חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולים אסתטיים

אסתטיקה רפואית  
מרפאות אסתטיקה רפואית
פורום אסתטיקה רפואית

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על הצרת היקפים?

הכנסו לשאלון וגלו!


סקלרותרפיה

ניתוחים פלסטיים   > אסתטיקה רפואית  > העלמת ורידים  > אקו סקלרותרפיה - העלמת ורידים באמצעות חומר מטרש
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום טיפול בורידים בולטים ברגליים
לקבלת יעוץ שלח טופס

קרופניק

אקו סקלרותרפיה - העלמת ורידים באמצעות חומר מטרש

 
שיתוף פייסבוק

העלמת ורידים בהזרקת חומר מטרש או בשמה, אקו סקלרותרפיה. כל מה שרציתם לדעת על שיטה נוספת וחדשנית למטרת העלמת ורידים בולטים

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

שיטה זו של העלמת ורידים בולטים קרויה גם אקו סקלרותרפיה או סקלרוזציה מונחית דופלקס (דופלקס או בשמו הנוסף-סונר, הנו סוג של אולטרסאונד), והיא שיטה חדשה. כמו בשיטת העלמת ורידים בלייזר, גם בטיפול זה לא מוציאים החוצה ורידים פגומים, אלא גורמים להם להיהרס ולאחר מכן להיטמע בהדרגה בגוף. כאן נעשה הדבר באמצעות הזרקה של חומר הגורם להטרשה של הורידים.

אקו סקלרותרפיה - העלמת ורידים בהזרקת חומר מטרש

בהליך זה של העלמת ורידים, למכשיר האולטרסאונד ישנה חשיבות רבה. האולטרסאונד הוא מכשיר להדמיה בעזרת גלי קול, ותפקידו בהליך זה הוא להנחות את הרופא, ולסייע לו לאתר ורידים פגומים על מנת להזריק את החומר רק אליהם בצורה בטוחה.

העלמת ורידים בטכניקת אקו סקלרותרפיה מתבצעת ללא הרדמה, ונמשכת מספר דקות. בעזרת מזרק עדין, ובהכוונת האולטרסאונד, מוזרק חומר מוקצף ישירות לתוך הוריד הפגום. החומר גורם לפגיעה בחלקו הפנימי של הוריד ולתגובה דלקתית בתוכו, כתוצאה מכך הוריד מתכווץ ונסגר ובהמשך מתפרק ונספג בגוף. לרוב ידרשו מספר טיפולי העלמת ורידים כאלה, בהפרש של כמה שבועות, עד העלמת כל הורידים הבולטים.

החלמה לאחר אקו סקלרותרפיה

כבר ביום הטיפול ניתן לחזור לפעילות ואף לשוב לעבודה, כשהאזור המטופל חבוש בחבישה אלסטית. את התחבושת מסיר המטופל בעצמו 24 שעות לאחר הניתוח, ואז עליו לרחוץ את האזור. לאחר מכן יש לחבוש את האזור בתחבושת בשעות היום, עד לביקורת או על פי הנחיות הרופא (בין מספר ימים למספר שבועות). בשלב הראשוני שלאחר טיפול העלמת ורידים בשיטת אקו סקלרותרפיה, יראה האזור המטופל אדום ובצקתי, ועשויים להראות בו גם קרישי דם. כמו כן צפויה רגישות מוגברת. לעתים נדירות יופיעו כתמים חומים על העור אשר ייעלמו תוך מספר שבועות או חודשים.

לזירוז ההחלמה לאחר העלמת ורידים בהזרקת חומר מטרש, מומלץ ללכת הרבה ולהימנע מעמידה ממושכת. ניתן לעסוק בפעילות גופנית גם בתקופת ההחלמה ובין טיפולי הזרקות. בשבועיים הראשונים שלאחר העלמת ורידים בטכניקת אקו סקלרותרפיה, מומלץ להתקלח מידי יום במים פושרים, ולאחר מכן ניתן להיעזר גם באמבטיות חמות. בתקופה בה נערך הטיפול, חשוב להימנע מחשיפה של אזור ההזרקות לשמש, שכן הדבר עלול להוביל לפיגמנטציה.

תוצאות אקו סקלרותרפיה - העלמת ורידים בעזרת חומר מטרש

בדרך כלל, 3-4 מפגשים מספיקים להשגת התוצאה הסופית, ומספקים הצלחה גבוהה של כ-95%. התוצאות המלאות של טיפול אקו סקלרותרפיה נראות מספר שבועות או חודשים מתום טיפול ההזרקה האחרון, לאחר שתופעות הלוואי שוככות. במידה וההליך בוצע בצורה טובה, תוצאותיו הן קבועות.

אקו סקלרותרפיה - סיכונים ותופעות לוואי

הסיכונים האפשריים בהליך העלמת ורידים בשיטת אקו סקלרותרפיה כוללים פיגמנטציה של העור באזור המטופל, ופקקת ורידית שטחית, שנגרמת לחלק קטן של המטופלים ומתבטאת בכאבים. קיים סיכון נדיר להזרקה שגויה לעורק, שעלולה לגרום לנמק, וסיכון נדיר ביותר לפקקת חמורה. מומחיות המטפל וניסיונו הם שישפיעו על הסיכוי לסבול מתופעות אלו, כמו גם על מספר הטיפולים הנדרש להשלמת הליך העלמת ורידים באמצעות הזרקת חומר מטרש.

פורומים מרפאות אסתטיקה רפואית הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - טיפול בורידים בולטים ברגלייםשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות