חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולים אסתטיים

אסתטיקה רפואית  
מרפאות אסתטיקה רפואית
פורום אסתטיקה רפואית

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם את יודעת הכל על טיפול לאיפור קבוע?

הכנסו לשאלון וגלו!


הבהרת כתמים

ניתוחים פלסטיים   > אסתטיקה רפואית  > הסרת כתמים  > הבהרת כתמים – כל השיטות
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום העלמת כתמי עור
לקבלת יעוץ שלח טופס

קרופניק

הבהרת כתמים – כל השיטות

 
שיתוף פייסבוק

רוצים לבצע הבהרת כתמים ולא יודעים איך? את כל הפרטים על סוגי הטיפולים, אופן ההליך והסיכונים האפשריים – תמצאו בכתבה שלפניכם

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

הבהרת כתמים היא פעולה שמטרתה לגרום לכתם להגיע לגוון הטבעי של העור, עד כמה שניתן. כתמים בעור נוצרים כתוצאה מריכוזים של מלנין – חומר האחראי על יצירת פיגמנטים בעור. הפיגמנט מלנין קובע את השינויים בגוון העור בתהליך השיזוף, וגם את השינויים הנקודתיים באזורים מסוימים על פני העור, הנקראים כתמי עור. השיטות הקיימות כיום לצורך הסרת כתמים נבדלות זו מזו בעיקר במידת התאמתן לסוג העור וסוג הכתם, בתקציב ובזמן הריפוי וההחלמה.

הבהרת כתמים בעזרת פילינג

פילינג מיועד להשגת מראה צעיר, חלק וזוהר יותר של העור, ויכול לטפל בכתמים וקמטים כאחד. מידת ההתערבות נקבעת בהתאם לעומק הקילוף הנדרש – כתמי שמש שטחיים זקוקים לפילינג עדין המקלף את שכבת האפידרמיס בלבד, בעוד כתמי עור שמקורם בעומק הדרמיס, כגון כתמי גיל, דורשים פילינג עמוק. שיטה זו של הבהרת כתמים אינה מתאימה לעור כהה - אם כי טיפול משולב, הכולל מריחת קרמים רפואיים לפני ואחרי ביצוע הפילינג, עשוי לשפר הבהרת כתמים גם בעור כהה.

קיימים שני סוגים – פילינג מכני, וכזה הנעשה בעזרת לייזר. בשיטה המכנית נמרחת חומצה על העור, המקלפת באופן מכני את שכבות העור, כאשר ריכוז החומצה וזמן ההשפעה קובעים את עומק הקילוף. בשיטת פילינג בלייזר, מוסרות שכבות עור במידה הרצויה, בעזרת קרני לייזר. שתי השיטות מעודדות יצירה של שכבות עור חדשות, נקיות מכתמים וקמטים.

פילינג מתאים בעיקר לצורך הבהרת כתמים בפנים ובצוואר, שם העור עבה מספיק. העור העדין יותר של אזור הידיים או המחשוף עלול להגיב בהצטלקויות ולא מתאים לשיטה זו. לאחר הבהרת כתמים בעזרת פילינג יש להימנע לחלוטין מחשיפה לשמש ולחומרים מזהמים, כאשר נבנות שכבות העור החדשות. ניתן לבצע פילינג קל ולחזור על הטיפול מספר פעמים, להשגת תוצאות טובות יותר. זמן ההתאוששות תלוי בעומק הקילוף, ועשוי להמשך בין מספר ימים לשבועיים.

הבהרת כתמים באמצעות טיפולי אור

טיפולי אור, הקרויים גם פוטו רג'וביניישן, משיגים הבהרת כתמים במנגנון שונה – קרן אור באורכי גל משתנים, הנקבעים בהתאם לצבע העור ולעומק הכתם, נשלחת אל ריכוזי המלנין ומפרקת אותם, והגוף מפנה את פסולת הפירוק. משך הטיפול תלוי בעומק הכתם, ובדרך כלל מדובר על טווח שבין שניים עד חמישה טיפולים. זהו טיפול חדשני לקמטים, קמטוטים ולצורך הבהרת כתמים ופגעי עור, וניתן להתאים את אורך הגל ועוצמתו לכל סוגי העור ולמרבית סוגי הכתמים.

הבהרת כתמים בעזרת קרמים רפואיים - רטינול והידרוקינון

קרמים המבוססים על רטינול, שהוא נגזרת של ויטמין A, ניתנים כיום במרשם רופא וברקיחה אישית בבית המרקחת, לטיפול בפגעי עור שונים, ביניהם כתמי עור בדרגת עומק קלה עד בינונית. לרטינול מספר פעולות עיקריות, ביניהן קילוף עדין, הבהרת כתמים וייבוש. מריחת רטינול בשילוב חשיפה לשמש יכולה דווקא להכהות כתמים קיימים בעור. גם חומר הנקרא הידרוקינון נחשב למבהיר חזק, ומשמש כמרכיב עיקרי בקרמים רפואיים.

שימוש בקרם, שעלול להכיל גם סטרואידים, דורש הימנעות מחשיפה לשמש, מריחה מדויקת על הכתם עצמו ולא על העור מסביב והקפדה על משך הטיפול הנדרש. תופעות לוואי עלולות להיות אלרגיה לאחד הרכיבים – לרוב זהו ההידרוקינון. במקרים כאלה מפסיקים את השימוש.

הבהרת כתמים במכונים קוסמטיים

חלק מהקוסמטיקאיות מוסמכות לבצע טיפולים קוסמטיים של פילינג עדין בעזרת חומצה קוג'ית או חומצה אולאית. אלו הן חומצות בעלות ריכוז נמוך יחסית ואפקט לא אגרסיבי, המתאימות בעיקר לצורך הבהרת כתמים הנוצרים באפידרמיס – שכבת העור העליונה והשטחית.

הבהרת כתמים - תכשירים קוסמטיים וטיפולים ביתיים

תכשירים קוסמטיים המכילים חומצה אלפא הידרוקסית או חומצות אחרות במינונים נמוכים, נמכרים בפארמים ובבתי המרקחת. פעילותם בתחום הבהרת כתמים היא מוגבלת, בעיקר בשל הריכוז הנמוך של הרכיבים ופעולתם העדינה על העור. מספר חומרים ידועים בשימוש מזה זמן רב, והם נפוצים הן בתעשיית הקוסמטיקה והן בשימוש ביתי יותר וברפואה האלטרנטיבית, לצורך הבהרת כתמים. ביניהם ניתן למנות את פרי הרימון, צמח הנקרא קלנדולה (ציפורני חתול), פטרוזיליה, שמן אתרי של קליפת לימון, בבונג (קמומיל) ואתרוג – כבעלי יכולת הבהרת כתמים ובעלי השפעה טובה על העור. למי שמעוניין להשיג הבהרת כתמים בשיטות ביתיות, מומלץ להיזהר ממריחת שמנים אתרים ישירות על העור, ללא דילול.

פורומים מרפאות אסתטיקה רפואית הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - העלמת כתמי עורשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות