חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

ניתוחי פנים באסתטיקה

ניתוחי פנים  
מנתחים פלסטיים
פורום ניתוחים פלסטיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על ניתוח אף?

הכנסו לשאלון וגלו!


ניתוח אף

ניתוחים פלסטיים   > ניתוחי פנים  > ניתוח אף  > ניתוח אף - החלמה
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום ניתוח אף
לקבלת יעוץ שלח טופס

ניתוח אף - החלמה

 
שיתוף פייסבוק

כל המידע החשוב על תקופת החלמה אחרי ניתוח אף, סיכונים ותופעות לוואי, וכמובן התוצאות בכתבה שלפניכם.

מאת: צוות אתר אסתטיקה

החלמה לאחר ניתוח אף

לאחר ניתוח אף תתעוררו כאשר סד לאפכם וטמפונים בנחיריים. הסד אשר לרוב עשוי גבס, נועד לקבע את צורתו החדשה של האף והטמפונים נועדו לספוג דם ולעזור לייצב את מבנה האף. את הטמפונים מוציאים כעבור יום או יומיים ואילו הסד ישאר למשך שבוע ימים.

בימים הראשונים לאחר ניתוח אף, כחלק מתהליך החלמה מניתוח זה, תחושו מעט קשיי נשימה כתוצאה מהטמפונים אך בעיקר בגלל הנפיחות באזור האף. רוב הנפיחות נעלמת כעבור כשבוע והשארית כעבור כחצי שנה עד שנה. הכאבים כתוצאה מהניתוח אינם חזקים במיוחד וניתן להרגיעם באמצעות משככי כאבים פשוטים, במידת הצורך יוכל הכירורג לרשום עבורכם משככי כאבים חזקים יותר, אך ברוב המקרים אין כל צורך בכך.

תופעות לוואי בעקבות ניתוחים פלסטיים כגון ניתוח אף עשויות להתרחש בתקופת החלמה מהניתוח והן כוללות תחושת גירוד, רגישות באזור האף, שינויים בקול והפרשות נוזלים, כל אלו יחלפו כעבור מספר ימים עד מספר שבועות, פרט לתחושת הרגישות אשר עשויה להיוותר לתקפה של עד כשנה מניתוח אף. סביב העיניים יהיו שטפי דם וייתכן דימום קל מהנחיריים – אל בהלה זו תופעה ידועה של החלמה אחרי ניתוח אף שאינה מסוכנת כל עוד מדובר בדמם קל.

לאחר הורדת הסד ניתן לחזור לפעילות יומיומית רגילה אך ללא פעילות גופנית מאומצת. יש להמנע למשך כשבועיים מחשיפה אינטנסיבית לשמש, שימוש במשקפיים וקינוח אף. כחודש-חודשיים לאחר ניתוח אף, בהתאם לקצב החלמה אינדיווידואלי של כל אחד ואחת ניתן לחזור לשיגרה רגילה לחלוטין. לאחר ניתוח אף יש להמצא במעקב רפואי אצל הכירורג אשר יבחן את הליך החלמתו של האף, כאשר לרוב פגישות אלו הן לכל היותר פעם בשלושה חודשים עד חלוף שנה מיום הניתוח.

החלמה מניתוח אף - סיכונים ותופעות לוואי

ניתוח אף נחשב להליך ניתוחי בטוח יחסית שאינו טומן בחובו סיכונים רבים, יחד עם זאת, כמו בכל פרוצדורה ניתוחית ישנם סיכונים בניתוח אף וכן תופעות לוואי העשויות להתרחש וביניהם דימום, זיהום, חוסר תחושה ופגיעה זמנית בחוש הריח. כאשר ניתוח אף מבוצע בשיטה הפתוחה נותרת צלקת קטנה אשר דוהה עם הזמן וכמעט ואינה נראית, וכאשר מבוצעת בהליך גם הקטנת/הצרת נחיריים, יישארו צלקות קטנות בבסיס הנחיריים אשר ממוקמות באזור יחסית נסתר. באחוז קטן מהמקרים יהיה צורך בניתוח מתקן לשיפור התוצאות האסתטיות של הניתוח או לתיקון בעיה בזרימת האויר לאף. במידה ומדובר בשיפור תוצאה, לרוב מדובר בתיקון אסתטי קל בלבד. בעיה בזרימת האויר לאף עשויה להתרחש בעיקר במקרים בהם מתבצעת הקטנת/הצרת נחיריים שכן לעיתים הרווח הנותר בין הנחיר למחיצת האף קטן מדי וגורם או עלול לגרום לבעיה בזרימת האויר והנשימה התקינה דרך האף. ניתוחי אף לצורך תיקון נערכים רק כחלוף שנה מההליך – לאחר שהאף מקבל את צורתו הסופית.

החלמה ותוצאות ניתוח אף

את השינוי במראה האף תוכלו לראות באופן מיידי לאחר הסרת הסד. חשוב להתאזר בסבלנות רבה בתקופת החלמה לאחר ניתוח אף שכן אומנם הנפיחות המשמעותית נעלמת כבר כשבוע לאחר ההליך, אך עדיין תישאר נפיחות מסוימת באף ובאזור סביבו והיעלמותה תלויה ביכולות הריפוי האינדיווידואלית של כל אחד ואחת מכם, ועשויה לקחת גם עד שנה. התוצאה הסופית והקבועה של האף תתקבל כעבור שנה, לאחר שכל הנפיחות תעלם.

פורומים מנתחים פלסטיים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - ניתוח אףשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות