חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

ניתוחי בטן באסתטיקה

ניתוחי בטן  
מנתחים פלסטיים
פורום ניתוחים פלסטיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפול להרמת גוף?

הכנסו לשאלון וגלו!


עיצוב גוף

ניתוחים פלסטיים   > ניתוחי בטן  > עיצוב הגוף  > החלמה לאחר ניתוח עיצוב גוף
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום ניתוחים לאחר הרזיה
לקבלת יעוץ שלח טופס

החלמה לאחר ניתוח עיצוב גוף

 
שיתוף פייסבוק

כמה זמן נמשכת החלמה לאחר ניתוח עיצוב גוף, האם ישנם סיכונים בהליך ומתי סוף סוף תוכלו לראות את תוצאות עיצוב הגוף. כל זאת ועוד בכתבה הבאה

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

החלמה לאחר ניתוח עיצוב גוף

משך זמן החלמה לאחר ניתוח עיצוב הגוף משתנה בהתאם לסוג הניתוח שבוצע- הרמת גוף מלאה או הרמת גוף אשר חולקה למספר ניתוחים נפרדים.

כצפוי מניתוח המערב חלקים רבים בגוף, החלמה לאחר ניתוח הרמת גוף מלאה למטרת עיצוב גוף היא ארוכה ומורכבת. בימים הראשונים לאחר הניתוח נשאר המטופל לאשפוז בבית החולים, ומקבל משככי כאבים. אלו ניתנים בתחילה בעירוי, ובהמשך בצורה של כדורים. לאחר השחרור הביתה, נדרשת חופשה של שלושה שבועות לפחות מהעבודה.

תקופת החלמה לאחר ניתוח עיצוב גוף בשיטת הרמת גוף כרוכה בלבישת תחבושת או מחוך אלסטיים, וצפויים כאבים ותחושת אי נוחות. כמו כן בימים הראשונים נותרים בגוף נקזים שיש לתחזק. עקב כל אלה רצוי שיהיה לכם סיוע צמוד בשבועיים הראשונים שלאחר הניתוח- להשגחה וטיפול בבית, ועזרה בפעולות יומיומיות כולל רחצה ולבישת בגדים. רחצה אגב, מותרת רק יומיים לאחר ניתוח הרמת גוף, כשהחבישה הראשונית מוסרת. יש לציין כי למרות שהקושי הראשוני הוא בהחלט לא מבוטל, המצב הולך ומשתפר עם הזמן, כאשר כחודש לאחר הניתוח ניתן בדרך כלל לחזור לשגרת חיים רגילה לחלוטין.

מאחר ופעילות גופנית מתונה מסייעת להחלמה לאחר עיצוב גוף בניתוח הרמת גוף, מומלץ לצאת להליכות עוד בתקופת ההתאוששות. עם זאת, יש להימנע מפעילות מאומצת בשלבים מוקדמים של ההחלמה, כשישה עד שמונה שבועות לאחר הניתוח. בכל מקרה, אין להפעיל לחץ על האזורים המנותחים. לעתים תקבע עבורכם תוכנית תזונתית לתקופת ההחלמה.

כפי שצוין, זמן ההחלמה מתקצר והכאבים קטנים יותר ככול שניתוח עיצוב גוף בשיטת הרמת הגוף כולל פחות הליכים ומערב פחות אזורי טיפול. במקרים מסוימים, הדבר ישפיע על ההחלטה האם לעבור מספר ניתוחים או לאחד את כל הטיפולים לניתוח אחד של הרמת גוף מלאה.

תוצאות עיצוב גוף בשיטת הרמת גוף

כבר במהלך החלמה לאחר ניתוח עיצוב גוף ניתן להבחין בשינוי הראשוני שיצר הניתוח, כתוצאה מהסרת הרקמות העודפות. עם סיום ההחלמה, בנוסף לשיפור האסתטי במראה הבטן, הישבן, הגב והירכיים החיצוניות, ניתן יהיה להבחין גם בירידיה ניכרת בהיקפים של הגוף ואף במשקל וזאת בשל סילוק העודפים.

הנפיחות שנוצרת כתוצאה מניתוח עיצוב גוף בטכניקת הרמת גוף מתפוגגת בהדרגה, וכ- 75% ממנה יורדת בששת השבועות הראשונים. לאחר שלושה חודשים, כ- 90% מהנפיחות כבר אמורה להעלם. לצלקות דרוש זמן רב יותר להחלים- הן יחלו להיטשטש רק מספר חודשים לאחר הניתוח. בשבועות ובחודשים הראשונים לאחר ניתוח הרמת גוף עשוי מראה הצלקות אף להחמיר, אך לאחר מכן הן יחלו להשתפר. למרות שהצלקות לא ייעלמו לגמרי, תוך שנה וחצי מהניתוח, ולעתים עוד קודם לכן, אמורות הצלקות לקבל צבע בהיר ומרקם שטוח.

עיצוב גוף בניתוח - סיכונים ותופעות לוואי

הסיבוכים השכיחים לאחר עיצוב גוף בניתוח הרמת גוף הם שטפי דם, והיפרדויות עור קטנות שנובעות מהחלמה לא מוצלחת של התפרים. צלקות הן תופעה לא מסוכנת אך בלתי נמנעת. עם זאת, יש לציין כי ההפרעה האסתטית שהצלקות גורמות היא בדרך כלל קטנה בהרבה מזו שבעודפי העור. בנוסף, ככל שהזמן עובר הצלקות הופכות לבולטות פחות שכן הן מטשטשות מעט, מקבלות צבע בהיר יותר ומרקם שטוח.

אצל חלק מהמטופלים קיימת לאחר עיצוב גוף בניתוח הרמת גוף פגיעה בתחושה באזורים המנותחים, אשר יכולה להיות זמנית או קבועה. הסיבוכים הנדירים יותר של ההליך הם זיהום, דימום חזק, ופקקת (קרישי דם). בכל מקרה של חשש לסיבוכים כאלה, או אחרים, יש ליצור קשר עם הרופא המטפל או עם המרכז הרפואי.

פורומים מנתחים פלסטיים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - ניתוחים לאחר הרזיהשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
1. שאיבה
סוניה, 23/03/2012