חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

קוסמטיקה באסתטיקה

קוסמטיקה

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפולים לטיפוח העור?

הכנסו לשאלון וגלו!


טיפול בעור יבש

ניתוחים פלסטיים   > קוסמטיקה  > טיפוח העור  > עור יבש - טיפול בעור יבש

עור יבש - טיפול בעור יבש

 
שיתוף פייסבוק

עור יבש נוטה לסבול ממחסור בשומן ולחות, לכן החשיבות של טיפול בעור יבש היא גדולה. כאן תמצאו את כל הטיפים והדרכים הנכונות לצורך טיפוח עור יבש

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

עור יבש הוא עור שסובל מחוסר בשומן. הוא גם נוטה לסבול מאובדן של לחות, שכן לשכבת השומן (שחסרה בו) תפקיד בהפחתת התנדפות הלחות מהעור. טיפול בעור יבש מומלץ מאוד כל הזמן אך העונה הקשה לבעלי עור יבש היא החורף, בו הקור והיובש מגבירים את תופעות ההתייבשות שלרוב באה לידי ביטוי בקילוף ובתחושת מתיחה לא נעימה של העור. מצד שני, בהשוואה לשאר סוגי עור, עור יבש יסבול פחות מפצעונים. מלבד נטייה גנטית וגיל, גם תרופות, מוצרים קוסמטיים ומחלות שונות עלולים לייבש את העור ולכן טיפוח העור היבש חשוב מאוד. אם רמת השומניות בעור יורדת באופן פתאומי וללא סיבה ידועה, מומלץ להתייעץ עם רופא.

ניקוי עור יבש צריך להיעשות בזהירות, על מנת שלא להחמיר את מצבו. מומלץ להשתמש בסבון מיוחד המכיל לחות פעם ביום, ולא יותר. סבונים רגילים עשויים לייבש את העור ולכן יש להימנע מהשימוש בהם.

טיפול בעור יבש

לצורך טיפוח עור יבש מומלץ להמנע מתכשירים מייבשים, כמו מי פנים רגילים או כל תכשיר אחר שמכיל אלכוהול, וכן משהייה ארוכה מדי במים- בשחייה או ברחצה.

את שכבת התאים המתה ניתן בדרך כלל לנקות באמצעות פילינג שמותאם לעור יבש, ורצוי לעשות בו שימוש פעם בשבוע. הדבר אף מועיל לאיזון העור.

החדרת לחות היא אולי הטיפול החשוב ביותר לבעלי עור יבש. קרם הלחות בו משתמשים צריך להיות עשיר ושמנוני יחסית, ויכול להכיל גם מרכיבי הזנה בנוסף ללחות, בעיקר כשהעור מבוגר. יש להשתמש בו לפי הצורך, אפילו מספר פעמים ביום. שימוש במסכת לחות פעמיים בשבוע ובמסכת הזנה לפי דרישת העור (פעם בשבוע- שבועיים לכל היותר), יסייעו לתהליך טיפוח עור יבש ויחזירו לעור את הלחות, כמו גם שומן ומרכיבים נוספים שאבדו לו.

פורומים הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות