חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

ניתוחי בטן באסתטיקה

ניתוחי בטן  
מנתחים פלסטיים
פורום ניתוחים פלסטיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפול להרמת גוף?

הכנסו לשאלון וגלו!


ניתוח שאיבת שומן

ניתוחים פלסטיים   > ניתוחי בטן  > שאיבת שומן  > ניתוח שאיבת שומן - כל השיטות
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום שאיבת שומן
לקבלת יעוץ שלח טופס

ניתוח שאיבת שומן - כל השיטות

 
שיתוף פייסבוק

כל המידע על שיטות שונות לביצוע ניתוח שאיבת שומן. כיצד בוחרים את שיטת הניתוח בפגישה המקדימה עם הרופא ומהן ההכנות הדרושות לקראת ההליך בכתבה הבאה

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

כאשר תגיעו לביצוע ניתוח שאיבת שומן, יסמן הרופא על גופכם בעזרת טוש, את האזורים מהם הולך להישאב שומן. ההרדמה בהליך מסוג זה תהיה הרדמה כללית - כשמדובר בשאיבה ממקומות רבים בגוף, הרדמה מקומית – כאשר שואבים ממקום אחד בלבד, או הרדמה אזורית – כאשר כל המקומות מהם שואבים מרוכזים באזור המותן ומטה. ישנם מנתחים פלסטיים, ואף מטופלים, אשר מעדיפים שבכל מקרה ההרדמה תהיה כללית, אך כאשר אין שום צורך בהרדמה שכזו יש לחשוב פעמיים האם כדאי להיכנס להליך עם הרדמה מסוג זה לאור הסיכונים הרבים יותר שכרוכים בה וההתאוששות הארוכה יותר. ניתוח שאיבת שומן בכל אחת מן השיטות הקיימות לשאיבת שומן (פרט לשיטת טומסנט) נמשך לרוב בין שעה לשעתיים, ומשתנה בהתאם לשיטה המיושמת, מספר האזורים מהם יש לשאוב וכמות השומן הנשאבת.

ניתוח שאיבת שומן - שיטות

קיימות מספר שיטות לביצוע ניתוח שאיבת שומן, השיטה הבסיסית לביצוע ההליך היא תמיד אותה אחת (השיטה הוותיקה), כאשר לשיטה זו, נוספו עם השנים וריאציות שונות שבבסיסן פועלות באותו אופן בו פועלת השיטה הוותיקה, ומטרתן לעזור בביצוע ההליך:

ניתוח שאיבת שומן - השיטה הוותיקה

בשיטה זו מנתח פלסטי מבצע חתכים קטנים (בגודל של כחצי ס"מ) באזורים המיועדים לשאיבה, כאשר השאיפה היא למקם חתכים אלו במקומות כמה שפחות בולטים לעין. דרך כל חתך מוחדרת צינורית מחוררת וקטומה (בצד המוחדר לגוף) הקרויה קנולה, אשר מחוברת למכשיר ששואב את שומן הגוף שנאגר בבקבוקים המחוברים אל מכשיר השאיבה. קוטר הצינוריות משתנה וניתן אף להחליפן במהלך ההליך במידת הצורך. בסיום השאיבה, תופר המנתח את החתכים. שיטה זו של שאיבת שומן הנה פשוטה ביותר, קלה לביצוע וכיוון שבוצעה אינספור פעמים, הניסיון בה הוא רב. חסרונה של שיטה זו מבחינת המנתח היא שעליו להשקיע מאמץ פיזי רב בביצוע השאיבה.

ניתוח שאיבת שומן - שיטת טומסנט

בשיטה זו משתמשים בעיקר במקרים בהם ההליך מבוצע תחת הרדמה מקומית. המנתח מחדיר מתחת לעור של האזור המיועד לשאיבה מים פיזיקליים המורכבים ממשככי כאבים, אדרנלין (מביא לידי הפחתה בדימומים) ובנוסף לכך נוזלים נוספים אשר עוזרים בהפרדת השומנים אותם רוצים לשאוב ובהפחתת שטפי דם אשר מופיעים לאחר הניתוח. כיוון שהמים מכילים משככי כאבים, לרוב לא יהיה צורך במתן הרדמה נוספת. בשיטה זו של שאיבת שומן כמות המים המוחדרת גדולה מאוד - לרוב עד פי שלושה מכמות השומן המיועד להישאב. בשיטה זו הליך השאיבה ארוך יותר מיתר השיטות ונע בין 4 ל 5 שעות.

ניתוח שאיבת שומן - השיטה הסופר רטובה

בדומה לשיטת טומסנט גם בשיטה זו מוחדרים מים פיזיקליים לאזור המיועד לשאיבה, כאשר ההבדל הוא בכמות המים בה משתמשים - בשיטה זו מוחדרים לגוף מים בכמות אשר שווה לכמות השומן המיועד לשאיבה. שיטה זו של שאיבת שומן מבוצעת בדרך כלל תחת הרדמה כללית.

ניתוח שאיבת שומן - שיטת האולטראסאונד

השוני בשיטה זו מהשיטה הוותיקה הוא במכונה בה נעזרים – מכונה אשר פועלת על גלי קול. גלי הקול הנפלטים מהצינוריות אל הגוף למרחק של כשלושה מילימטרים מקצה הצינורית, גורמים למעשה לפירוק והמסה של תאי השומן ולהפיכתו לנוזל, לאחר מכן השומן נשאב לבקבוקים, וכל זאת מבלי לפגוע ברקמות גוף אחרות. אומנם בהליך זה לשאיבת שומן המאמץ הפיזי של המנתח קטן בהרבה, אך כמעט ואין משתמשים בשיטה זו כלל וזאת משום שישנה טענה לפיה תוצרי הלוואי של פירוק השומנים אשר אינם נשאבים במלואם ונותרים בגוף, עלולים לייצר רדיקלים חופשיים העשויים להיות מסרטנים לאורך השנים.

ניתוח שאיבת שומן - שיטת הקנולה הרוטטת

זוהי השיטה החדישה ביותר לביצוע שאיבת שומן, הצינוריות אשר מוחדרות לגוף רוטטות, ובכך גורמות לתהליך של שבירת רקמות השומן. יתרונותיה של השיטה הן בכך שהמנתח אינו צריך להשקיע מאמץ פיזי רב בביצועה, הוא יכול לפסל את הגוף בצורה הטובה והמדויקת ביותר וזמן ההליך קצר יותר.

לקראת ניתוח שאיבת שומן

במהלך פגישתכם עם הרופא המנתח, תקבלו הסבר מפורט על ההליך, כיצד הוא מתבצע, למה ניתן לצפות, מהם הסיכונים הכרוכים בו וכיצד להתכונן אליו. הרופא יבחן את גופכם, את האזורים מהם אתם מעוניינים לבצע שאיבת שומן, יבדוק את איכות העור באזורים אלו ויצלם אותם. לאחר שיחה זו ימליץ לכם הרופא , מבין כל השיטות הקיימות, על השיטה המתאימה ביותר עבורכם לביצוע ניתוח שאיבת שומן, ויחד תגיעו להחלטות בנוגע לשיטה וכמות השומן שתישאב. בתום הפגישה תופנו לביצוע מספר בדיקות נוספות, לרוב מדובר בבדיקות דם מלאות, בדיקת שתן, צילום חזה, א.ק.ג, ולעיתים, בדיקות נוספות בהתאם לגילו ולנתוניו האישיים של כל אדם ואדם.

ההכנות לניתוח שאיבת שומן

לפני הניתוח יש להקפיד על צום מלא (ללא שתיה) של 6 שעות. יש להפסיק לעשן ולהפסיק ליטול וויטמינים, תוספי מזון ומדללי דם (כדוגמאת אספירין וקומדין) כשבועיים לפני ההליך, כמו כן, במהלך תקופה זו אין לשתות אלכוהול. לרוב תתבקשו להצטייד בחגורת לחץ אשר תולבש לכם בתום ההליך. חשוב להתקלח באופן יסודי לפני ניתוח שאיבת שומן ולהקפיד לסבן היטב את האזורים המיועדים לשאיבה.

פורומים מנתחים פלסטיים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - שאיבת שומןשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות