חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

ניתוחי בטן באסתטיקה

ניתוחי בטן  
מנתחים פלסטיים
פורום ניתוחים פלסטיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפול שאיבת שומן?

הכנסו לשאלון וגלו!


שאיבות שומן

ניתוחים פלסטיים   > ניתוחי בטן  > שאיבת שומן  > שאיבות שומן – מאילו איזורים ניתן לשאוב?
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום שאיבת שומן
לקבלת יעוץ שלח טופס

שאיבות שומן – מאילו איזורים ניתן לשאוב?

 
שיתוף פייסבוק

שאיבות שומן מהוות חלק נכבד מהפרוצדרות הפלסטיות, שכן אזורים רבים בגוף לא מגיבים לדיאטה או פעילות גופנית. אבל מאיזה אזורים ניתן לשאוב שומן? הכל בכתבה הבאה

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

שאיבות שומן מתאימות כיום כמעט לכל איזור בגוף, וניתן להתאים את טכניקת השאיבה לאיזור הרצוי ולכמות השומן המיועדת לסילוק. באופן כללי ניתן לומר שככל שהאיזור עשיר יותר בשכבות ותאי שומן, וככל שהוא ממוקם על פני שטח נרחב יותר, הטכניקות המתאימות תהיינה שאיבות גדולות או בינוניות, שמסוגלות לטפל בפירוק של כמות גדולה יותר של שומן. איזורים מצומצמים שבהם קיימים מצבורי שומן קטנים יותר, או כאלה שמכילים שומן עודף של מספר קילוגרמים בלבד, עשויים להתאים, בנוסף, לשיטות אחרות: שאיבות שומן מספקות פיתרון גם לבעלי עודף משקל ממוקד, במטרה לחטב את האיזור הרצוי שלרוב אינו מגיב לדיאטות ופעילות גופנית, ולהביאו למימדים פרופורציונליים לשאר הגוף.

ניתן לבצע שאיבות שומן בשיטות רבות – חלקן פולשניות וחלקן לא פולשניות. בין אם מדובר על ניתוח שאיבת שומן מסורתי, המסת שומן או שאיבת שומן ללא ניתוח, הטכנולוגיה המתקדמת והציוד העדין מאפשרים טיפול ממוקד גם באזורים קטנים. לעומת זאת, קיימת הסכמה גורפת בין הרופאים ששאיבת שומן לא מהווה תחליף לדיאטה, ושהיא אינה מתאימה לאנשים שסובלים מעודף משקל גבוה בכל גופם, כפיתרון להרזיה. כך שהאפשרות לבצע שאיבות שומן באדם מסויים תלויה לא רק באיזור בגוף אלא גם במידת עודפי השומן.

שאיבות שומן מתחלקות לשלושה סוגים: הסוג הפולשני, הלא פולשני והמשולב. טכניקות מהסוג הפולשני כוללות חתך, החדרת צינורית וביצוע השאיבה, כאשר השוני ביניהן הוא בכמות השומן הנשאבת ובהרכב החומרים הנלווים לפעולת השאיבה, שמטרתם לסייע בפירוק תאי השומן ובמזעור הנזקים לכלי דם בסביבה. שאיבות שומן מהסוג הלא פולשני כוללות פעולת המסה של תאי השומן, כך שהוא ניתן לסילוק עצמי על ידי הגוף. שאיבות שומן משולבות מתחלקות לשלב ההמסה, ושלב השאיבה – ומאפשרות לשאוב כמויות קטנות בקלות יחסית.

שאיבות שומן מאיזורים בהם קיים עודף שומן גדול ועיקש, כגון בטן, ירכיים וישבן, מתאימים לשאיבה גדולה – כזו הנעשית בשיטה פולשנית המיועדת לכמויות של 6 עד 12 ליטר, שהם מקבילים בערך ל-6 עד 12 ק"ג. נפחים כאלה נמצאים באנשים שסבלו בעבר מעודף משקל גבוה, הרזו ואינם מצליחים להיפטר משומן ממוקד.

סדרי גודל של 5 או 6 ליטר נמצאים לרוב בזרועות של בעלי עודף משקל גבוה - או באזורים כגון: בטן, מותניים, ירכיים וישבן אצל בעלי עודף משקל בינוני, שנוטים לצבור תאי שומן באזור בעייתי אחד או שניים. שאיבות שומן המיועדות לטפל במצבים אלו הן שאיבה בינונית בשיטה הפולשנית, בה ניתן לשאוב את הכמות כולה בפעם אחת, או בשיטה המשולבת, שמצריכה חלוקה למספר טיפולים, כאשר בכל פעם נשאבת כמות של כליטר אחד.

שאיבות שומן קטנות שמיועדות לנפחים של עד 3 ליטר הן המוצלחות ביותר, בין אם מבצעים אותן בשיטה הפולשנית ובין אם בדרך אחרת. נפחים שבין ליטר, או ק"ג שומן אחד, לבין 3 ליטרים או קילוגרמים, נמצאים בדרך כלל בזרועות של בעלי עודף משקל בינוני ובאיזורים הבעייתיים של בעלי עודף משקל קל – צמיגים בבטן, מותן עבה יחסית לשאר הגוף, ישבן וירכיים שבולטות לצדדים.

למעט אזורים אלו, שלרוב מהווים את מוקדי השומן היותר בעיתיים במרבית האוכלוסייה, ניתן לבצע שאיבות שומן גם מאיזורים אחרים שהגוף התייאש כבר מלנסות להוריד את עודפי השומן המיותרים שבהם. מדובר על סנטר כפול, זרועות אחוריות, ירכיים אחוריות, עורף, ועוד מקומות שאינם מגיבים לדיאטת הרזיה ו/או לפעילות גופנית. שאיבות שומן לאיזורים אלו יכולות להיות פולשניות או ללא ניתוח, והבחירה בין שתי האפשרויות תלויה ברצון המטופל, בהמלצת הרופא ובנפח השומן המיועד לסילוק.

פורומים מנתחים פלסטיים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - שאיבת שומן







שלח

תגובות פייסבוק



רשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות