חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

קוסמטיקה באסתטיקה

קוסמטיקה

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפולי שיזוף מלאכותי?

הכנסו לשאלון וגלו!


טיפול בעור שמן

ניתוחים פלסטיים   > קוסמטיקה  > טיפוח העור  > עור שמן - טיפול בעור שמן

עור שמן - טיפול בעור שמן

 
שיתוף פייסבוק

טיפוח עור שמן הוא חשוב במיוחד, רוצים לדעת מדוע? ההסבר לכך וכל מה שחשוב לדעת על טיפול בעור שמן בכתבה שלפניכם

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

עור שמן עשוי לסבול מבעיות שונות, שכולן נובעות מעודף חלב בעור. שמנוניות לא נעימה וברק, נקבוביות מורחבות או סתומות ופצעונים, הם מהטרדות השכיחות איתן מתמודדים בעלי עור שמן. הקיץ הוא עונה בעייתית במיוחד, שכן ההזעה מחריפה כל אחת מהתופעות הללו. טיפול בעור שמן אמור בראש ובראשונה לנקות את השומן המיותר. בנוסף, כמו בכל סוג עור, כחלק מתהליך טיפוח העור יש להסיר מהעור גם לכלוך ותאים מתים ולהעשיר אותו בלחות. בעלי עור שמן נדרשים להקפיד יותר מהאחרים על ניקוי העור, שכן בנוסף ללכלוך הרגיל שבא מבחוץ, יש להפטר מהעודפים שהעור השמן מייצר בעצמו.

הקפדה על טיפוח עור שמן ע"י ניקיון העור בסבון מתאים, לפחות פעמיים ביום, תפחית את הברק של העור, תקטין את הנקבוביות ותצמצם משמעותית את הופעתם של קומדונים (נקבוביות שומן סתומות הנראות כנקודות שחורות על פני העור) ופצעונים.

התכשירים לניקוי עור שמן הם סבונים מקציפים וסבונים במרקם של ג'ל, שבנוסף להסרת הלכלוך מייבשים מעט את העור. את התהליך ניתן להשלים במי פנים על בסיס אלכוהול, שגם הם יפחיתו את השומניות. יש להישמר מייבוש יתר של השכבה העליונה באמצעות תכשירי ניקוי אגרסיביים מידי, שפשוף מוגזם או מריחה של אזורים רחבים בחומרים מייבשים. הדבר עלול להביא לקילוף של שכבת העור העליונה, בלי לפתור לעומק את בעיית השומן.

פילינג הוא גם חלק משגרת הטיפוח המומלצת לצורך טיפול בעור שמן. ניתן להשתמש פעם בשבוע בפילינג שמכיל גרגירים, להסרת התאים המתים, ולהשלים את הטיפול במסכה לניקוי עמוק- מסיכת ניקוי או מסיכה מטהרת שמותאמת לטיפוח עור שמן. מסיכות אלו מכילות חומרים שסופחים את השומן שבנקבוביות, ולצדם חומרים שמביאים לכיווץ הנקבוביות הפעורות.

לצורך נטרול ברק של עור שמן קיימים מוצרים ייעודיים מיוחדים, ביניהם מקלונים חד פעמיים לספיגת שומן במהלך היום. הטיפול בפצעונים הוא מורכב יותר - כשהבעיה קלה יחסית, שמירה על ניקיון הפנים בשיטות שהוזכרו עד כה והימנעות משימוש בתכשירים שמנוניים (כולל מסנני קרינה על בסיס שמן) היא הדרך הטובה ביותר לצמצום הבעיה. בפצעים שכבר צצו ניתן לטפל בחומרים מייבשים במריחה נקודתית על הפצע. במקרה של אקנה חריפה, יש לפנות לאבחון של רופא עור, ולעתים יידרש טיפול תרופתי.

כשחושבים על טיפול בעור שמן, הצורך להוסיף לחות לעור שמן יכול להישמע מפתיע. אם העור נוצץ ורטוב, למה לתת לו נוזלים נוספים? למעשה, קיים הבדל בין שומן ללחות, שהיא תכולת המים בעור. עור יכול לסבול מעודף שומניות וגם מחוסר במים. אולם מאחר שתכשירים רבים משלבים לחות ושומן (כחומר הזנה נוסף או כבסיס לתכשיר), לבעלי עור שמן חשוב לבחור בתכשיר לחות שאינו שומני. בדרך כלל יהיו אלה תכשירים במרקם של ג'ל.

בגילאים מבוגרים יותר, כאשר עור שמן סובל ממחסור כבד בלחות, יתאימו תכשירי סרום על בסיס מים, שמכילים ריכוז גבוה של חומרים פעילים. עור בוגר יכול להעזר גם במסכות לחות והזנה מיוחדות לצורך טיפול בעור שמן. תדירות השימוש המומלצת היא פעם או פעמיים בשבוע, לאחר ניקוי במסכת ניקוי.

פורומים הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות