חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

קוסמטיקה באסתטיקה

קוסמטיקה

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפולי שיזוף מלאכותי?

הכנסו לשאלון וגלו!


טיפוח עור רגיש

ניתוחים פלסטיים   > קוסמטיקה  > טיפוח העור  > טיפוח עור רגיש ועור מעורב

טיפוח עור רגיש ועור מעורב

 
שיתוף פייסבוק

מהו עור רגיש ומהו עור מעורב? קראו כאן את כל העצות והטיפים החשובים שצריך לדעת על טיפוח עור רגיש ועור מעורב

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

טיפוח עור רגיש

עור רגיש עשוי להיות שומני, יבש או עור בדרגת שומניות רגילה שפשוט סובל מבעיות אחרות שאינן קשורות לדרגת השומניות. במהלך טיפוח העור ובעיקר כשמדובר על טיפוח עור רגיש צריך לקחת בחשבון גם את סוג העור, וגם את סוג הרגישות.

רגישות עור היא שם כולל לתגובות ותופעות שונות של העור, כמו אדמומיות, גירוי ועקצוץ ונטייה להתקלפות. היא עשויה להיגרם מסיבות רבות, החל באלרגיה לחומרים מסוימים, דרך מבנה עור עדין, פגעי מזג אויר והורמונים, וכלה במחלות שונות. אם הבעיה מטרידה או מתמשכת מומלץ לפנות לרופא עור לאבחון. רופא יכול להתאים תכשירים לטיפול בבעיות עור מיוחדות כמו סבוריאה (תופעה של אדמומיות וקילוף עור שמופיעה לעתים אצל בעלי עור שומני) או במחלות עור. כמו כן, גירוי בעור עשוי להתלוות לבעיות בריאותיות אחרות, שרופא יכול לאתר.

אם הרגישות איננה חמורה, ולא נמצאה סיבה ברורה לה, בכדי להקל על עור רגיש ולנסות למנוע את התופעות שצוינו, כדאי להקפיד על שימוש במוצרי טיפוח עור רגיש שמאושרים על ידי משרד הבריאות, רצוי מוצרים המוגדרים כהיפו-אלרגניים, ולהמנע מלהשתמש במוצרים ישנים ששינו צבע או מרקם, גם אם הם עדיין בתוקף.

חשוב לשמור על ניקיון תכשירי טיפוח אישיים - לא לחלוק מוצרים עם אחרים ולא להשתמש בטסטרים בנקודות מכירה.

כדי להפחית תופעות של רגישות כתוצאה מאיפור, יש למרוח קרם לחות שאינו מגרה לפני האיפור, ליצירת חציצה עם העור, ולדאוג להסיר שאריות איפור לפני השינה.

בכל מקרה, יש לעקוב אחר תגובת העור למוצרי טיפוח חדשים. במקרה של טיפוח עור רגיש יש להפסיק שימוש בכל מוצר שגורם לגירוי של העור. באזורים שכבר סובלים מתגובה אלרגית למוצר כלשהו עדיף שלא לגעת עד העלמות התופעה. אם הבעיה מחמירה כדאי לפנות לרופא עור.

טיפוח עור מעורב

עור מעורב הוא עור פנים שדרגות השומניות בו משתנות בין אזורים שונים. למעשה, בכל עור ישנה נטייה לאזור ה-T הכולל את המצח, האף והסנטר, להיות שמנוני יותר מאשר אזורים אחרים. טיפוח עור מעורב מאלץ לעתים את בעליו להשתמש ביותר מוצרי טיפוח, ולהתאים לכל אזור מוצרים לסוג העור שבו. אם קיימת בעיה מיוחדת רק בחלק מסוים של הפנים, ברק שומני באף, למשל, ניתן להיעזר במוצר ייעודי לטיפול בבעיה.

אולם, כאשר ההבדל בין דרגות השומניות אינו גדול במיוחד, טיפוח היומיומי יכול להתבסס על תכשירים המותאמים לשני סוגי העור. קיימים מוצרים רבים המגדירים את עצמם כ"קרם לחות לעור רגיל עד יבש", "ג'ל לניקוי לעור רגיל עד שמן" וכן הלאה.

בכל מקרה, לצורך טיפוח עור מעורב חשוב להקפיד על אותם כללי יסוד, הנכונים לכל עור: הגנה מהשמש, תזונה מתאימה, ניקיון ולחות. מעבר לזה יש לבחון את ההשפעה של כל תכשיר בפני עצמו על העור הפרטי, ולהכריע בהתאם לתחושה האישית ולתוצאות.

פורומים הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות