חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולים אסתטיים

אסתטיקה רפואית  
מרפאות אסתטיקה רפואית
פורום אסתטיקה רפואית

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפול העלמת ורידים?

הכנסו לשאלון וגלו!


ניתוח העלמת ורידים

ניתוחים פלסטיים   > אסתטיקה רפואית  > העלמת ורידים  > העלמת ורידים באמצעות ניתוח לשליפת ורידים
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום טיפול בורידים בולטים ברגליים
לקבלת יעוץ שלח טופס

קרופניק

העלמת ורידים באמצעות ניתוח לשליפת ורידים

 
שיתוף פייסבוק

העלמת ורידים יכולה להתבצע באמצעות ניתוח ורידים. כל מה שרציתם לדעת על ניתוח העלמת ורידים בולטים, השיטה הוותיקה מבין שיטות העלמת ורידים

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

ניתוח ורידים או ניתוח העלמת ורידים, הינו השיטה המסורתית והוותיקה מבין השיטות הטיפול בורידים בולטים. אחוזי ההצלחה שלו נמוכים מאלה של השיטות החדשות- רופאים מסוימים טוענים שפחות מ-50% מניתוחי ה- Striping משיגים את התוצאות המבוקשות. מאידך, בניגוד לשיטות החדשות שנמצאות בשוק שנים מועטות, ניתוח ורידים זה אינו טומן בחובו אי ודאות לגבי תופעות לוואי ארוכות טווח.

ניתוח העלמת ורידים – אופן ביצוע ההליך

ניתוח העלמת ורידים נערך בהרדמה חלקית או מלאה, במהלכו יוצר הרופא מספר חתכים במפשעה וברגליים, ושולף דרכם ורידים ונימים פגומים. לאחר מכן נתפרים החתכים. משך ניתוח ורידים זה תלוי במספר הורידים הפגומים שנשלפים והוא יכול לנוע בין שעה לשלוש שעות.

התאוששות לאחר ניתוח העלמת ורידים

לאחר ניתוח ורידים בולטים בטכניקה זו, נשאר המטופל במרכז הרפואי לאשפוז קצר. הוא עשוי להשתחרר לביתו כבר ביום הטיפול או ביום המחרת, כשהאזור המטופל חבוש בתחבושות אלסטיות. בדרך כלל ניתן לחזור לעבודה מספר ימים לאחר ניתוח העלמת ורידים בולטים. חזרה מלאה לשגרה, כולל פעילות גופנית, אפשרית כעבור מספר שבועות.

את החבישה האלסטית מסירים כעבור מספר שבועות, בין שבועיים לשישה. באותם שבועות ראשונים צפויים שטפי דם ובצקות באזור המטופל וכמו כן צפויים כאבים. סביר להניח שהרופא המטפל יורה לקחת מראש תרופות נגד כאבים ולצדן תרופות אנטיביוטיות למניעת זיהומים. להקלה נוספת בכאבים ולהפחתת הנפיחות לאחר ניתוח העלמת ורידים, ניתן להשתמש בקרח ביומיים הראשונים לאחר הטיפול ובכריות מחממות מאוחר יותר, תוך התייעצות עם הרופא.

תוצאות ניתוח העלמת ורידים

מהתוצאות הסופיות של ניתוח ורידים בולטים אפשר ליהנות כעבור מספר שבועות, לאחר ששטפי הדם והבצקת נעלמים. עם זאת, בשל החתכים והתפרים, הניתוח מותיר צלקות. ישנו סיכויי גבוה יחסית להופעה של ורידים בולטים נוספים מספר שנים לאחר ניתוח העלמת ורידים, כאשר לפי חלק מההערכות, הסיכוי לחזרה של ורידים בולטים בתוך חמש שנים מהניתוח גבוה מ- 60%.

ניתוח העלמת ורידים – סיכונים ותופעות לוואי

לזכותו של ניתוח ורידים ה- Stripping יאמר כי שכיחות הסיבוכים אחריו נחשבת לנמוכה יחסית לניתוחי העלמת ורידים אחרים. עם זאת, ישנם מספר סיבוכים אפשריים, שגורמים ליותר מטופלים ומומחים להעדיף את אחת מהשיטות החדשות. ראשית, הוא כרוך בהרדמה, לעתים אף הרדמה מלאה, על כל הסיכונים הנובעים ממנה. סיכון נוסף, שנובע מהניתוח עצמו, הוא נזק לעצבים התחושתיים הקרובים לווריד המטופל. בעקבות פגיעה בעצב כזה עלולות להיווצר הפרעות בתחושה- כאב כרוני או עמימות וחוסר תחושה. תופעה זו עלולה לבוא לביטוי אצל כשליש מהמטופלים, בעיקר בשנה הראשונה שלאחר טיפול העלמת ורידים זה.

כמו כן קיים סיכון לשטפי דם, לדימום ולזיהום, וכמובן לצלקות. ברוב המקרים הצלקות גורמת להפרעה אסתטית בלבד, אולם מאחר ושתי השיטות האחרות של העלמת ורידים לא מותירות צלקות משמעותיות, הדבר מהווה שיקול נוסף בבחירה בין ההליכים. בנוסף לסיכונים המיוחדים לו, במהלך ניתוח העלמת ורידים זה, ובכל הניתוחים הנוספים להעלמת ורידים, קיימת אפשרות תיאורטית להיווצרות של פקקת- סתימת כלי דם מסוכנת מאוד. מאחר והמטופלים נדרשים, כחלק מההנחיות, להניע את הרגליים לאחר ניתוח לשליפת ורידים, הסיכוי לכך שאכן תיווצר פקקת הוא קלוש.

פורומים מרפאות אסתטיקה רפואית הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - טיפול בורידים בולטים ברגלייםשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות