חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולים אסתטיים

אסתטיקה רפואית  
מרפאות אסתטיקה רפואית
פורום אסתטיקה רפואית

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפולי הסרת קעקועים?

הכנסו לשאלון וגלו!


דליות ברגליים

ניתוחים פלסטיים   > אסתטיקה רפואית  > העלמת ורידים  > דליות ברגליים – שאלות ותשובות
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום טיפול בורידים בולטים ברגליים
לקבלת יעוץ שלח טופס

קרופניק

דליות ברגליים – שאלות ותשובות

 
שיתוף פייסבוק

מה זה בעצם דליות ברגליים? מה גורם להופעה שלהן ואיך יודעים אם נמצאים בקבוצת הסיכון? כל התשובות לפניכם

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

מה זה דליות ברגליים?

דליות ברגליים הן ורידים ונימים שטחיים ונפוחים הבולטים מעל פני העור או נראים בבירור דרכו, שעלולים להופיע בצבעים שבין כחול, אדום ושחור. לעתים מדובר בעניין אסתטי בלבד הניתן לטיפול באמצעות טכניקות שונות של העלמת ורידים, אולם הרבה פעמים התופעה מלווה ברגל נפוחה, קרסול נפוח וכאבים ובמקרים קשים יותר כרוכה בבצקות, דלקות ואף כיבים ברגל.

מה גורם להופעת דליות ברגליים?

הגורם העיקרי הוא הרס השסתומים הממוקמים במפשעה ובברך, שתפקידם להתגבר על כוח המשיכה ולהזרים את הדם אל הלב. מצב זה מכונה אי ספיקה ורידית. בנוסף, איבוד הגמישות של כלי הדם וזרימה לא תקינה של דם, הנגרמת מסיבות אחרות, תורמים גם הם להופעת ורידים בולטים ברגליים, הנקראים גם דליות.

האם אני בקבוצת סיכון לקבלת דליות ברגליים?

תורשה, השמנה והריונות הם הגורמים העיקריים להופעת דליות ברגליים, כאשר הגורם התורשתי (גנים) הוא גורם הסיכון מספר 1. קבוצות הסיכון העיקריות הן, לפיכך, בסדר יורד: אנשים, ובעיקר נשים, שיש במשפחתן מישהו עם דליות ברגליים; נשים בהריון ואנשים בעלי עודף משקל. כמו כן, התופעה נפוצה באופן יחסי בקרב חיילים וספורטאים, שמפעילים מאמץ רב על הרגליים.

מה זה סקלרותרפיה?

בשיטת סקלרותרפיה, המכונה גם הטרשה או סקלרוזציה מונחית דופלקס, ניתן להעלים ורידים, דליות ברגליים ונימים במקומות שונים בגוף בעזרת חומר הגורם תגובה דלקתית בוריד. כתוצאה, הוריד מתכווץ, מפסיק לתפקד ולאחר מכאן נהרס ונספג בגוף. הדופלקס, המוכר מהמונח אפקט דופלר, הוא סוג של אולטרסאונד שמזהה את כלי הדם הפגום בעזרת שימוש בהדהוד על קולי – ומכאן שמה של השיטה.

אפשר להעלים דליות ברגליים עם לייזר?

כן. בשיטת העלמת ורידים בלייזר, מוחדר סיב אל הוריד הבעייתי. לאחר ההחדרה משתמשים בלייזר על מנת לחמם את הסיב - מה שגורם לווריד להיהרס מבפנים. בכך מסתיים הטיפול, ובשבועות שלאחר מכן הגוף מפרק בעצמו את הוריד ההרוס.

יש עוד שיטות להפטר מורידים או דליות ברגליים?

השיטה המסורתית היא ניתוח העלמת ורידים – הרופא שולף את הורידים והנימים הסוררים לאחר הרדמה כללית או מקומית, דרך מספר חתכים במפשעה וברגליים. שיטה זו נחשבת בטוחה יחסית, אולם בעלת סיכויי הצלחה נמוכים מהשיטות האחרות.

מה לגבי מניעה של דליות ברגליים? אי אפשר למנוע אותן מלכתחילה?

הופעתן של דליות ברגליים קשורה בשלושה מנגנונים: הראשון - שסתומי הוויסות (שתפקידם כאמור להתגבר על כוח המשיכה ולהזרים את הדם למעלה), השני - תקינות מחזור הדם והשלישי - גמישות של הורידים. לפיכך, ניתן לפעול בשלושת הכיוונים במקביל: להמנע מעמידה ממושכת על הרגליים ולהתרגל לשבת עם רגליים מורמות מספר פעמים ביום – כדי לדאוג להזרמה תקינה של הדם ולמנוע ניקוז שלו בורידי הרגליים – ובנוסף, לשמור על מחזור דם תקין בעזרת תזונה נכונה ופעילות גופנית מתונה. ניתן גם להשתמש בגרב אלסטית, הלוחצת את הרגל ולא מאפשרת לורידים להתנפח – אלא שלא מומלץ לגרוב אותה יום יום.

האם ניתן להעלים דליות ברגליים בעזרת אנרגית אור?

לא. אנרגית אור היא שיטה שמיועדת לצורך העלמת נימים – בעיקר באזור הפנים. דליות ברגליים דורשות שיטות אגרסיביות יותר, כיוון שמדובר בורידים הפרושים על פני שטח גדול יותר. בדרך כלל הנימים הבולטים המופיעים ברגליים הם רק הסתעפויות של וריד גדול ובולט.

האם כל אחד מתאים לטיפולי העלמת דליות ברגליים?

כאשר פונים למכון או מרפאה, נעשית הערכת מצבו הבריאותי של המטופל, על ידי רופא כללי ועל ידי מומחה לכלי דם – גם על מנת לקבוע את מידת ההתאמה וגם כדי לבחור את שיטת הטיפול. בדרך כלל, כל אדם המסוגל לעמוד בהרדמה הוא מועמד מתאים לאחת השיטות. בדומה לניתוחים רבים, גם כאן מי שנוטל אספירין יתבקש לעשות הפסקה מספר ימים לפני הניתוח, וכל המטופלים ידרשו להימנע מחשיפת אזור הטיפול לשמש, בשבועות שלאחר מכן.

מי מוכשר לבצע טיפולים להעלמת דליות?

טיפולי העלמת דליות ברגליים או העלמת ורידים מוכשר לבצע אך ורק רופא המומחה בכירורגיית כלי דם. מומלץ לבצע את הטיפול במכון או מרפאה מוכשרת ומוסמכת, המחזיקה צוות שכולל רופא מרדים, אחיות וציוד עזר נאות ותקין. טיפולי העלמת נימים בעזרת אנרגית אור ניתן לבצע גם אצל קוסמטיקאיות מוסמכות, שמחזיקות ציוד מתאים ועברו הכשרה מתאימה.

פורומים מרפאות אסתטיקה רפואית הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - טיפול בורידים בולטים ברגלייםשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות