חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

ניתוחי בטן באסתטיקה

ניתוחי בטן  
מנתחים פלסטיים
פורום ניתוחים פלסטיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפול שאיבת שומן?

הכנסו לשאלון וגלו!


שאיבת שומן ללא ניתוח

ניתוחים פלסטיים   > ניתוחי בטן  > שאיבת שומן  > שאיבת שומן ללא ניתוח – האם זה אפשרי?
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום שאיבת שומן
לקבלת יעוץ שלח טופס

שאיבת שומן ללא ניתוח – האם זה אפשרי?

 
שיתוף פייסבוק

הביטוי שאיבת שומן ללא ניתוח מפנה בדרך כלל לשלל הטיפולים שגורמים לשומן לנדוד בגוף מבלי לבצע ניתוח. לפניכם כל השיטות עבור שאיבת שומן ללא ניתוח

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

שאיבת שומן ללא ניתוח היא שם כולל למספר שיטות שפעולתן העיקרית היא המסת מצבורי השומן שבגוף. ניתן לעשות זאת בעזרת מספר מכשירים וטכניקות, ביניהן לייזר וגלי אולטרה סאונד, שמפרקות את תאי השומן או ממיסות אותם. שאיבת שומן והמסת שומן הינן שני הליכים שונים, וכיום מדובר בשתי פעולות נפרדות או משלימות: ניתן להמיס את השומן או לגרום לפירוק שלו – ולהותיר לגוף את פעולת הסילוק, וניתן לשאוב אותו מהגוף, כטיפול משלים שאינו הכרחי בכל המקרים.

רעיון ההמסה הוא פשוט - השומן מתפרק לחלקיקים קטנים או הופך לנוזל וכך חודר את דופן התא הודות לחוק טבע פיזיקלי שמוכר לרובנו משיעורי ביולוגיה ונקרא דיפוזיה. לאחר מכן, השומן מובל בהדרגה, בתהליך שאורך מספר שבועות, אל כלי הדם ומשם לכליות ולכבד, שמסננים אותו החוצה דרך מערכת השתן. על מנת שיקרה כל התהליך הזה, שמאפשר סילוק עצמי על ידי הגוף, יש להעביר את תאי השומן למצב נוזלי, או לגרום לפירוק כימי שלהם. פעולות אלו נעשות על ידי המכשירים השונים, שמציעים שאיבת שומן ללא ניתוח, שהיא למעשה המסת שומן ועידוד התהליך שתואר למעלה.

שאיבת שומן ללא ניתוח בלייזר

מכשירים כגון הסמרט ליפו הם מכשירי המסת שומן שמבוססים על לייזר ומיועדים לבעלי עודף משקל קל עד בינוני. הלייזר ממיס את תאי השומן - ואותם בלבד, בעזרת חום גבוה שנשלח באופן ממוקד אל התאים, בעזרת צינורית דקיקה. לא מדובר בניתוח אולם נעשית הרדמה מקומית על מנת לנטרל את תחושת הדקירה. ההליך לא מותיר צלקות, זמן ההחלמה אורך כשבוע וניתן לחזור מיד לשיגרה, אולם תוצאות מלאות מושגות לאחר מספר חודשים. בשיטה זו שמכונה שאיבת שומן ללא ניתוח ניתן להמיס עד ליטר אחד, שהוא שווה ערך לק"ג שומן פחות או יותר, בכל טיפול – ניתן לחזור על טיפולים במרווחי זמן, ובמידה ושומרים על פעילות גופנית ודיאטה בין הטיפולים, ניתן להגיע לתוצאות טובות ומשמעותיות. יתרונות נוספים של הלייזר: צורב את כלי הדם באזור וגורם להופעה מינימלית של שטפי דם, מעודד ייצור קולגן שגורם למראה מוצק של העור באזור ההמסה.

שאיבת שומן ללא ניתוח בעזרת אולטרה סאונד או גלי רדיו

גם שיטות אלה אינן פולשניות, וגורמות לפירוק של תאי השומן. טיפולים במכשיר כגון אולטרה שייפ אורכים כשעה, מיועדים לשכבות שומן בעובי מינימלי של סנטימטר וחצי ומתאימים לאזורים נרחבים יחסית. מכשירים אחרים כגון הבודי טייט עובדים גם הם על פי עיקרון דומה אך בשילוב של אנרגיית רדיו ואנרגיה חשמלית, במקום חום או תהודה על קולית.

שאיבת שומן ללא ניתוח בזריקה

זוהי שיטה נוספת המכונה גם שאיבת שומן ללא ניתוח, ואף היא אינה פולשנית, לא מותירה צלקות ומאפשרת חזרה מיידית לשיגרה. לא מדובר על מזרק ששואב את השומן, אלא על מזרק שמכיל פוספטידיל כולין, חומר שמוזרק ישירות אל שכבת השומן וגורם להמסת התאים. במידה ומשמינים, השומן לא חוזר ברוב המקרים אל האזור בו בוצעה ההזרקה אלא לאזורים אחרים. שיטה זו כוללת את הטכניקה הנקראת ליפותרפיה.

כל הטיפולים המכונים שאיבת שומן ללא ניתוח פלסטי עובדים כאמור על המסת שומן וסילוקו מהאזור המטופל, על ידי הגוף. כולם אינם מתאימים לבעלי עודף משקל גבוה אלא בעיקר לבעלי מצבורי שומן ממוקדים ואזורים בעייתיים בגוף, שלא נעלמים גם לאחר דיאטות ובעקבות פעילות גופנית – סנטר כפול, אחורי הזרוע, מותניים, צמיגים בבטן, ירכיים וישבן. קיימים בשוק לא מעט טיפולים משולבים, שמציעים המסה בשילוב שאיבת שומן אלא שהליך כפול זה אינו נכלל עוד בקטגוריה של 'ללא ניתוח' – מדובר בניתוח שאיבת שומן לכל דבר, שהופך קל מעט יותר למטופלים, בזכות העובדה שהשומן נוזלי ולא מוצק. מצד שני, כאשר משלבים בין הטכניקות מאבדים את היתרונות שקיימים בשיטת שאיבת שומן ללא ניתוח – מזעור תקופת ההחלמה, הפחתה משמעותית בשטפי דם וייצור מוגבר של קולגן באזור המטופל, מה שתורם למראה העור באזור הטיפול.

פורומים מנתחים פלסטיים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - שאיבת שומןשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות