ומבריג לתוכו את התושב. הדבר נעשה בהרדמה, ללא תחושת כאב ולאחר מספר ימים של לקיחת אנטיביוטיקה למניעת זיהום. מרגע שהתושב מונח במקומו יש להמתין מספר חודשים על מנת לוודא את קליטתו ולאפשר למקום להחלים באופן מלא.

השלב הבא של השתלת שיניים כולל פגישה נוספת אצל הרופא, בה מוברגת השן אל התושב. השן היא מעין כתר שנעשה על פי מידה ובהתאמה אישית. תוצאות השתלות שיניים מחזיקות מעמד למשך זמן רב ואף לכל החיים, במידה והשתל נקלט. ברוב המטופלים לא קיימת בעיה של דחיית שתל.

השתלות שיניים ביום אחד

אחד מהסוגים של טיפולי שיניים שנחשב למבוקש וחסכוני הוא השתלת שיניים ביום אחד. מטופלים מבוגרים או כאלו שחסרות להם מספר שיניים יכולים לבצע את ההליך באופן מרוכז ולהשלים בטיפול יחיד את כל השיניים החסרות. לרוב לא מדובר ביום אחד שבו ניתן להתחיל ולסיים את הטיפול, מאחר וכאמור, הטיפול מתחלק למספר פגישות וכולל המתנה של מספר חודשים, לצורך החלמת המקום ולצורך וידוא קליטת התושב. היתרון בהליך השתלות שיניים ביום אחד הוא שניתן בפגישה אחת לייצר את התשתית לכל השיניים החסרות, ובפגישה נוספת, מספר חודשים לאחר מכן, להשלים את ההליך ולהבריג את כל השיניים למקומן. כך מתאפשר למטופלים לחסוך זמן וכאבים.

יתרונות וסיכונים

טיפולי השתלות שיניים כוללים בעיקר יתרונות ומעט מאוד סיכונים. כמו כל טיפול שיניים, מועמדים לטיפול שסובלים ממחלות רקע כלליות, מחלות פה וחניכיים או בעיות שיניים מורכבות יזכו לתכנית מורכבת ומקיפה יותר על מנת לאפשר להם להתחיל בהליך ולהגיע לפה יפה ובריא ולאיכות חיים גבוהה. מטופלים שנהנים מבריאות כללית טובה ומבריאות פה תקינה יוכלו ליהנות מהיתרונות בלבד, ולהימנע מכל סיכון אפשרי.

היתרון העיקרי של השתלת שיניים הוא לאו דווקא היתרון האסתטי אלא התפקוד המקסימלי אליו ניתן להגיע לאחר קליטת השתל ולאחר הברגת השן. השן המושתלת שומרת על כל התפקידים של השן המקורית מבלי לפגוע בשיניים אחרות. החלופה העיקרית שקיימת עבור השתלות שיניים היא מה שקרוי גשר, הליך שבו נפגמות שתי השיניים הסמוכות לשן החסרה על מנת לאפשר להן לשאת מבנה שתפקידו להחליף את השן שאבדה. ביחס לחלופה זו, השתלה מאפשרת להשלים את החוסר של שן או שיניים מבלי לפגוע בשיניים בריאות ולכן נחשבת מומלצת יותר.

הסיכונים של טיפול שיניים זה הם בעיקר בדחיית השתל. כאשר מתרחשת דחייה של שתל על ידי הגוף ניתן להוציאו באופן מיידי ולהפסיק כל כאב או אי נוחות שנגרמו כתוצאה מנוכחותו של השתל. חודשי המנוחה בהליך השתלת שיניים, בין שלב הברגת התושב לשלב הברגת השתל (השן), מיועדים על מנת לוודא קליטה תקינה ולהבטיח שלא תתבצע דחיית שתל.

מחירים

השתלת שיניים היא הליך פרטני ומותאם אישית לכל מטופל ומטופלת, בהתאם למצב הפה, למספר השיניים החסרות ולתוצאה הרצויה. מסיבה זו, מחירי ההליך יכולים לטפס ולהגיע לסכומים גבוהים.

המחיר יהיה פונקציה של מספר גורמים, ביניהם:

• מספר השיניים החסרות ומכאן, מספר השתלים הנדרשים.

• סוג החומר בו נעשה שימוש: כאן מדובר בעיקר על החומר שמהווה תחליף לשן עצמה ולא על החומר ממנו עשוי התושב. התושב עשוי טיטאניום או סגסוגת אחרת שגם היא חזקה מספיק לנשיאת השן ונייטרלית מספיק כך שלא תידחה על ידי הגוף.

• מחירי השתלות שיניים נקבעים גם בהתאם ליוקרת המרפאה ומידת המומחיות של הרופא המטפל.

פורומים מרפאות שיניים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - שתלים דנטאלייםשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות