חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולים אסתטיים

אסתטיקה רפואית  
מרפאות אסתטיקה רפואית
פורום אסתטיקה רפואית

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפול העלמת ורידים?

הכנסו לשאלון וגלו!


כתמי עור

ניתוחים פלסטיים   > אסתטיקה רפואית  > הסרת כתמים  > כתמי עור – המדריך, חלק 2
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום העלמת כתמי עור
לקבלת יעוץ שלח טופס

קרופניק

כתמי עור – המדריך, חלק 2

 
שיתוף פייסבוק

אחרי שהסברנו על הסוגים השונים של כתמי עור, אנחנו מגיעים לפתרונות. כל הטיפולים הקיימים לטיפול בתופעה של כתמי עור – בכתבה שלפניכם

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

למעט כתמי עור כהים שמקורם גנטי, הורמונלי או כזה הקשור בגיל, שפורטו בחלקו הראשון של המדריך, קיימים כתמים שמקורם בטראומה פנימית או חיצונית שעבר העור, ובתהליך ריפוי לא תקין: אקנה, חתכים, חבלות ופציעות שהתרפאו תוך כדי חשיפה לשמש, עלולים להותיר כתמי עור שיהפכו כהים ובולטים יותר עם הגיל.

סוג נוסף של כתמי עור הוא כתמים בהירים. במידה וגיליתם כתמים בעור שצבעם בהיר יותר מצבע עורכם, ייתכן שאתם בעלי עור כהה שעבר תהליך הצטלקות כתוצאה מפציעה - או שאתם סובלים מויטיליגו. ויטיליגו או בהקת היא מחלה הפוגמת בייצור מלנין, הפוגעת בשני אחוזים מכלל האוכלוסייה. במקרים של ויטיליגו מומלץ להימנע מחשיפה מוגזמת לשמש, אולם להיחשף במידה מבוקרת כיוון שקרני ה-UV מעודדות ייצור מלנין. זוהי אינה מחלה מדבקת, ומלבד המטרד האסתטי היא לא גורמת סיכון בריאותי.

לאחר שלמדתם להבחין בין הסוגים השונים של כתמי עור והבנתם את השפעתה הגדולה של קרינת השמש על כל סוגי הכתמים כמעט, תוכלו להתפנות למידע הפרקטי יותר: איך למנוע הופעה של כתמי עור נוספים, ואיך לטפל בכתמים קיימים.

כתמי עור - מניעה

הדרך הטובה ביותר למנוע הופעתם של כתמי עור היא לדאוג להגנה גבוהה מפני השמש – על אחת כמה, כאשר מדובר באקלים הקיים בישראל. אין ספק, כאן מדובר בצעד אסטרטגי לטווח ארוך: ככל שמקדימים להתגונן מקרינת השמש בגיל צעיר, כך מובטחות תוצאות טובות יותר לשנים ארוכות. על מנת למנוע חשיפה לקרינתה המזיקה של השמש לא מספיק למרוח קרם הגנה, ומומלץ ללבוש בגדים המכסים את העור וכובע המגן על עור הפנים. רצוי להימנע מלצאת החוצה בשעות בהן השמש יוקדת – בקיץ מדובר בשעות שבין 10 בבוקר לארבע אחר הצהריים – וכמובן לוותר על בטן/גב בים ובבריכה. לאחר כל פציעה או פגיעה בעור או ברקמות הסמוכות לו, הקפידו במיוחד להימנע מחשיפה של האזור לשמש.

עם זאת, קרני השמש מסייעות לייצור של ויטמין חשוב – ויטמין D – ועל כן מומלץ שלא להימנע לחלוטין מחשיפה. כיום רווחת הדעה בקרב הרופאים, שעשרים דקות של חשיפה לשמש מתונה, ללא אמצעי הגנה ובשעות אחר הצהריים המאוחרות, מספיקות לצורך ייצור תקין של ויטמין D, בצעירים בעלי עור בהיר. כמות החשיפה הנדרשת גדלה ככל שהעור כהה יותר, וככל שהגיל עולה.

דרך נוספת לתרום למניעת כתמי עור היא להימנע מחשיפה לחומרים מזהמים ורעלים עד כמה שניתן. חומרים מזהמים הם, בין השאר: פיח, חומרי ניקוי, חומרי הדברה, חומרים לצביעת השיער וכימיקלים נוספים ועשן סיגריות. כמו כן מומלץ להקפיד לספק לגוף נוגדי חימצון (אנטי אוקסידנטים) המסייעים בנטרול רעלים אלו בגוף. במקרים מסוימים, כאשר מדובר על כתמי עור הורמונליים כתוצאה מנטילת גלולות, אין ברירה אלא להפסיק את הנטילה כדי לשמור על עור יפה, בעל מראה וגוון אחיד – ולדאוג לאמצעי מניעה אחרים.

העלמת כתמי עור קיימים

גם אם כבר הופיעו כתמי עור, עדיין לא מאוחר מדי. קיימות שיטות רבות לצורך הסרת כתמים או הבהרת כתמי עור – החל מתכשירי קוסמטיקה ועד ביצוע פילינג עמוק.

תכשירים קוסמטיים – ובעיקר אלו המכילים חומצת פירות, נגזרות של ויטמיני A או חומצה אלפא הידרוקסית, מסייעים באופן מוגבל בהעלמת כתמי עור. חברות קוסמטיקה מוגבלות במינוני החומרים הפעילים המותרים לשימוש במוצריהן, ועל כן מרבית הקרמים, הסרומים ותכשירי הניקוי מכילים רכיבים מבהירים בכמות מוגבלת שלא תמיד משיגה את האפקט הרצוי. כתמי עור עמוקים ועקשנים זקוקים לטיפול אגרסיבי יותר.

קרמים רפואיים – נרקחים באופן פרטי על פי מרשם רופא עור. אלו מכילים רכיבים פעילים כגון רטינול או הידרוקינון במינונים גבוהים, בהתאם לאבחנת הרופא. קרמים ומשחות כאלו יעילים בהעלמת כתמי עור עמוקים יותר, אולם יש צורך להקפיד בדייקנות על משך הטיפול והוראות השימוש.

טיפולי אור – הקרויים גם פוטורג'וביניישן, מסייעים בהסרת כתמי עור שטחיים ועמוקים כאחד.

פילינג – פילינג שטחי, לעתים בשילוב קרמים רפואיים, מתאים לטיפול בכתמי עור מסוג שטחי עד בינוני. לצורך הסרת או הבהרת כתמים עמוקים יותר ניתן לבצע פילינג בינוני, מכני או בעזרת לייזר. פילינג עמוק מתאים לטיפול בכל הסוגים של כתמי עור עמוקים שמקורם בדרמיס, וכאשר קיימים בנוסף גם קמטים.

פורומים מרפאות אסתטיקה רפואית הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - העלמת כתמי עורשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות