חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולים אסתטיים

אסתטיקה רפואית  
מרפאות אסתטיקה רפואית
פורום אסתטיקה רפואית

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על הטיפול בהזעת יתר?

הכנסו לשאלון וגלו!


כתמים בפנים

ניתוחים פלסטיים   > אסתטיקה רפואית  > הסרת כתמים  > כתמים בפנים – דרכים למניעה
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום העלמת כתמי עור
לקבלת יעוץ שלח טופס

קרופניק

כתמים בפנים – דרכים למניעה

 
שיתוף פייסבוק

אם גם אתם לא מעוניינים שהגיל המתקדם שלכם יוסגר על ידי כתמים בפנים, כדאי שתקראו את הכתבה הבאה. הכל על השיטות למניעת כתמים בפנים, עוד לפני שהם מהווים בעיה של ממש

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

כתמים בפנים עלולים להסגיר גיל מתקדם, ונחשבים יחד עם קמטים וקמטוטים למטרד אסתטי של ממש. הפנים הן האיבר החשוף ביותר לשמש ולפגעי הסביבה, והראשון להיפגע מקרינה ומחומרים מזיקים אחרים המצויים בסביבה. כיוון שהפנים הן האיבר הגלוי והקומוניקטיבי ביותר בגוף, יש חשיבות רבה למנוע נזקים לעור הפנים, עד כמה שניתן ובכך למנוע את הצורך בטיפולי הסרת כתמים לאחר שאלה כבר נוצרו. מניעה והגנה מפני כתמים בפנים היא לא רק השקעה אסתטית, אלא גם השקעה בריאותית לטווח ארוך – כיוון שהגורמים התורמים להיווצרותם של כתמים בפנים קשורים הרבה פעמים בהתפתחות מחלות כגון סרטן, בעיות נשימה, ועוד.

כתמים בפנים - עדיף להישאר בצל

כלל המניעה הראשון הוא הימנעות מחשיפה לשמש. השמש היא האויב העיקרי ביצירת כתמים בפנים ובכל מקום אחר בגוף, שחשוף לקרינת ה-UV - קרניים אולטרה סגוליות. קרינה זו תורמת להתפתחותם של כל סוגי הכתמים – כתמי שמש, נמשים וכתמי גיל – ומעודדת החמרה בכתמים אחרים, כגון כתמי הריון, כתמי עור הנוצרים כתוצאה מפצעים או הצטלקויות בעור – ועוד. השמש קשורה ישירות גם בהיווצרותן של מוטציות סרטניות על פני העור. על מנת למזער את נזקי השמש, יש להימנע משהיה בחוץ בשעות בהן הקרינה נמצאת בשיאה – בקיץ הישראלי, מדובר על השעות שבין עשר בבוקר לארבע אחר הצהריים. כאשר נמצאים בחוץ, מומלץ למרוח קרם הגנה בעל מקדם הגנה גבוה, לחבוש כובע רחב שוליים ומשקפי שמש מסננות קרינה.

למרות היותה אחד הגורמים העיקריים להיווצרות כתמים בפנים, השמש גם מספקת לגוף את היכולת להפיק ויטמין D, החשוב מאוד בשמירה על הבריאות ועל מערכת החיסון. הקרמים המספקים הגנה מפריעים לתהליך זה – מה שאומר שיש צורך בחשיפה מתונה לקרני השמש, ללא הגנות. ההמלצה הרווחת כיום בקרב אנשי המקצוע בתחום היא חשיפה של 20 דקות, מספר פעמים בשבוע, בשעות הבוקר המוקדמות או שעות אחר הצהריים המאוחרות. ההמלצה מתאימה לצעירים בעלי עור בהיר. ככל שמדובר בעור כהה יותר ובגיל מתקדם, עולה זמן החשיפה הדרוש לייצור תקין של ויטמין D.

כתמים בפנים - הימנעות מגורמים סביבתיים

כתמים בפנים מושפעים גם מגורמים סביבתיים אחרים – זיהום אוויר, חשיפה לכימיקלים ועוד. כימיקלים מצויים בחומרים המשמשים בתעשיות כבדות, אבל גם בחומרי ניקוי ביתיים, במדללים כגון טרפנטין או אצטון, בלקים לציפורניים, ולעתים אפילו בתכשירים הקוסמטיים עצמם, הנרכשים בפארמים. כדי למנוע כתמים בפנים יש להימנע עד כמה שניתן מחשיפה לחומרים אלו. רעילותם הרבה גורמת לגוף לפתח הגנות מפניהן, שעלולות להתבטא בין היתר ביצירה מוגברת של תאי מלנין – התאים האחראים ליצירת הפיגמנט בעור, שמתרכזים באופן אקראי וגורמים להופעת כתמים בפנים. כתמים בעור כתוצאה מחשיפה מצטברת לכימיקלים עלולים להופיע גם לאחר שנים, לא רק בפנים אלא בכל מקום בגוף שהיה חשוף יותר לחומר.

רעלנים נוספים, המצויים בסיגריות ומופקים בגוף כתוצאה משתייה מוגברת של אלכוהול, עשויים לתרום גם הם ליצירת כתמים בפנים – בעיקר בשילוב עם חשיפה לשמש. הימנעות מעישון ומאלכוהול תורמת לפיכך גם היא למניעת כתמים בפנים.

על מנת למזער נזקים של רעלים סביבתיים בהם לא ניתן לשלוט, כגון זיהום אוויר, ניתן לצרוך כמויות גדולות של נוגדי חמצון (אנטי אוקסידנטים). נוגדי חמצון מסייעים בנטרול רעלים שונים בגוף, ועשויים לסייע גם בהגנה עתידית מפני כתמים בפנים. נוגדי חמצון נמצאים בחלק מהמזונות, או שניתן לצרוך אותם כתוסף קבוע.

כמו כן, מומלץ לשמור על פנים נקיות ולהקפיד על רחצה בוקר וערב במים וסבון, על מנת להסיר שאריות לכלוך, אבק ואיפור. סוג הסבון צריך להיות מותאם לסוג העור, ולמידת הרגישות של עור הפנים.

כתמים בפנים - גם ההורמונים משחקים תפקיד

הורמונים עשויים להשפיע גם הם על כתמים בפנים, ולפיכך יש להקפיד על איזון הורמונלי תקין. במקרה של אקנה בנערות ובחורות, מומלץ הרבה פעמים לטפל בעזרת גלולות למניעת הריון המשפיעות על המערכת ההורמונלית, כיוון שאקנה עלול להותיר צלקות או כתמים בפנים. מצד שני הגלולות עצמן, המכילות הורמונים ונגזרות של הורמונים, עשויות לזרז הופעת כתמים – כך שבמידה ובמהלך טיפול הורמונלי מופיעים כתמים חדשים, יש להפסיק מיד את הטיפול אם ניתן, על מנת למנוע החמרה במצב הכתם והופעה של כתמים חדשים. כתמים בפנים שמקורם הורמונלי הם כתמים רחבים המופיעים לרוב באזור הלחיים והמצח.

פורומים מרפאות אסתטיקה רפואית הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - העלמת כתמי עורשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות