חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולים אסתטיים

אסתטיקה רפואית  
מרפאות אסתטיקה רפואית
פורום אסתטיקה רפואית

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפולי הסרת קעקועים?

הכנסו לשאלון וגלו!


ורידים בולטים

ניתוחים פלסטיים   > אסתטיקה רפואית  > העלמת ורידים  > ורידים בולטים - כל המידע על התופעה
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום טיפול בורידים בולטים ברגליים
לקבלת יעוץ שלח טופס

קרופניק

ורידים בולטים - כל המידע על התופעה

 
שיתוף פייסבוק

ממה נובעת תופעת ורידים בולטים ברגליים המכונים גם דליות? וכיצד לבחור בשיטה המתאימה ביותר מבין שיטות העלמת ורידים לטיפול בורידים בולטים? לפניכם מידע רלוונטי

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

דליות, אותם ורידים בולטים ונפוחים הנראים מבעד לעור הרגליים, הן בעיה נפוצה למדי. על פי הערכות, כ-40 אחוז מהנשים וכ-17 אחוז מהגברים בעולם המערבי סובלים מהתופעה. לשכיחות הגבוהה של ורידים בולטים בקרב נשים אחראים בעיקר ההורמונים הנשיים וההריונות. הסיכוי להופעת ורידים כאלו גבוה יותר גם בקרב מבוגרים, אנשים שסובלים מהשמנת יתר, אנשים שעומדים שעות רבות על הרגליים ובעלי נטייה גנטית (היסטוריה משפחתית של התופעה).

כיצד נוצרים ורידים בולטים?

בורידים תקינים קיימים שסתומים חד כיווניים שמונעים מהדם לנוע מטה, לכיוון הרגליים, ומאלצים אותו לזרום לכיוון הלב בלבד. אם השסתומים הללו נפגעים, הדם מצטבר בורידים והם מתרחבים. התופעה הזו קרויה אי ספיקה ורידית. ורידים בולטים הם תוצאה של אי ספיקה ורידית- ורידים שטחיים, בולטים ונפוחים.

ורידים בולטים אינם מהווים בעיה אסתטית בלבד, פרט לפגיעה במראה הרגל, הם עלולים לגרום לכאב, נפיחות ולסיבוכים כמו בצקות ודלקות. במקרים קיצוניים ורידים בולטים אפילו עשויים לגרום לכיבים- פצעים עמוקים ברגליים.

קיימות מספר שיטות העלמת ורידים לצורך טיפול בורידים בולטים, כשבכולן מעלימים את הוריד הפגוע- אם על ידי הוצאתו החוצה ואם על ידי הריסתו בתוך הגוף. אין צורך לדאוג בשל הוריד שאבד, ורידים בריאים אחרים שנותרו בגוף ימלאו בקלות גם את תפקידו.

ניתוח העלמת ורידים בולטים הנחשב לוותיק ביותר הוא ה- Stripping, בו נשלפים ורידים דרך חתכים בגוף. ניתוח ורידים זה לא מתאים לאנשים מבוגרים (מעל גיל 65), לסובלים ממחלות רקע שונות ולמי שהרדמה עלולה לסכן אותו. בשנים האחרונות טיפולים חדשים דוחקים את רגלי ה-Stripping. ניתוח העלמת ורידים בלייזר וטיפול להטרשה של ורידים באמצעות הזרקה (אקו - סקלרותרפיה), הם הבולטים שבהם. אחוזי ההצלחה שלהם גבוהים מאלה של ניתוח שליפת ורידים בולטים והם מתאימים לרוב המטופלים.

הפגישה עם הרופא לקראת טיפול בורידים בולטים

לפני הליך העלמת ורידים בולטים, נפגשים עם הרופא המטפל ובמהלך הפגישה עמו מותאמת השיטה או השיטות בעזרתן יועלמו הורידים, תוך התחשבות במצבו ובהיסטוריה הרפואית של המטופל. בנוסף לבדיקת המטופל על ידי מומחה לכלי דם, תתבצע בשלב זה בדיקת דופלקס. הדופלקס הוא סוג של מכשיר אולטרסאונד, שמאפשר לבחון את תפקודם של כלי דם ואת זרימת הדם שבהם. אם יוחלט על הטרשה או על טיפול בלייזר, יסייע הדופלקס גם בהליכים עצמם. בכל מקרה, הבדיקה במכשיר אינה פולשנית ולא כרוכה בכאב.

מטופל המתלבט בין שתי השיטות החדשות של העלמת ורידים - לייזר או הטרשה, חשוב שידע כי לכל אחת מהשיטות יש תומכים נלהבים המציגים אותה כ"שיטה המתקדמת ביותר להעלמת ורידים בולטים". אתר האינטרנט של המומחה או המרכז הרפואי מדגיש בדרך כלל את השיטה המועדפת עליהם.

לאחר החלטה משותפת לגבי הליך העלמת ורידים בולטים וקביעת המועד לטיפול, יינתנו הנחיות מיוחדות למטופל. מטופלים הנוטלים תרופות לדילול דם, כמו אספירין, ייתכן כי יתבקשו להפסיק את השימוש בהן בימים שלפני הניתוח לצורך טיפול בורידים בולטים.

פורומים מרפאות אסתטיקה רפואית הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - טיפול בורידים בולטים ברגלייםשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות