חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

קוסמטיקה באסתטיקה

קוסמטיקה

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפולי שיזוף מלאכותי?

הכנסו לשאלון וגלו!


טיפוח עור הפנים

ניתוחים פלסטיים   > קוסמטיקה  > טיפוח העור  > טיפוח עור הפנים – מדריך

טיפוח עור הפנים – מדריך

 
שיתוף פייסבוק

אין ספק שמראה הפנים הוא כרטיס הביקור שלנו במהלך היום, ולכן חשוב מאוד להקפיד על טיפוח עור הפנים. לפניכם מספר עצות לטיפוח יומי שלא ישאיר אף אחד אדיש אליכן

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

מראה עור הפנים הוא חלק גדול מההופעה שלך. התמדה בכמה טיפולים קוסמטיים בסיסיים לצורך טיפוח העור, תהפוך את טיפוח עור הפנים לשגרה יומיומית, שתישא תוצאות. אין ספק שמראה הפנים שלנו הוא כרטיס הביקור היעיל ביותר שיש ברשותנו במהלך היום, וכדי שהעור ייראה טוב נחוצה התמדה.

טיפוח עור הפנים בבוקר

שאריות איפור, לכלוך ושומן מצטברים על עור הפנים וחוסמים את הנקבוביות. בזמן השינה עור הפנים מפריש כמויות שומן גדולות, ואיתן מופרש גם לכלוך שנאגר בנקבוביות. מדי בוקר כדאי לשלב ניקוי של עור הפנים, שימוש במי פנים ומריחת קרם לחות.

ניקוי - השלב הראשון הוא רחיצת הפנים תוך שימוש בסבון פנים שמתאים לסוג העור שלך. חשוב להשתמש בסבון שמיועד לפנים, מכיוון שהוא עדין יותר מסבונים המיועדים לגוף, ומייבש את עור הפנים פחות. שימוש בסבון פנים מתאים לשימוש לבעלות עור שמן, לבעלות עור יבש מומלץ להשתמש בחלב פנים. חלב פנים יש למרוח באמצעות כריות האצבעות, ולאחר מכן ניתן להשתמש בצמר גפן או בפד איפור כדי להסיר אותו.

מי פנים – מי פנים מיועדים להסרת שאריות סבון הפנים או חלב הפנים, וכן שאריות הלכלוך והשומן. מעט מי פנים יש להספיג בצמר גפן או בפד איפור, ולנקות את עור הפנים בתנועה מלמטה למעלה. מומלץ להפעיל מעט כוח, על מנת שהניקיון יהיה מקסימאלי.

לחות - את טיפוח עור הפנים בבוקר מומלץ להשלים במריחת קרם לחות. הניקיון גורם ליובש בעור הפנים, וקרם לחות משיב לעור את הלחות הטבעית שלו. חשוב לבחור קרם לחות שמתאים למידת הלחות הטבעית של העור, וכן כזה שמכיל מסנני קרינה בעלי מקדם גבוה. במשך היום העור נחשף לשמש, שכידוע אחראית לנזקים מצטברים לעור. קרם פנים המכיל מסנני קרינה מפחית ואף מונע את נזקי השמש המזרזים את הזדקנות העור. מעל גיל 30 מומלץ להשתמש בנוסף בקרם עיניים.

טיפוח עור הפנים במהלך היום

שטיפת פנים - במהלך היום ניתן לחזור במידת הצורך על שטיפת פנים. לבעלות עור שמן לא מומלץ לנקות את העור ניקוי אינטנסיבי, שכן כשהעור נקי הוא יפריש יותר שומן.

לא להימצא בשמש - חשוב להימנע משהות ארוכה בשמש, ולהקפיד על שימוש בקרם הגנה מהשמש, בנוסף לקרם לחות המכיל מסנני קרינה.

ויתור על הרגלים ממכרים לא בריאים - כדאי להפחית ככל האפשר עישון סיגריות, העישון גורם לנזקים מוכחים לעור הפנים. צריכה של משקאות אלכוהוליים איננה מומלצת, שכן היא עלולה לפגוע בספיגת מינרלים וויטמינים החיוניים למראה העור.

שינה מספיקה ופעילות גופנית – בזמן השינה ולאחר פעילות גופנית, הגוף מפריש הורמון גדילה, שמסייע לחידוש רקמות העור.

תזונה נכונה – כדאי להרבות באכילת פירות וירקות, המכילים נוגדי חמצון המסייעים בהגנת העור מפני נזקי השמש. במיוחד כאלה המכילים ויטמין A וויטמין C. כמו כן יש להרבות באכילת קטניות ודגנים מלאים המכילים ויטמין E, נוגד חמצון שמסייע בשמירה על מראה עור הפנים. מזון המכיל אומגה 3, כמו דגים וזרעי פשתן טחונים, מסייע גם הוא לשם טיפוח עור הפנים.

ישנם תוספי מזון מומלצים, כמו ויטמין C, ויטמין E, חומצה אלפא ליפואית וליקופן, המסייעים גם הם כחלק משגרת טיפוח עור הפנים.

פילינג – פילינג לפנים הוא קרם פנים המכיל גרגרים, ומיועד להסרת תאי עור מתים, דבר שמעניק לעור מראה בריא יותר. הפילינג מייבש את העור, מה שמקטין את הסיכוי להיווצרות פצעונים ופריחות. כיוון שהפילינג גם מייבש את עור הפנים, מומלץ להשתמש בתכשיר כאחת לשבוע. פילינג לא מתאים לכל סוגי העור, חשוב להתאים את השימוש בו לצרכי העור ולהוראות היצרן.

מסכות הזנה – מסיכות פנים מיועדות להשיב לעור הפנים לחות והזנה, בהתאם להוראות היצרן, ניתן להשתמש בהן אחת לשבוע, אחת לשבועיים או אחת לחודש. ישנן מסיכות שניתן לקנות, וגם מסיכות הזנה שניתן להכין בבית, כגון שימוש בפרוסות מלפפון על העיניים, שמקטינות נפיחות ומפחיתות היווצרות של שקיות מתחת לעיניים.

טיפוח עור הפנים לפני השינה

לפני השינה יש לחזור על טיפול דומה לזה שבבוקר, לנקות את הפנים באמצעות סבון פנים או חלב פנים, להשתמש במי פנים ולמרוח קרם לחות. ניתן להשתמש בקרם לחות המיועד שעות הלילה.

פורומים הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות