חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

קוסמטיקה באסתטיקה

קוסמטיקה

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפולי שיזוף מלאכותי?

הכנסו לשאלון וגלו!


טיפול בעור

ניתוחים פלסטיים   > קוסמטיקה  > טיפוח העור  > טיפול בעור - טיפים לטיפוח כל סוגי העור

טיפול בעור - טיפים לטיפוח כל סוגי העור

 
שיתוף פייסבוק

לכל סוג עור ישנם כללי טיפוח מסוימים, אך ישנם טיפים המתאימים לשם טיפול בעור מכל הסוגים, תזונה נכונה למשל, תעזור לכם בשמירה על חיוניות העור

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

כשמדובר על טיפוח העור, ישנן מספר נקודות ששווה להקפיד עליהן לצורך שמירה או טיפול בעור בלי קשר למידת השומניות של העור. הראשונה והעיקרית היא הגנה מהשמש. קשה להגזים בחשיבות הנושא הזה. קרינת השמש עלולה לגרום או להאיץ שפע של תופעות שמכונות הזדקנות העור. קמטים וקמטוטים, כתמים ונימים בולטים - אלו הם רק חלק מהנזקים שיוצרת חשיפה לשמש.

מאחר ולא ניתן להימנע לחלוטין מהחשיפה לקרינה, הדרך הטובה ביותר לצמצם את הנזקים היא שימוש במסנני קרינה בעלי מקדם הגנה גבוה, לא פחות מ 15. SPF הוא סימון (Sun Protection Factor) המתייחס למידת ההגנה שהתכשיר מעניק לגוף, ביחס להגנה הטבעית של העור מפני כווית שמש. SPF 15, למשל, מספק הגנה גבוהה פי 15 מההגנה הרגילה של העור. 34 SPF מגן פי 34 יותר מאשר העור לבדו, וכך הלאה. ה- UVA, הקרינה האולטרה סגולה מסוג A, היא האשמה העיקרית בהזדקנות מוקדמת של העור. קרינה זו פוגעת לאורך כל היום. היא גם חודרת דרך חלונות וכך משפיעה על העור בלי שנרגיש, ובלי לחמם את המקום. מסנני קרינה מונעים גם את נזקיה.

כיוון שעל טיפול בעור משפיעה גם קרינת השמש, חשוב לשים לב ולא להתבלבל - אומנם קיימים מוצרי קוסמטיקה רבים המכילים מסנני קרינה, אך לרוב ריכוז מסנן ההגנה בהם נמוך, בוודאי ביחס לכמות החומר הנמרחת. לכן מומלץ להשתמש בתכשירים ייעודיים להגנה מהשמש לצד תכשירי רגילים.

אויבים נוספים של העור, המאיצים את הזדקנותו, הם הרדיקלים החופשיים. אלו הם מבנים כימיים בלתי יציבים, שגורמים לנזקים שונים בגוף באמצעות תהליך של חמצון. הם נוצרים באופן טבעי בגוף אך עישון, וחשיפה לזיהום אויר, לרעלים בחומרי ניקוי והדברה ובעיקר לקרינת השמש (כן, שוב היא) יכולים להגביר את היווצרותם.

לצורך טיפול בעור, את הרדיקליים החופשיים ניתן לנטרל בעזרת חומרים נוגדי חמצון (אנטי אוקסידאנטים, Antioxidants), שקיימים למשל בפירות וירקות. עם המזונות שמוכרים כנוגדי חמצון יעילים במיוחד נמנים הפטל, האוכמניות, תות השדה, הארטישוק, אגוזי הפקאן, ועוד. חומרים נוגדי חמצון קיימים גם בקרמים קוסמטיים שונים. נוגדי החמצון עצמם לא מעניקים אפקט של מתיחה, הבהרה, או כל פעולה גלויה לעין, אך הם בולמים תופעות שנזקיהן עתידים להתבטא בעתיד.

טיפול בעור באמצעות תזונה - תזונה נכונה יכולה לשפר את מראה העור בדרכים נוספות. צריכה של ויטמין A (שנמצא במוצרי חלב) ושל חומצות שומן כמו אומגה 3 (שנמצאות בדגים ואגוזים), ובעיקר שתייה מרובה של מים, נחשבות כמועילות מאוד למראה העור, כמו גם לבריאות הכללית.

פורומים הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות